אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקי בטר פלייס יקבלו רק שליש מהשכר שהם דורשים צילום: עמית שעל

מפרקי בטר פלייס יקבלו רק שליש מהשכר שהם דורשים

שאול קוטלר וסיגל רוזן־רכב ביקשו 2.5 מיליון שקל. ועדת הביקורת של החברה ממליצה לשלם להם רק 750 אלף שקל

05.11.2014, 08:30 | ענת רואה וזוהר שחר לוי

ועדת הביקורת של בטר פלייס המליצה לאשר למפרקי החברה, שאול קוטלר וסיגל רוזן־רכב, רק שליש מהשכר שהם דורשים. השניים דרשו שכר טרחה של 2.5 מיליון שקל, אך חברי הוועדה, עורכי הדין אילן שביט, יוסי מנדלבאום, דן גרוס וערן גפני, ערכו תחשיב שלפיו זכאים בשלב זה המפרקים ל־750 אלף שקל בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה קבעה שבקופת בטר פלייס התקבלו במהלך תקופת הפירוק 73 מיליון שקל, אך על 38 מיליון שקל מהם לא ניתן לדרוש שכר מימוש. הוועדה לא פירטה מדוע ניכתה מהתחשיב דווקא את הסכום הזה והאם הסיבה היא שכספים אלו כבר היו בקופה במועד מינוי המפרקים כך שלא ניתן לקבל עליהם שכר.

מבדיקת כלכליסט עולה כי בדו"ח כספי שהגישו המפרקים הופיע סכום של 38 מיליון שקל תחת הכותרת "גבייה מחייבים והכנסות בגין עבר". הרכיב השני בבקשת המפרקים כולל שכר שעתי על תקופת הפירוק הזמני, לפי התקנה שקובעת שאם בעל תפקיד התמנה "לשם תפיסת הרכוש ושמירתו בלבד", הוא יכול לקבל שכר שלא לפי התקנות. ועדת הביקורת הפנתה לנוהל הכנ"ר, שלפיו אם התקנות יוצרות עיוות משמעותי בשכר (כלומר במקרה הנוכחי השכר בתקנות נתפס כנמוך מדי), ניתן לשלם גם לפי שעות עבודה. ועדת הביקורת המליצה לשלם למפרקים 474 אלף שקל על עבודה של חודש וחצי כמקדמה שתקוזז מהשכר הסופי. המפרקים אישרו במענה לפניית "כלכליסט" כי 38 מיליון שקל הם הסכום שהיה בקופה במועד מינויים.

עו"ד סיגל רוזן רכב ועו"ד שאול קוטלר, צילום: עמית שעל עו"ד סיגל רוזן רכב ועו"ד שאול קוטלר | צילום: עמית שעל עו"ד סיגל רוזן רכב ועו"ד שאול קוטלר, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות