אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרייטינג של ה-NBA תלוי בעיקר בלברון ג'יימס צילום: אם סי טי

הרייטינג של ה-NBA תלוי בעיקר בלברון ג'יימס

החדשות הטובות: הרייטינג של משחקי ה-NBA עולה. החדשות הרעות: הרייטינג תלוי בעיקר בשחקן אחד

04.11.2014, 15:37 | שירות כלכליסט

ערב הפתיחה של עונת ה-NBA ששודר ב-TNT, רשם ירידה של 48% ברייטינג, וירידה של 49% בשיעורי הצפייה לעומת השנה שעברה. השנה הרייטינג של השידור הארצי עמד על 1.5 עם ממוצע של 2.3 מיליון צופים, לעומת רייטינג של 2.9 עם ממוצע של 4.5 מיליו צופים בשנה שעברה. הסיבה לירידה אינה נובעת בהכרח מכך שבמקביל שודר משחק בוורלד סירייס (אם כי הייתה לכך השפעה מסוימת), אלא מכך שקליבלנד קאבלירס והמלך ג'יימס לא היו חלק מהשידור. 

קראו עוד בכלכליסט

לברון ג לברון ג'יימס. הרייטינג זינק ב-117% במשקי הבית בארה"ב וב-111% בשיעורי הצפייה הכוללים לעומת הממוצע ב-TNT למשחקי העונה הרגילה בשנה שעברה | צילום: אם סי טי לברון ג

אולם בערב השידור השני של שבוע פתיחת הליגה ב-TNT, שיחקו קאבלירס נגד ניו יורק ניקס, והרייטינג כפי שניתן היה לצפות היה גבוה. המשחק משך רייטינג של 2.6% וממוצע של 4 מיליון צופים, עלייה של 50% לעומת השידור המקביל בשנה שעברה, אז שיחקו שיקגו בולס נגד ניקס, ומשך רייטינג של 1.8% ומספר כולל של 2,643,000 צופים.

הנתונים מצביעים על ההשפעה של חזרתו לברון לקליבלנד. הרייטינג זינק ב-117% במשקי הבית בארה"ב וב-111% בשיעורי הצפייה הכוללים לעומת הממוצע ב-TNT למשחקי העונה הרגילה בשנה שעברה (רייטינג של 1.2, ו-4.5 מיליון צופים).

שידור המשחק של הניקס מול הקאבלירס רשם צמיחה משמעותית בכל הקבוצות הדמוגרפיות המרכזיות, כולל עלייה של 56% בגילאי 18-49, ושיפור של 60% בקרב גברים בגילאי 18-49 לעומת השנה שעברה. כמו כן, נרשמה עלייה של 116% בצופים בגילאי 18-49 ושל 122% בקרב גברים בגילאי 18-49 לעומת ממוצע הצופים במשחקי העונה הרגילה בשנה שעברה ב-TNT.

מדובר בחדשות טובות ורעות. בחינה פשוטה של המספרים אינה יכולה להצביע על עלייה או ירידה בעניין ב-NBA. ליגת הכדורסל קשורה בקשר הדוק לכוכבי העל שלה, כך שהשחקנים שמשתתפים במשחקים הם בעלי חשיבות גדולה יותר מהקבוצה עצמה שמשחקת. הרי אם לברון לא היה שב לקליבלנד, הרייטינג לאותו המשחק מול הניקס היה ככל הנראה שונה.

מבחינת ה-NBA ושותפות השידור, כוכבי העל הם הגורמים המרכזיים לרייטינג. אם הקאבלירס לא יעפילו לפלייאוף, ואם נגיד בגמר ישחקו הספרס נגד הניקס (שמשחקת בשוק הגדול ביותר בליגה ויש לה את כרמלו אנטוני ככוכב), הרייטינג קרוב לוודאי יהיה נמוך משמעותית.

היכן שלברון הולך, ה-NBA הולכת בעקבותיו, וכך גם הרייטינג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות