אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ישי דוידי: "אנחנו לא מחפשים אקזיטים. אנחנו מנסים לייצר חברות טובות וחזקות"

מייסד ומנכ"ל קרן פימי דיבר בוועידת כלכליסט על השבחתן של החברות אינרום, ריטליקס וריווליס. לדבריו: "מה שחשוב בהשבחה זה צוות חזק, אסטרטגיה, זמן וחזון"

05.11.2014, 12:01 | יניב רחימי

"אנחנו לא מחפשים אקזיטים. אנחנו מנסים לייצר חברות טובות וחזקות. אי אפשר למכור חברות לא טובות", כך אמר ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי בוועידת "כלכליסט".

דוידי הוא מייסד ומנכ"ל קרן ההשקעות הפרטית הראשונה בישראל, שמשנת 1996 הספיקה לבצע 77 השקעות ולעשות 47 אקזיטים, כשבשלוש השנים האחרונות רשם אקזיטים בהיקף של 846 מיליון דולר.

ישי דוידי, צילום: עמית שעל ישי דוידי | צילום: עמית שעל ישי דוידי, צילום: עמית שעל

דוידי הציג שלושה מקרים של השבחה. המקרה הראשון הוא של אינרום. "ראינו חוסר יעילות בחברה כשנכנסנו להשקעה בה. עיקרי השיפורים מבוססים על החלפת חמישה מנכ"לים ובננינו תוכנית אסטרטגית חדשה. שינוי מבנה החברות חייב אותנו למחוק חברות מהבורסה וכך עשינו. היום זאת חברה חזקה וטובה שקולטת עובדים".

החברה השנייה שהציג דוידי היא ריטליקס. "השלמנו את רכישת השליטה בשנת 2009 ובשורה התחתונה ה- ebitda עלה מ-18 מיליון דולר ל-45 מיליון דולר בשנת 2012. גם כאן עשינו שינוי בהנהלה. נכנסנו ללקוחות גדולים, לשבע מתוך עשר חברות המזון הגדולות בעולם. בנוסף שיפרנו את השקיפות לשוק ההון. תהליך ההשבחה איפשר לנו לקלוט 400 עובדים בשנתיים האחרונות".

 

החברה השלישית היא ריווליס, לשעבר ג'ון דיר ווטר. "לפני כשנה וחצי נערך מכרז שבו השתתפו 15 גופים ובסוף פימי זכתה. בזמן קצר עשינו "גיור" של החברה. סגרנו את המטה של החברה בשיקגו וגייסנו מנהלים למטה בקיבוץ גבת. הגדרנו כבר אסטרטגיה לחברה ותוכניות עבודה. זה טרנאראונד מורכב".

"מה שחשוב בהשבחת חברות זה צוות חזק, אסטרטגיה, זמן וחזון. חייבים לבצע השקעות בציוד ובמחקר. חשוב לבנות גם מבנה הון לא ממונף. כל הדברים האלו לא יכולים להתקיים בלי עבודה קשה של כל האנשים בכל הדרגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות