אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: גיא שפר הוא ההאקר שפרץ למחשבי אי אונליין צילום: אוראל כהן

הותר לפרסום: גיא שפר הוא ההאקר שפרץ למחשבי אי אונליין

לפי החשד שפר פרץ למחשבים של חברות מסחריות, השתלט עליהן ולאחר מכן איים על בעלי החברות בסחיטה. מעצרו הוארך ב-3 ימים נוספים

05.11.2014, 14:07 | זוהר שחר לוי ותומר גנון

גיא שפר (שפרבר) הוא ההאקר החשוד כי סחט את החברה הבורסאית אי אונליין לאחר שפרץ למחשביה, כך הותר היום (ד') לפרסום. מעצרו של שפר הוארך אתמול בבית משפט השלום בראשון לציון ב-3 ימים נוספים. 

שפר (35) נעצר בסוף השבוע שעבר בשדה התעופה בן גוריון עם שובו לארץ ממקסיקו. הוא נעצר בעקבות חקירה סמויה שנמשכה מספר חודשים ביחידת הסייבר בלהב 433 בעקבות תלונות שהוגשו אליה.

החקירה התמקדה ברשת ה"דאקרנט" ("הרשת האפה" – רשת לשיתוף קבצים של פעילות לא חוקית), כשלפי המשטרה שפר פרץ למחשבים של חברות מסחריות, השתלט עליהם ולאחר מכן איים על בעלי החברות בסחיטה.

מאז נעצר שפר התברר כי החקירה מתמקדת בחברה אחת – אי-אונליין. מדובר בחברה הנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-16 מיליון שקל ומשווקת תוכנות המשמשות משקיעים לצפייה במידע בזמן אמת שמקורו בבורסה בתל אביב ובבורסות אחרות בעולם.

עו"ד אבי עמירם, המייצג את גיא שפר, צילום: צביקה טישלר עו"ד אבי עמירם, המייצג את גיא שפר | צילום: צביקה טישלר עו"ד אבי עמירם, המייצג את גיא שפר, צילום: צביקה טישלר

עוד עלה כי במסגרת החקירה בלהב 433 נחקר תחת אזהרה, בחשד למעורבות, גם עורך דין המתמחה בנדל"ן ומשפט אזרחי. לפי המשטרה "שפר שיתף פעולה בחקירתו וטען כי רק פעל כמתווך בין רואה החשבון שלו במקסיקו לבין עורך הדין הישראלי לטובת הסכם ייעוץ". על פי הגרסה הראשונית שמסר שפר לחוקרי יחידת הסייבר של להב 433, נציג של חברה מקסיקנית לאבטחת מידע פנה אליו וביקש ממנו לסייע בשיווק המערכת לאי-אונליין. לדבריו הוא תיווך בעסקה בין החברה המקסיקנית לישראלית, ולא היה כל ניסיון סחיטה על ידו.

אולם, במהלך החקירה התחדד החשד ונראה כי הסחיטה של עורך הדין ושל שפר כוונה רק לבעל תפקיד בחברה ולא כלפי החברה כולה.עוד עלה, כי שפר הודה במעשיו בפניו החוקרים. במהלך הדיון שהתקיים אתמול ביקש בא כוחו של שפר, עו"ד אבי עמירם, לשחררו ממעצר. "המשך מעצרו", אמר, "לא נחוץ".

"ניתן לומר כי בשלב זה של החקירה רף החשדות גבר", ציינה השופטת נחמן בהחלטתה. "לא מדובר בחשד סביר אלא בראיות ממשיות שנאספו, המגלות חשד לביצוע עבירות המיוחסות לחשוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות