אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוכרים דורשים כי המינהל ישיב להם מאות מיליוני שקלים צילום: עמית שעל

חוכרים דורשים כי המינהל ישיב להם מאות מיליוני שקלים

חוכרי קרקעות ממחוז תל אביב טוענים בבקשה לתביעה ייצוגית שהרשות התנהלה מולם שלא בתום לב בעת גביית כספים לצורך העברת הבעלות בקרקע לידיהם וכעת מסרבת להשיב להם את כספם

03.11.2014, 09:16 | דותן לוי

חוכרי קרקעות ממחוז תל אביב הגישו בקשה לתביעה ייצוגית נגד רשות מקרקעי ישראל, בטענה שהרשות התנהלה מולם שלא בתום לב בעת גביית כספים לצורך העברת הבעלות בקרקע לידיהם וכעת מסרבת להשיב להם את כספם.

באפריל 2013 שלחה רשות מקרקעי ישראל אלפי מכתבים לקבוצה של חוכרים ביישובים המוגדרים כעירוניים ומחזיקים בבתים צמודי קרקע על קרקע של עד 540 מ"ר. במכתב הציעה הרשות את העברת זכויות הבעלות לידיהם, אשר תאפשר להם להפסיק להיות חוכרים התלויים ברשות.

לטענת החוכרים, הרשות במכתבה הציגה זאת כהזדמנות בלתי חוזרת, "עם סיום תקופת החכירה הנוכחית לא תחויבו בתשלום עבור תקופת החכירה, כך שתשלום היום יחסוך תשלום בעתיד", לשון המכתב. לטענת התובעים, שיוצגו על ידי עורכי הדין יוסי בנקל ואלי כהן ממשרד ראב"ד, מגריזו בנקל ושות', בעלי קרקעות רבים מיהרו לשלם את הסכום שיעניק להם את זכות הבעלות על הקרקע, אשר עמד על כ־200–250 אלף שקל בהתאם לנתוני הנכס ומוערך בסכום כולל של מאות מיליוני שקלים בסך הכל. אלא שזמן קצר לאחר מכן התקבלה במועצת מקרקעי ישראל החלטה 1370 המאפשרת את העברת הבעלות בנכסים זהים ללא כל תמורה. בעלי נכסים שכבר שילמו נדהמו לקרוא על כך ומיהרו לדרוש את כספם חזרה.

ברשות טענו כי הם רשאים לשנות החלטותיהם, וכי בהחלטה החדשה נכתב במפורש שלא יהיה החזר כספים למי שרכש את הזכויות על פי החלטה מוקדמת יותר.

בית ברחוב שפיה בתל אביב, צילום: עמית שעל בית ברחוב שפיה בתל אביב | צילום: עמית שעל בית ברחוב שפיה בתל אביב, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות