אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל, סאנדיסק וסיסקו משקיעות בסטארט אפ של מייסד אנוביט צילום: עמית שעל

אינטל, סאנדיסק וסיסקו משקיעות בסטארט אפ של מייסד אנוביט

סטרטוסקייל של אריאל מייסלוס גייסה 32 מיליון דולר. החברה מפתחת תוכנה לניהול מרכזי נתונים מרובי שרתים ומעסיקה 50 עובדים בארץ. מייסלוס: "רוצה להגיע ל-100 עובדים במהירות, אך זה לא פשוט"

04.11.2014, 20:46 | מאיר אורבך

סטרטוסקייל Stratoscale של אריאל מייסלוס גייסה 32 מיליון דולר בהשתתפות שורה של משקיעים מובילים הכוללת את אינטל קפיטל, סאנדיסק וסיסקו. כמו כן השתתפו בגיוס שתי קרנות אמריקאיות מובילות, בטרי ובסמר ונצ'רס. החברה מהרצליה מפתחת תוכנה לניהול מרכזי נתונים מרובי שרתים.

קראו עוד בכלכליסט

אריאל מייסלוס עומד מאחורי שורה של הצלחות בהייטק הישראלי ביניהן פסעבה וגם אנוביט שנמכרה לאפל ב-390 מיליון דולר. החברה פיתחה מערכת הפעלה למרכזי נתונים ומאפשרת לנצל בהצלחה את כל משאבי החומרה של מערכות המחשוב. עד כה גייסה החברה 10 מיליון דולר מהמשקיעים הראשונים של החברה בראשות הקרנות בטרי ובסמר.

"כמו אמזון וגוגל"

בשיחה עם "כלכליסט" בכנס של חברת אינטל קפיטל בקליפורניה אמר אריאל מייסלוס שהקים את החברה עם איתי בוגנר. "אני אוהב להקים חברות ומיזמים טכנולוגיים חדשים. הטכנולוגיה החדשה שלנו מאפשרת לחברות להקים לעצמן מערכי מחשוב כמו שיש לאמזון וגוגל".

הגיוס הענק שעליו הכריזה החברה זכה לביקוש יתר והביא שלוש ענקיות טכנולוגיה להשקיע בחברה. מייסלוס אינו חושב שזו בעיה ששלוש חברות דוגמת סאנדיסק, אינטל וסיסקו השקיעו בחברה, אלא חושב שהן יכולות רק לעזור לה.

אריאל מייסלוס, צילום: אריאל בשור אריאל מייסלוס | צילום: אריאל בשור אריאל מייסלוס, צילום: אריאל בשור

"אנחנו עדיין בשלבי פיתוח ובטא של המוצרים שלנו ונמצאים בלב גיוס אינטנסיבי של עובדים לחברה שלנו". כיום החברה שיושבת בהרצליה ובחיפה מעסיקה כ-50 עובדים. "אני רוצה להגיע ל-100 עובדים במהירות האפשרית אבל זה לא כל כך פשוט לגייס כל כך הרבה מהנדסים".

מייסלוס אינו חושב שכדי לנהל את החברה בצורה טובה יותר הוא צריך לעבור לארצות הברית כמו שעושים יזמים רבים כיום. מייסלוס מחזיק מספר עובדים בארצות הברית אבל אינו מתכוון לעבור לשם.

למרות שכל החברות אותן הקים מייסלוס נמכרו בסכומים נאים הוא אינו ממהר למכור. "אנחנו מנסים לשמור כל חברה ולפתח אותה אבל בהתפתחות של כל חברה קורים דברים".

כמו כן הכריזה אינטל קפיטל בכנס על השקעה בחברת Screenovate Technologies - שמציעה פתרונות ניידים בתחומי הבידור והחינוך. הטכנולוגיה שפיתחה מאפשרת למשתמשי סמארטפונים וטאבלטים להקרין סרטים, משחקים, מצגות ותכנים אחרים באופן אלחוטי היישר מההתקן הנייד לטלוויזיה או לצגים גדולים אחרים.

בשנה האחרונה השקיעה אינטל קפיטל בחמש חברות בישראל - Stratoscale, Gigya, Screenovate ,Fortscale, Intigua - המספר השלישי בגודלו עבור הקרן לצד ארה"ב וסין. הקרן השקיעה עד כה בישראל כרבע מיליארד דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות