אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ליווי'ס תיתן הטבות למתפרות שיתחשבו בפועלים ובסביבה צילום: בלומברג

ליווי'ס תיתן הטבות למתפרות שיתחשבו בפועלים ובסביבה

כדי להתחבב על הצרכנים ענקית הג'ינס האמריקאית תציע מימון זול לספקים מוסריים

05.11.2014, 22:58 | שירות כלכליסט

בניסיון לצבור נקודות בגזרת האתיקה המקצועית, ענקית הג'ינס לוי שטראוס, יצרנית ליווי'ס, תציע תמריצים כספיים לספקים שלה ברחבי העולם, שישדרגו את התנהלותם בכל הנוגע לשימור סביבה ובטיחות העובדים - על כך דיווח היום "פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

יצרנית הג'ינס שבסיסה בסן פרנסיסקו הודיעה אתמול כי מי מבין 550 הספקים שלה שיעמדו בסטנדרטים הרצויים, יזכו להטבות שיורידו עבורם את עלויות הייצור. המימון, שיוסדר באמצעות זרוע המגזר הפרטי של הבנק העולמי, IFC, יפעל לפי העיקרון הבא: ספקים שישפרו את תנאי התעסוקה של עובדיהם, כמו גם את הישגיהם בתחום שימור הסביבה, ייהנו מריביות נמוכות יותר על הלוואות לטווח קצר המיועדות לכיסוי הוצאות שוטפות.

ג ג'ינסים של לוי שטראוס ג

הפרויקט נהגה בעקבות קריסת מתפרה בבנגלדש ב־2013, אסון שבו נהרגו 1,100 עובדים ואשר הוביל להידוק נוהלי הבטיחות בתעשיית הטקסטיל. בעקבות האסון התחילה הקרן להציע הלוואות בריבית נמוכה לשיפור תנאי הבטיחות במפעלים בבנגלדש, הספקית השנייה בגודלה בעולם בתעשיית הטקסטיל אחרי סין. באמצעות הקרן, ספקי לוי שטראוס יזכו בגישה להון זול יותר מזה שהיו מקבלים במדינתם.

המהלך משקף טרנד מרכזי המאפיין את עידן הגלובליזציה, כאשר צרכנים, ובמיוחד בני דור המילניום, מייחסים חשיבות גדלה והולכת לתנאי התעסוקה של הפועלים במקומות כמו בנגלדש, וייטנאם וקמבודיה. מייקל קובורי, סגן נשיא הקיימות בחברת לוי שטראוס, אמר ל"פייננשל טיימס" כי החברה מסתמכת עתה בעיקר על מספר מצומצם יותר של ספקים, שעמם היא מקיימת קשרים מקצועיים ארוכי טווח.

לוי שטראוס, חברה פרטית, מעסיקה פקחים שמסיירים במפעליה בעולם. היא גם מהבודדות מקרב יצרניות האופנה שמפרסמות רשימה מלאה של המפעלים והספקים שלה ברחבי העולם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות