אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
25 דונם - ששווים זהב? שפע ימים מצאה "ריכוז גבוה" של אבני חן בקישון

25 דונם - ששווים זהב? שפע ימים מצאה "ריכוז גבוה" של אבני חן בקישון

עם זאת, בחברה ציינו כי על מנת להכריז על הממצא כמרבץ ולהפיק ממנו תועלת כלכלית יש להוציא עוד מאות טונות של חומר מהקרקע

03.11.2014, 13:59 | שי סלינס

חברת חיפושי האבנים היקרות שפע ימים, פרסמת היום (א') תוצאות סופיות של ממצאי בדיקת החומר שנאסף במסגרת תוכנית הקידוחים שביצעה החברה בתא שטח ממוקד בגודל של 25 דונם לאורך אפיק נחל הקישון.

לטענת החברה נמצא ריכוז גבוה של 95.88 קראט של אבני חן מסוג קורונדום, ספיר ורובי ולמעלה מ-30 אבני חן מסוג מויאסנייט.

משפע ימים נמסר כי הנתונים שהתקבלו ישמשו את החברה לצורך המשך תוכנית העבודה בתא השטח המדובר, שעיקרה ביצוע קידוחי סקר נוספים בתא שטח ספציפי זה, במטרה לקבל תמונה מלאה של תת הקרקע. כמו כן, החברה תפעל על מנת לפתוח מספר תעלות עומק במטרה לבדוק כמות משמעותית של חומר ולנסות ולאתר כמויות משמעויות של אבני חן.

אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים אבי טאוב, מנכ"ל שפע ימים

עם זאת, הדגישו בשפע ימים, כי החברה רואה בממצאים המפורטים אינדיקציה חיובית שיש בה להעיד על הפוטנציאל הגלום בתא שטח ספציפי זה. "רק הוצאת כמויות משמעותיות של חומר באמצעות פתיחת תעלות בהיקף של מאות טונות, לעומת מספר טונות בודדות שהוצאו בקידוחי הסקר המתוארים לעיל, וטיפול בחומר המוצא, תוכל לבחון, האם בתא שטח זה ישנן כמויות של אבנים יקרות שיכולות להצביע על קיומו של מרבץ ואם לאו".

שפע ימים נכנסה לבורסה בתל אביב בדלת האחורית באמצעות מיזוג עם השלד הבורסאי אלוני מיתר באפריל 2012. במסגרת המיזוג קיבלו בעלי השליטה בחברת חיפוש היהלומים שפע ימים - וחברת פרטו שעסקה בתיווך המיזוג - 99% ממניות אלוני מיתר ושינו את שם החברה הבורסאית לשפע ימים.

ב-1988 ביקר אריה גוראל, ראש עיריית חיפה דאז, אצל הרבי מליובאוויטש, במהלכה אמר לו הרבי כי "בחיפה יש ים, ושם יש עמק, ובעמק נמצאים אבנים טובות ומרגליות".

לאחר מספר שנים, בהתבסס על קביעתו של הרבי, פנו קבוצת חסידי חב"ד לאברהם טאוב (שבבעלותו החברה) על מנת שיפעל לממש את נבואתו של הרב. החברה פועלת כבר שנים בחיפוש יהלומים באזורי נחל הקישון והכרמל. בכל עשרות קידוחי הסקר והמדגמים שנעשו עד עתה נמצאו 77 יהלומים, מרביתם מיקרו יהלומים, ואבני חן נוספות. ממצאים אלו עדיין לא מהווים אינדיקציה לכדאיות הקמת מכרה יהלומים באחד מאזורי החיפוש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות