אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי דירות ביהוד: ראש העירייה מעכבת ללא סיבה חתימה על פרויקט פינוי־בינוי גדול צילום: עמית שעל

בעלי דירות ביהוד: ראש העירייה מעכבת ללא סיבה חתימה על פרויקט פינוי־בינוי גדול

בעלי הדירות: "חבל שבימים אלה, שבהם מצוקת הדיור היא אינטרס לאומי ומאות משפחות מתגוררות בדירות ללא ממ"ד ובבניינים מתפוררים, בירוקרטיה מיותרת מעכבת את הפרויקט"

05.11.2014, 08:50 | דותן לוי

יותר משבע שנים ממתינים תושבי רחוב מוהליבר להוצאתה לפועל של תוכנית פינוי־בינוי. הפרויקט, שצפוי לכלול כ־200 יחידות דיור, קיבל ב־2010 את אישור הוועדה המקומית, אך טרם עבר לאישור הוועדה המחוזית. הגשת התוכנית מחייבת חתימה חוזרת על מסמכי התוכנית, בין היתר של ראש העירייה. הצורך בחתימה זו הוא הכרחי לנוכח שינוי הדרישות מצד הוועדה המחוזית. אלא שראש העירייה יעלה מקליס מסרבת לעשות זאת. לטענת התושבים, מדובר בהתנהלות בלתי סבירה, במיוחד על רקע המחסור בדירות.

לדבריהם, הם פנו אל ראש העירייה מספר רב של פעמים מאז נבחרה לפני יותר משנה, אבל לא קיבלו תשובה מספקת. באחד המכתבים שהופנו אליה נכתב: "בחרנו בך מתוך אמונה שאת תדעי לנהל את העיר נכון. לצערנו, הדרך שבה מתעכבת חתימתך על תוכנית שאושרה בוועדה המקומית אינה מעידה שצדקנו", לשון המכתב.

עורכי הדין מירה בורנשטיין ויוסי קליין ממשרד הרטבי בורנשטיין בסון ושות', המייצגים את בעלי הדירות במתחם מול החברות היזמיות אשדר וא.כ ענב, ציינו: "חבל שבימים אלה, שבהם מצוקת הדיור היא אינטרס לאומי ומאות משפחות מתגוררות בדירות ללא ממ"ד ובבניינים מתפוררים, בירוקרטיה מיותרת שאין לה כל הצדקה מעכבת את הפרויקט". מעיריית יהוד־מונסון נמסר בתגובה: "ראש העיר עו"ד יעלה מקליס מובילה תוכנית עירונית מקיפה שעיקריה יפורסמו וייצאו לדרך במהלך החודשים הקרובים".

רחוב מוהליבר ביהוד, צילום: עמית שעל רחוב מוהליבר ביהוד | צילום: עמית שעל רחוב מוהליבר ביהוד, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות