אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל גזית גלוב רוני סופר ימונה למנכ"ל זמני של קבוצת דורי צילום: נמרוד גליקמן

מנכ"ל גזית גלוב רוני סופר ימונה למנכ"ל זמני של קבוצת דורי

סופר יחליף את רונן אשכנזי שהודיע על התפטרותו בעקבות המחדל בחברת א. דורי בניה שדיווחה לפני חודשיים על סטיות של 441 מיליון שקל באומדני העלויות לפרויקטים שלה

03.11.2014, 09:25 | אורן פרוינד

רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב, מונה היום למנכ"ל זמני של קבוצת דורי במקומו של רונן אשכנזי שהודיע על התפטרותו ביום חמישי האחרון.  גזית גלובהיא החברה הסבתא של קבוצת דורי הנשלטת על ידי אנשי העסקים חיים כצמן ודורי סגל.

קראו עוד בכלכליסט

"בהתאם להחלטת דירקטוריון דורי קבוצה אתמנה למנכ"ל זמני עד למינוי מנכ"ל קבוע". אמר הבוקר (א') רוני סופר. "אסייע בתהליך ההבראה וההתייצבות של החברה ביחד עם המנהלים בחברה ובחברות הבנות של דורי קבוצה".

רון אשכנזי. התפטר, צילום: עמית שעל רון אשכנזי. התפטר | צילום: עמית שעל רון אשכנזי. התפטר, צילום: עמית שעל

התפטרותו של אשכנזי הגיעה בעקבות המחדל בחברת א. דורי בניה שדיווחה לפני חודשיים על סטיות בהיקף של 441 מיליון שקל באומדני העלויות לפרויקטים שלה. בעקבות הסטיות נאלצה א. דורי בניה לבצע תיקון לאחור של הדו"חות עד הרבעון האחרון של 2012. הסטייה העמיקה את ההפסד המיוחס לבעלי המניות של א. דורי בניה ל־284 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2014, את הגירעון בהון העצמי ל־230 מיליון שקל ואת הגירעון בהון החוזר ל־78 מיליון שקל. לחברה תזרים מזומנים שלילי של 176 מיליון שקל מפעילות שוטפת במחצית הראשונה של 2014.

אשכנזי הוא זה שעמד מאחורי רכישת א. דורי בניה בשנת 2007 ופעל בנחישות להוציא את העסקה לפועל. בראיון שהעניק ל"כלכליסט" בשנת 2011 נשאל אשכנזי מדוע בחר להכניס לפורטפוליו של גזית גלוב פעילות של יזמות נדל"ן למגורים, שלא היה בליבת העסקים שלה. "בקריירה הקודמת שלי עסקתי בבנייה למגורים ובמשרדים, דווקא התחום המסחרי היה בשבילי חדש יחסית", ענה אשכנזי. "כולם חושבים שא.דורי היא רק חברת ביצוע ולא מבינים מה יש לעשות איתה, אבל האמת היא שרק רבע מהפעילות שלה היא בתחום הביצוע. אני מזהה בחברה הזדמנויות רבות, יש המון קרקעות ופרויקטים שהם כמו גחלים שרק מחכות למשב רוח כדי שיהפכו ללהבה. משב הרוח הזה הוא ההון של גזית גלוב והגב שלה".

בהמשך התברר כי 'הגחלים' שדיבר עליהם אשכנזי הפכו להפסד כואב. אשכנזי, שמחזיק ב-17.5% ממניות גזית גלוב ישראל, חברת הסבתא של קבוצת א. דורי, מופסד כיום על הנייר 22 מיליון שקל על ההשקעה בא. דורי. ההפסד של שותפיו (82.5%) בגזית גלוב ישראל, חברת גזית גלוב של דורי סגל וחיים כצמן, הוא עמוק יותר ומסתכם בהיקף של כ-350 מיליון שקל על הנייר לאחר שביצעה הזרמות וחיזוקי הון בהיקף של 450 מיליון שקל לחברות קבוצת א. דורי וא. דורי בניה בעקבות הפרשה. שוויה של קבוצת א. דורי מסתכם נכון להיום בכ-192 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות