אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משולם נהרי כבר לא שר, אבל הלשכה שלו עדיין מתוקצבת צילום: אלכס קולומויסקי

משולם נהרי כבר לא שר, אבל הלשכה שלו עדיין מתוקצבת

במסגרת ההפחתה הרוחבית התברר כי תקציבו של השר ללא תיק לשעבר יופחת. הבעיה היחידה: הוא כבר לא מכהן בתפקידו. ממשרד ראש הממשלה לא נמסרה תגובה

03.11.2014, 23:41 | רוני זינגר

ההפחתה הרוחבית שבוצעה בתקציבי משרדי הממשלה לא פסחה גם על תקציב משרד אחד של שר בלי תיק: לשכת השר משולם נהרי. בזהירות רבה, נמנע האוצר לפגוע יותר מדי בתקציב המשרד ולכן הוא הופחת רק בכרבע מתקציבו. אלא שישנה בעיה אחת והיא שמשולם נהרי אינו מכהן כשר מאז אמצע 2013, עת התפרקה הממשלה הקודמת.

נהרי (ש״ס) מונה בממשלה הקודמת לשר בלי תיק ומשרדו היה כפוף למשרד ראש הממשלה. במסגרת עבודתו עסק בנושאי מורשת ישראל. מאז סיים את תפקידו עברה כשנה וחצי.

הבוקר תדון ועדת הכספים באישור ההפחתה הרוחבית שבוצעה במשרדי הממשלה השונים, וזאת לצורך מימון העברת סיוע ליישובי הדרום. לקראת הדיון הועבר פירוט של ההפחתות שבחרו משרדי הממשלה לבצע בתקציבם.

השר לשעבר משולם נהרי, צילום: אלכס קולומויסקי השר לשעבר משולם נהרי | צילום: אלכס קולומויסקי השר לשעבר משולם נהרי, צילום: אלכס קולומויסקי

כך התברר כי מתקציב 2014 של משרד ראש הממשלה הופחת במעט גם תקציב "לשכת השר משולם נהרי" מ־483 אלף שקל ל־363 אלף שקל. לא מפורט עבור מה מיועד התקציב בדיוק. באוצר מסבירים כי באופן כללי תקציבי לשכות שאינן קיימות הם תקציבים שבדרך כלל מגולגלים בשל התחייבויות קודמות משנה לשנה. ואולם כיוון שהמשרד האמור אינו תחת ניהול משרד האוצר הם אינם יודעים להסביר את מהות התקציב.

יש לציין כי אם מדובר בהתחייבויות קודמות, כלומר כסף שבזמן כהונת השר הובטח עבור עבודות שונות וכעת אמור להיות משולם, לא ברור כיצד ניתן לבצע ממנו קיצוץ.

בחודש מרץ אישרה ועדת הכספים את העברת התקציב ללשכת נהרי וכאמור גם כעת נראה כי מדובר בכסף שמצד אחד לא נעשה בו דבר אך מצד שני הוא אינו חוזר לשימוש האוצר.

ועדת הכספים תתבקש הבוקר לאשר הפחתה בסך של 1.7 מיליארד שקל בתקציבי משרדי הממשלה. ההפחתה נעשתה באופן רוחבי בין כל משרדי הממשלה בסך 2%.

כמעט כל התחומים במשרדי הממשלה נפגעו מהקיצוץ. כך למשל קוצצו במעט מענקי משרד הבינוי והשיכון - למחוסרי דיור, בסיוע לשכר דירה ועוד.

תגובת משרד ראש הממשלה בעניין לא התקבלה עד למועד סגירת הגליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות