אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אז ביקשתי עבודה עבור בני נדב. מה יש בזה שביקשתי כסף כדי לחיות?" צילום: אוראל כהן

"אז ביקשתי עבודה עבור בני נדב. מה יש בזה שביקשתי כסף כדי לחיות?"

זקן פרצה בווידוי בעת חקירתה הנגדית: "אשתו עליזה מחפשת בתל אביב וכן, אני מקנאה. אני מקנאה כשהוא מספר לי איך הוא מבלה בטירות של ברלוסקוני באיטליה. ביקשתי ממנו כי הוא אבא שלי. לא רציתי שישלם לי בשביל השתיקה שלי"; סניגורו של ראש הממשלה לשעבר: "הוא היה בשבילך כמו אבא, והיום אני מזהה אצלך שנאה עמוקה". זקן: "טיפת שנאה אין לי. בינתיים אני זו שיושבת בבית הסוהר ולא הוא"

06.11.2014, 14:37 | משה גורלי

"הנאשם ניסה ליצור קשר עם העדה גברת זקן", פתח עו"ד אורי קורב, המשמש כתובע במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, את יום הדיונים השני בעדותה של שולה זקן. "עוד שקר של שקרן הזה", השיב אולמרט. קטטה מילולית זו סימנה את תחילת חקירתה הנגדית של שולה זקן היום (ה') בפני השופטים יעקב צבן, משה סובל ורבקה פלדמן-פרידמן בבית המשפט המחוזי בירושלים.

קראו עוד בכלכליסט

זקן פרצה במהלך החקירה בווידוי טעון מהלב: "אולמרט הוא נחקר ונאשם סדרתי. אם לא הייתי שותקת הוא היה מואשם בבל"ל (במסגרתה נחשד אולמרט בהטיית הליך למכירת מניות המדינה בבנק לאומי), בפרשת הבית בכרמיה. אז ביקשתי עבודה עבור בני נדב. מה יש בזה שביקשתי כסף כדי לחיות. אשתו עליזה מחפשת בתל אביב בית כדי שכל המשפחה תגור בו, וכן, אני מקנאת. אני מקנאת כשהוא מספר לי איך הוא מבלה בטירות של ברלוסקוני באיטליה. איך הוא מסדר לימודים בניו יורק לבן שלו שאול, לכל המאבטחים שלו במכללת קריית אונו. ביקשתי ממנו כי הוא אבא שלי. ביקשתי כסף לחיות. לא רציתי שישלם לי בשביל השתיקה שלי".

סנגורו של אולמרט עו"ד אייל רוזובסקי פתח את החקירה של זקן במתקפה: "השקרים שסיפרת קשורים לכסף שקיבלת מאולמרט. האם היית משקרת לבקשתו גם אם לא היה משלם לך ולעורכי דינך?". "כן", אישרה זקן, "שיקרתי הרבה בשבילו".

"אתם הרבה שנים ביחד, הוא היה בשבילך כמו אבא", אמר רוזובסקי. "אלוהים", תיקנה זקן, "הייתי מוכנה לעשות בשבילו הכל". "והיום אני מזהה אצלך שנאה עמוקה לאולמרט", אמר רוזובסקי. "טיפת שנאה אין לי, אלא צער גדול", השיבה זקן, "מצטערת ומאוכזבת. אין לי עניין במה שייצא פה. בינתיים אני זו שיושבת בבית הסוהר ולא הוא".

זקן. "הוא שכח להגיד לי אפילו שלום. אין לו זמן להתקשר לשולה. הוא מכר אותי למרות שהייתי נאמנה לו", צילום: עמית שעל זקן. "הוא שכח להגיד לי אפילו שלום. אין לו זמן להתקשר לשולה. הוא מכר אותי למרות שהייתי נאמנה לו" | צילום: עמית שעל זקן. "הוא שכח להגיד לי אפילו שלום. אין לו זמן להתקשר לשולה. הוא מכר אותי למרות שהייתי נאמנה לו", צילום: עמית שעל

זקן פירטה היכן החל המהפך: "עו"ד רועי בלכר מופיע יום אחד בתכנית 'עובדה' וקורא לי שקרנית. הוא דיבר על נושאים שלא היו בבית המשפט. הוא היה המום כששמע שקיבלתי כספים מדכנר. אני מתקשרת לאולמרט. 'אני לא יודע מזה', השיב לי אולמרט. הוא חוזר אליי: 'לא ידעתי שהוא הלך לטלוויזיה'. מיד אני מקבלת סמס מעו"ד ברטל שמבקש ממני תגובה. חזרתי לאולמרט שאמר לי – כל מה שאמרת בבית המשפט, את עומדת מאחוריו. חזרתי עם התשובה לברטל שאמר לי: 'מה זה, ממי את מפחדת?'. כעסתי מאד על אולמרט".

זקן המשיכה לפרט כיצד הצטברו כעסיה כלפי אולמרט: "אני לא זוכרת שבלכר הטיח בי שאני שקרנית אחרי שהוא חקר אותי בהולילנד. הוא אפילו רצה לנשק אותי על העדות הטובה שלי. כשזיכיתם אותו והוא יצא לתקשורת ואמר שלא היו מעטפות כסף הוא אפילו לא אמר לי שלום או תודה. אני הורשעתי. פטמן אמר לו דבר איתה. הוא אמר שהיה עסוק. הוא שכח להגיד לי אפילו שלום. אין לו זמן להתקשר לשולה. הוא מכר אותי למרות שהייתי נאמנה לו. בסיכומים לא הייתה לו בעיה להגיד שראשונטורס זה אני".

רוזובסקי המשיך: "בבתי משפט שיקרת?"

זקן השיבה: "בטלנסקי שמרתי על זכות השתיקה".

רוזובסקי הקשה: "העדת במשפט רמון, ובית המשפט קבע שעדותך לא הייתה אמת".

זקן השיבה: "מישהו ביקש ממני לשקר ועליתי על הדוכן ושיקרתי".

רוזובסקי ביקש לדעת: "אולמרט ביקש ממך לשקר במשפט רמון?"

זקן התחמקה: "מעדיפה להשאיר את זה ככה".

רוזנסקי עבר הלאה: "בפרשת רשות המסים שיקרת?"

זקן השיבה: "לא דייקתי".

רוזובסקי: "בהולילנד?"

זקן השיבה: "שיקרתי רק במקרים שקשורים לאולמרט".

רוזובסקי: "בהולילנד הורשעת בשוחד, הודית שקיבלת שוחד".

זקן הודתה: "לפי החוק כן. קיבלתי מתנות ממנו שאסור לי, כעובדת מדינה, לקבל".

אהוד אולמרט בבית המשפט. זקן: "כעסתי עליו מאד", צילום: גיל יוחנן, ynet אהוד אולמרט בבית המשפט. זקן: "כעסתי עליו מאד" | צילום: גיל יוחנן, ynet אהוד אולמרט בבית המשפט. זקן: "כעסתי עליו מאד", צילום: גיל יוחנן, ynet

"תפתחי תהילים"

רוזובסקי חקר את זקן בדבר הקלטות שלה מפגישות עם דמויות מפתח בסביבת אולמרט. "הקלטת גם את נבות תל צור שביקשת את עצתו וראית בו חבר אמיתי", שאל רוזובסקי. זקן: "התבקשתי על ידי אהוד אולמרט להתייעץ אתו. תודה לאל שהקלטתי אותו".

מסתבר שזקן הקליטה גם את פרקליטה עפר ברטל, פעמיים ולהבדיל מתל-צור זה היה בידיעתו. הקלטות אלה נמחקו ורוזובסקי דרש לדעת למה. "אין לי מושג", השיבה זקן, אני לא יודעת".

אם היינו מקבלים את ההקלטות היינו רואים מה האמת שמסרת לברטל לקראת עדותך בהולילנד, אמר רוזובסקי. "אתה צריך את האמת בטלנסקי, לא בהולילנד" השיבה זקן.

הדיון מתמקד סביב ההקלטות. "הקלטת גם את יאיר ביטון (מבעלי חברת הנדל"ן ב. יאיר – מ.ג.), הוא ידע"? זקן: "לא". קורב מתנגד לשאלה בטענה שהקלטות אלו אינן רלבנטיות, אלא שחלק מהשיחות עם ביטון הועברו להגנה מהפרקליטות כיוון שהן רלבנטיות. רוזובסקי: "ההקלטות עם ביטון רלבנטיות". זקן: "הייתי חברה שלו. הוא היה אחד התורמים הגדולים הראשונים לאולמרט לראשות עיריית ירושלים. נתן הרבה מאד כסף."

עוד הוקלטו בלא ידיעתם: אורי מסר ואורי מנצור. "מסר התקשר לעורכי הדין להביע את כאבו על מה שאני עוברת", אמרה זקן. "אבל למה הקלטת אותו?", שואל רוזובסקי. "אין לי תשובה טובה", ענתה זקן.

מנצור שילם את מלוא שכר הטירחה של פטמן בלי שידע שגם אולמרט. מנגד, זקן לא סיפרה לאולמרט שמנצור שילם לפטמן.

"הקלטת את מיקי, מי זה מיקי?", שאל רוזובסקי. "מיקי ברזילי", נזכרה זקן, "רואה החשבון בהולילנד, רימה אותי. ביקש ממני 50 אלף שקל על דוחות. הייתי צריכה להקליט אותו".

זקן נהגה להפגש עם מתקשרת בשם אופירה, אותה הקליטה בידיעתה. רוזובסקי משמיע את ההקלטה באולם. "תפתחי תהלים", מייעצת המתקשרת. זקן מספרת איך עורכי הדין שלה: "מכרו אותי, הם עשו עסק עם הפרקליטות על הגב שלי". "מי זה הפרקליט"? שואלת אופירה. "בן זונה אחד, משה לדור", משיבה זקן.

רוזובסקי מפרשן: "תכננת הרבה שנים, אם אהיה סיכון בגלל השקרים שלי, אעשה הסדר עד מדינה ואמכור את אולמרט. תכננת את ההקלטות כדי שיהיה לך במה לאיים ולסחוט את אולמרט. וכשהתממש הסיכון ממנו חששת, החלטת לשנות גרסאות ולמכור את אולמרט כדי להגן על עצמך".

זקן: "אחת כמוני יכולה להערים על מי שהיה עורך דין, ראש ממשלה? בחיים לא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות