אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחן ריסוק מצוין לטסלה החשמלית

מבחן ריסוק מצוין לטסלה החשמלית

עם זאת, על פי ממצאי הארגון, כרית האוויר של הנוסע לא התנפחה דיה. עוד זכו בדירוג המלא של 5 כוכבים: ב.מ.וו וסקודה פאביה

05.11.2014, 18:52 | תומר הדר

מכונית היוקרה החשמלית טלסה עברה השבוע מבחן ריסוק ראשון בארגון הבטיחות האירופי המחמיר EURONCAP.

על פי תוצאות המבחן זכתה הטסלה לציון גבוה של 5 כוכבים מתוך 5. עם זאת, על פי ממצאי הארגון, כרית האוויר של הנוסע לא התנפחה דיה, מה שעלול לגרום בזמן אמת לפגיעה בנוסע. בבדיקה פנימית שערכה טסלה בנושא התגלה שמדובר בשגיאת כיול של מנגנון כרית האוויר, שיועדה לספוג פגיעה מנוסע במשקל קל יותר ממשקל בובת הניסוי.

למבחן הריסוק של הטסלה לחץ כאן.

לצד הטסלה נבחנו רכבים נוספים, שחלקם משווקים או ישווקו בישראל בעתיד. כך, ב.מ.וו סדרה 2 "אקטיב טורר" שתשווק בישראל בשנה הבאה זכתה גם היא לציון מרבי של 5 כוכבים במבחן. לצד הב.מ.וו נבחנה גם סקודה פאביה החדשה ששיווקה בישראל יחל בקרוב. הפאביה קיבלה ציון מלא של 5 כוכבים. גם ניסאן פולסאר המשפחתית שתשווק בישראל בשנה הבאה, זכתה לציון של 5 כוכבים במבחן הריסוק.

סקודה פאביה סקודה פאביה סקודה פאביה

עם זאת, במבחן נרשמו גם ציונים לא מלאים. כך, רנו מגאן האצ'בק - דגם המשווק כיום בארץ - קיבלה 4 כוכבים, לאחר שבובות הניסוי נפגעו במהלך מבחן ריסוק צידי. בנוסף, סוזוקי סלריו - הדגם המיועד להחליף את סוזוקי אלטו – קיבלה ציון של 3 כוכבים בלבד, לאחר שרגלי בובת הריסוק נפגעו. בנוסף, הסלריו לא צוידה בכריות אוויר צידיות, מה שמנע מה-EURONCAP להגישה לניסוי המדמה התרסקות צידית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות