אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: נחשפו בטעות שמות עשרות פגועי נפש צילום: נמרוד גליקמן

משרד הבריאות: נחשפו בטעות שמות עשרות פגועי נפש

זאת במסגרת העברת הנתונים על ההתקשרויות הכספיות של משרד הבריאות בשנת 2013 לידי התנועה לחופש המידע. משרד הבריאות: "אנו מתנצלים מעומק הלב"

03.11.2014, 06:52 | שאול אמסטרדמסקי

 עשרות שמות של פגועי נפש נחשפו בימים האחרונים לעיני הציבור במסגרת העברת הנתונים על ההתקשרויות הכספיות של משרד הבריאות בשנת 2013 לידי התנועה לחופש המידע. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי חלק גדול מהשירותים שמשרד הבריאות רוכש בכל שנה הוא מעמותות ומוסדות שמספקים טיפול שיקומי לפגועי נפש.

בפירוט שמשרד הבריאות העביר לתנועה לחופש המידע הוצגו הסכומים ששולמו לעמותות ולגופים נותני השירות, אך באותה הנשימה צוינו אלה שהשירות ניתן להם. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי לפחות 85 שמות של פגועי נפש נחשפו במסגרת הנתונים שהעביר המשרד, שהיו גלויים לעיני כל באתר התנועה לחופש המידע זה כמה ימים. הנתונים שנחשפו מספרים אילו משתקמים מקבלים מן המדינה טיפולי שיניים, מענקים, סיוע בשכר דירה, תשלומים עבור מעבר מהוסטלים לדיור מוגן ועוד. בעקבות הבדיקה פנה "כלכליסט" למנכ"לית התנועה לחופש המידע אלונה וינוגרד, והיא מיהרה להסיר את הקובץ ובו פרטי פגועי הנפש מאתר התנועה. בהמשך פנה "כלכליסט" לדוברת שרת הבריאות, וזו טענה כי היא ודוברת המשרד למדו על העניין לראשונה מפנייתנו.

יעל גרמן. “מתנצלים מעומק הלב”, צילום: צביקה טישלר יעל גרמן. “מתנצלים מעומק הלב” | צילום: צביקה טישלר יעל גרמן. “מתנצלים מעומק הלב”, צילום: צביקה טישלר

ממשרד הבריאות נמסר: "מדובר בטעות. אנו רואים זאת בחומרה וברגעים אלה מתקנים את הדיווח. החומר הוסר מאתר התנועה לחופש המידע. יבוצע תהליך הפקת לקחים כדי שתקלה מעין זו לא תישנה. אנו מתנצלים מעומק הלב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות