אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: עלייה של 21% במספר הדירות החדשות שנמכרו בספטמבר לעומת אוגוסט צילום: דוד הכהן

הלמ"ס: עלייה של 21% במספר הדירות החדשות שנמכרו בספטמבר לעומת אוגוסט

בספטמבר נמכרו 2,006 דירות חדשות. שיאניות המכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה היו ירושלים, עם 1,387 דירות חדשות שנמכרו, תל אביב 961 יח"ד ונתניה 788 יח"ד

06.11.2014, 13:38 | עינת פז-פרנקל

חצי שנה לאחר ההכרזה על הטבת מע"מ בשיעור 0% לרוכשי דירות חדשות, וחודש אחרי מבצע צוק איתן, נראה כי עסקי הנדל"ן חוזרים לעבוד, ובגדול: במהלך חודש ספטמבר מכרו הקבלנים 2,006 דירות חדשות, זינוק של 21% בהשוואה לחודש אוגוסט השנה, ושל 16% לעומת ספטמבר אשתקד. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום (ה') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

קראו עוד בכלכליסט

יצוין כי בשנת 2013 חגי תשרי נפלו כולם על ספטמבר, בעוד השנה רק ראש השנה חל בספטמבר, מה שמסביר חלק מהגידול במכירות.

הביקוש לדירות, נתון הכולל הן את הדירות החדשות שמכרו בפועל הקבלנים, והן יחידות דיור שבנייתן החלה ללא מטרות מכירה (כגון קבוצות רכישה ובנייה עצמית), עלה בספטמבר ב-6% בהשוואה לאוגוסט, וב-3% בהשוואה לחודש המקביל אשתקד.

שיאניות המכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה היו ירושלים, עם 1,387 דירות חדשות שנמכרו, תל אביב (961 יח"ד) ונתניה (788 יח"ד).

בלמ"ס מוסיפים, כי בינואר-ספטמבר נרשמה ירידה של 17.2% במספר הדירות החדשות שנמכרו, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד.

נמשכת ההאטה בפעילות קבוצות הרכישה

עוד עולה מנתוני הלמ"ס, כי בתשעת החודשים הראשונים של השנה הוחל בבנייתן של כ-1,500 דירות בקבוצות רכישה - דירה אחת לכל 10.4 דירות שמכרו קבלנים. לעומת זאת, בתקופה המקבילה אשתקד, הוחל בבנייתן של כ-2,750 דירות בקבוצות רכישה - דירה אחת לכל 6.8 דירות שמכרו קבלנים.

בנייה בירושלים , צילום: עומר מסינגר בנייה בירושלים | צילום: עומר מסינגר בנייה בירושלים , צילום: עומר מסינגר

בבחינה לפי מחוזות, בתקופה זו, נמצא כי במחוז המרכז הוחל בבנייתן של כ-600 דירות - דירה אחת לכל 9.5 דירות שמכרו קבלנים ובמחוז תל אביב הוחל בבנייתן של כ-530 דירות - דירה אחת לכל 5.1 דירות שמכרו קבלנים.

מספר הדירות החדשות הבלתי מכורות עמד בסוף ספטמבר 2014 על כ-26.9 אלף יחידות דיור, ללא שינוי מאוגוסט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
המחירים רק עולים, למרות המחאה ולמרות המצב הבטחוני.
זה לא חדשות טובות לזוגות צעירים שרוצים לקנות דירה, אבל אם הם יחכו, הם רק יפסידו. זאת עובדה! גם אם היא מצערת. מי שממשיך לשבת על הגדר רק מפסיד כסף בכל יום שעובר. עד שלא ידביקו את קצב הבניה לביקוש, המחירים רק ימשיכו לעלות. זאת כלכלה פשוטה. מעניין ששרון בשנות ה-90 ידע לפתור את בעיית הביקושים של העליה הרוסית, אבל כבר שנים לא מצליחים לפתור את עליית מחירי הנדל"ן בשנים האחרונות. אם לא פועלים למיתון המחירים דרך מדיניות מכוונת, אין סיכוי שהמחירים ירדו.
אם אפשר לקנות דירה , עדיף לקנות עכשיו  |  08.11.14
לכל התגובות