אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל אשדוד: פריקת הסחורות הואטה בטענה כי מזכירת ועד המינהל הושעתה צילום: אוראל כהן

נמל אשדוד: פריקת הסחורות הואטה בטענה כי מזכירת ועד המינהל הושעתה

הנהלת הנמל מכחישה את ההשעייה ופנתה לבית הדין לעבודה בב"ש. יו"ר הוועד: "מי שפירש את ההתנהגות הבוגרת של עובדי הנמל כחולשה, טעה ובגדול"

02.11.2014, 16:11 | ליאור גוטמן

נמל אשדוד לא מצליח לסיים שבוע עבודה בלי שערורייה תורנית - עובדי הנמל האטו הבוקר את קצב פריקת הסחורות בנמל בטענה שמנכ"ל הנמל יצחק בלומנטל השעה לכאורה את מזכירת ועד המינהל מיכל לוגסי מהשתתפות בכל ועדות הקליטה.

קראו עוד בכלכליסט

"ועד העובדים לא יכול לעבור בשתיקה על מעשיו של יצחק בלומנטל", אמרו בנמל, ואילו יו"ר ועד העובדים אבינועם שושן הסביר ש"אנחנו לא מוכנים לשבת בחיבוק ידיים ולהיות עדים להחלטות של בלומנטל שמפירות הסכמי עבודה, שפוגעות בפרנסת העובדים, שמתעמרות בעובדים ומתסיסות את האווירה בנמל". הוועד התכנס הבוקר (א') לדון בנושא. אחרי הפגישה סוכמו שורה של צעדים, שתחילתם האטת פריקת הסחורות. "לא נסכים ולא ניתן לבלומנטל לעשות בנמל כבתוך שלו. אם מישהו פירש את ההתנהגות הבוגרת והאחראית של עובדי הנמל כחולשה, אז הוא טעה ובגדול", אמר שושן.

נמל אשדוד. שוב האטו פריקת סחורות, צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד. שוב האטו פריקת סחורות | צילום: אריאל שרוסטר נמל אשדוד. שוב האטו פריקת סחורות, צילום: אריאל שרוסטר

הבעיה הגדולה בטענות הוועד היא שהנהלת הנמל מכחישה בכל תוקף שהיא השעתה מישהו, מה שהוביל לפנייה דחופה לבית הדין לעבודה בבאר שבע שידון בנושא. הדיון נקבע ליום שלישי.

הנהלת הנמל מסרה בתגובה ש"מיכל לוגסי לא הושעתה. הודעתה לתקשורת תמוהה! מיכל לוגסי כנראה חוששת בעקבות דוח מבקר המדינה הקשה שפורסם לגביה, ביום חמישי האחרון. יו"ר ועד עובדי המנהל בנמל אשדוד בראשות הגב' מיכל לוגסי החליטה, ללא כל התראה, על השבתת מערכת המחשוב של מערך המכולות הנמלי. השבתה פרועה זו גורמת לעיכובים חמורים בעבודת הנמל ולתורים ארוכים של משאיות ממתינות. הנהלת החברה רואה בהתנהלות זו של מיכל לוגסי - השבתה לכל דבר ועניין וכך תתייחס לכך. החברה פנתה בצהריים לבית הדין לעבודה שקבע דיון ביום שלישי בבוקר. מה שהיה לא יהיה בנמל אשדוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות