אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ימייל 5.0 מחליפה עיצוב ומתחברת לחשבונות חיצוניים

בדיקת כלכליסט

ג'ימייל 5.0 מחליפה עיצוב ומתחברת לחשבונות חיצוניים

גוגל הודיעה על השקת גרסה חדשה לאפליקציית ג'ימייל לקראת ההשקה הקרובה של אנדרואיד לוליפופ. האפליקציה זכתה לעיצוב ברוח ה-Material Design ולשיפורים בממשק וביכולות

05.11.2014, 15:29 | רפאל קאהאן

גוגל הודיעה אמש (ג') כי היא תשיק גרסאות חדשות לאפליקציית ג'ימייל הוותיקה, וגם לאפליקציית היומן הקלאסית, עבור מכשירי אנדרואיד 4.1 ומעלה. האפליקציות החדשות זכו לעיצוב מעודכן ברוח ה-Material Design, פילוסופיית העיצוב של אנדרואיד 5.0 הידועה גם כלוליפופ.

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציית ג'ימייל החדשה מכילה מספר שינויים המבדלים אותה מאפליקציות שירותי הדואר של המתחרות הגדולות, כגון יאהו ומיקרוסופט. השינוי הגדול ביותר הוא האפשרות להוסיף חשבונות מייל משירותי דואר חיצוניים, כל עוד הם תומכים בפרוטוקולי הדואר POP או IMAP. בנוסף ניתן להוסיף חשבונות דואר ארגוניים מבוססי מיקרוסופט Exchange, מה שיאפשר לקבל מיילים של מקום העבודה ישירות לחשבון הג'ימייל האישי.

אפליקציית ג אפליקציית ג'ימייל 5.0 | צילום מסך: אפליקציה Gmail ובלוג גוגל אפליקציית ג

העיצוב של האפליקציית החדשה גם דומה מאוד לאינבוקס (Inbox), אפליקציית הדואר האחרונה שהשיקה גוגל לפני כשבועיים על בסיס הזמנות בלבד. אחד החידושים הגדולים הוא מגירת התפעול הנשלפת (drawer), שמכילה את הגישה לתיקיות ולהעדפות המשתמש, כמו גם למקבצי ההודעות, בדיוק כמו בגרסת האונליין.

אפשר לחבר גם חשבונות חיצוניים, צילום מסך: אפליקציה Gmail ובלוג גוגל אפשר לחבר גם חשבונות חיצוניים | צילום מסך: אפליקציה Gmail ובלוג גוגל אפשר לחבר גם חשבונות חיצוניים, צילום מסך: אפליקציה Gmail ובלוג גוגל

כחלק מהעיצוב החדש, נוסף כפתור 'השב' בתחתית כל הודעה, מה שמאפשר להמשיך את השיחה בצורה מהירה יותר ומקרב את השימושיות של המייל למסרים מיידיים. גרסת הטאבלט של האפליקציה מוסיפה גם היא מספר שינויים, כמו גישה מהירה לאנשי קשר ואפשרות להחליף בין חשבונות דואר והקטגוריות השונות ישירות מתיבת הדואר הנכנס.

כאמור, גם אפליקציית היומן זכתה לעדכון גדול במסגרת ממשק ה- Material. גוגל הוסיפה מספר תכונות המאפשרות אוטומציה של תהליכים בדומה לשירות גוגל Now, כגון משיכה אוטומטית של אירועים על פי מיילים שנשלחו מג'ימייל - כמו הזמנות לימי הולדת, כרטיסי טיסה וכרטיסי הופע. האפליקציה גם מציגה כעת תמונות, מפות של יעדים, נוף של יעדי הטיול ואיורים של אירועים שוטפים כמו ארוחת ערב או פעילות ספורטיבית.   

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות