אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מהמנוע ועד למושבים: HP חשפה טכנולוגיה שמאפשרת הדפסת 3D של מכונית

מהמנוע ועד למושבים: HP חשפה טכנולוגיה שמאפשרת הדפסת 3D של מכונית

הצגת מחשב ה-Sprout החדש הייתה רק סנונית ראשונה לחזון של HP בתחום ההדפסה התלת ממדית. עתה נודע כי החברה מתכוונת להציע שירותי הדפסה תעשייתית מתקדמת, באמצעות מכונה אחת שבונה מוצרים רבים

03.11.2014, 17:11 | רפאל קאהאן

HP אינה נהנית מהילת החדשנות שמאפיינת את חברות המובייל, האינטרנט או הסטארט-אפים, אך אסטרטגיה חדשה שהציגה עתידה לשנות את האופן בו אנו משתמשים במחשבים שולחניים, מדפסות תלת ממד וייצור תעשייתי.

קראו עוד בכלכליסט

עד למרץ האחרון, לא הייתה שום התייחסות מצד בכירים ב-HP על תוכניות החברה בתחום ההדפסה, אחד ממוקדי הרווח החשובים ביותר שלה. מנכ"לית החברה הכריזה אז כי צפייה במדפסת תלת ממד בפעולה משולה לצפייה בשלג נמס. באותה נשימה, היא סיפרה כי HP תחשוף "מוצר מדהים" ביוני. אולם יוני חלף ועבר ולמעט הערכות של אנליסטים ש-HP תציג את תכניותיה בסתיו, לא היה ידוע מה הכיוון שלה.

מחשב ה-Sprout של HP מחשב ה-Sprout של HP מחשב ה-Sprout של HP

עתה מתבהרים הדברים: HP תציג פתרון שלם, שישלב יכולות סריקת תלת ממד, הדפסה תעשייתית ועיצוב מוצר מתקדם. ראשיתה במחשב ה-Sprout שחשפה, תחנת עבודה נייחת נטולת מקלדת ועכבר, המצוייד במערך נרחב של חיישנים שמשמשים כהתקן קל. לדוגמה, ניתן יהיה להניח בקבוק לצידו וחיישני המחשב יסרקו, יעבדו וישלחו אותו ישר להדפסה ללא צורך בהתערבות של המשתמש.

HP שואבת השראה ממסע בין כוכבים

לפי מקורות של re/code, החברה תחשוף מדפסת תלת ממד במהלך 2016, שמיועדת בין השאר, לייצור תעשייתי. החברה הדגימה בשבוע שעבר טכנולוגיה בשם Multi Jet Fusion שמאפשרת למדפסת 3D ליצור עצמים על ידי שימוש במספר גדול של חומרים בו זמנית. זאת, בעוד מדפסות תלת ממד סטנדרטיות יודעות להשתמש רק בחומר גלם אחד או שניים בכל הדפסה.

מודל שהודפס על ידי מדפסת תלת הממד החדשה של HP מודל שהודפס על ידי מדפסת תלת הממד החדשה של HP מודל שהודפס על ידי מדפסת תלת הממד החדשה של HP

המכשיר שהודגם הוא בגודל של שתי מכונות כביסה רגילות ויודע להדפיס טקסטורות שונות. כך, ביכולתו כיום להדפיס לכם מברשת שיניים, או כפי שהודגם מודל מוקטן של מפעל לייצור מלט. אבל בעתיד הוא יוכל להדפיס לכם מחשב, תנור או אפילו מכונית שלמה - מהגלגלים ועד המנוע והמושבים.

למעשה, HP בנתה מדפסת דמויית replicator - אותה מכונה בסדרת מסע בין כוכבים שידעה לייצר את כל הנחוץ לאנשי הצוות בלחיצת כפתור. 

שירות הדפסה - ורק אז שיווק ישיר

המודל העסקי של המערכת החדשה עדיין לא ברור, אך על פי מה שידוע, ב-HP מבינים שלא מדובר במוצר שיוכל להימכר בקלות לצרכנים סופיים. בחברה מאמינים שעדיף בשלב ראשון להשיק את המדפסת בצורת שירות, בו המשתמש ניגש למרכז הדפסה ושם מבצע את הייצור. כמובן שיצרנים לא יהפכו את קווי הייצור הקיימים וימירו את המכונות הקיימות למדפסות תלת ממד. אך מדובר במערכת שיכולה לספק גיבוי למערכות ייצור קיימות במקרה של תקלה. כך שיצרנים לא ייאלצו להפסיק תהליך ייצור בגלל קלקול או תקלה.

HP מסתכלים על המספרים הבאים: סך כל הייצור התעשייתי בארה"ב ב-2013 הסתכם בכ-2 טריליון דולר או כ-12% מסך תוצר המקומי הגולמי. בסין, על פי דו"ח של האו"ם, הסתכם הייצור התעשייתי בכ-3 טריליון דולר. אם החברה תצליח לנכס לעצמה אפילו אחוזים בודדים מהמספרים האלה, היא תוכל בקלות להכפיל ואף לשלש את רווחיה בשנים הקרובות.

עדיין לא ברור כיצד HP מתכוונת ליישם את תוכניותיה, ואנליסטים עדיין סבורים שמדובר בחזון למועד. אך אם החברה תצליח להיצמד להכרזותיה ולהציג מוצר ראוי לשימוש במהלך 2016, ייתכן מאוד שכבר בשנים הקרובות תוכלו להזמין מוצר באתר אינטרנט ולגשת למרכז ההדפסה הקרוב למקום מגוריכם ולקבל אותו ישירות לידיכם מבלי להמתין לשליח או לדוור. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות