אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשלת סין מנסה להאיץ הצמיחה: אישרה מיזמי תשתית ב-113 מיליארד דולר צילום: רוייטרס

ממשלת סין מנסה להאיץ הצמיחה: אישרה מיזמי תשתית ב-113 מיליארד דולר

בין הפרויקטים - פיתוח 16 מסילות רכבת ו-5 שדות תעופה. בתוך כך נרשמה באוקטובר האטה ביצוא וביבוא לעומת ספטמבר - אך הנתונים עקפו במעט את התחזיות; העודף המסחרי גדל ל-45.5 מיליארד דולר

08.11.2014, 14:27 | שירות כלכליסט

ממשלת סין אישרה פרויקטים לשיפור תשתיות. כך על פי אתר החדשות הממשלתי של סין. מטרת ההשקעה היא לעודד את הצמיחה של הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. הגוף האחראי על התכנון בממשלת סין (NDRC) אישר 21 העברת כספי ל-21 פרויקטים של תשתיות בהיקף מצרפי של 113.24 מיליארד דולר. בין הפרויקטים - פיתוח 16 מסילות רכבת ו-5 שדות תעופה. מטרת פרויקטים אלו לעודד את הצמיחה שהאטה ל-7.3% ברבעון השלישי. זהו שיעור הצמיחה הנמוך ביותר מאז שיאו של המשבר הכלכלי הגלובלי.

היום פורסם כי היצוא מסין עלה ב-11.6% באוקטובר - מעל תחזית האנליסטים שעמדו על 10.6%, אך פחות מהגידול בספטמבר - שהיה 15.3%. היבוא גדל ב-4.6% לעומת 7% בספטמבר ותחזיות לעלייה של 5%. נתונים אלו מותירים את סין עם עודף מסחרי של 45.5 מיליארד דולר - לעמת 31 מיליארד דולר בספטמבר. 

הייצוא להונג קונג, שממנה נשלחים המוצרים ליעדים נוספים, זינק ב-24% באוקטובר. ואולם פערים בנתוני המסחר הדו-צדדי של סין והונג קונג מעלים חששות בקשר לזיופים ברישום משלוחים במטרה להימנע מהביקורת על תזרימי המזומנים הנכנסים לסין.

נשיא סין שי ג נשיא סין שי ג'ינפינג | צילום: בלומברג נשיא סין שי ג

"התאוששותה של ארה"ב היא גורם חזק למדי ועל כך הייצוא של סין נותר חזק. ייתכן שישנו ערפל מסוים בנתוני המסחר בשל זיוף חשבוניות אולם לא נראה הטיה חמורה של נתוני המסחר כמו בשנה שעברה", אמר לבלומברג הו ייפאן, כלכלן בכיר בהייטונג בהונג קונג.

אתמול פרסם הבנק המרכזי בסין מידע לגבי הכלי האחרון שהשיק במטרה לספק נזילות לשוק, בעודו ממשיך להימנע מקיצוצים נרחבים בשיעורי הריבית. הבנק המרכזי אישר כי הזרים בחודשיים האחרונים 769.5 מיליארד יואן (126 מיליארד דולר) לבנקים במדינה, באמצעות מנגנון חדש שנוצר להענקת הלוואות לטווח בינוני. דרך המנגנון, הזרים הבנק בספטמבר 500 מיליארד יואן, ובחודש שעבר עוד 269.5 מיליארד יואן. ההלוואות הן לשלושה חודשים בריבית של 3.5%.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות