אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השביתה מתרחבת: עובדי מיסוי מקרקעין מצטרפים לעיצומי שירות התעסוקה צילום: shutterstock

השביתה מתרחבת: עובדי מיסוי מקרקעין מצטרפים לעיצומי שירות התעסוקה

אם השביתה בשירות התעסוקה לא תסתיים מחר, אלפי מובטלים שפוטרו בספטמבר לא יוכלו לקבל דמי אבטלה; העובדים מוחים על הכוונה לסגור 18 לשכות

08.11.2014, 20:47 | מיקי פלד

שביתת עובדי שירות התעסוקה צפויה להימשך מחר (א') ותיכנס לשבוע הרביעי שלה, כאשר במקביל עובדי מיסוי מקרקעין מצטרפים לעיצומי הזדהות וישביתו גם הם את הלשכות. לא מן הנמנע כי עובדי מיסוי המקרקעין ינסו לשפר את מצבם גם כן, כדי להקל על העומס שהם מדווחים עליו.

קראו עוד בכלכליסט

מי שעשוי להיפגע במיוחד מהעיצומים בשירות התעסוקה הם אלפים שפוטרו בחודש ספטמבר, שלא יוכלו לקבל דמי אבטלה אם השביתה לא תסתיים עד מחר. על מנת לקבל דמי אבטלה על המפוטר להיות מופנה לביטוח הלאומי על ידי הפקיד בלשכת התעסוקה והוא צריך להירשם בביטוח הלאומי עד ה-9 לחודש כדי לקבל את דמי האבטלה המשולמים ב-17 בכל חודש. מי שכבר מקבל דמי אבטלה לא ייפגע אך במקרה שהחל לעבוד במהלך אוקטובר הוא עדיין יקבל את קצבת דמי האבטלה ב-17 לנובמבר ובשלב מאוחר יותר הביטוח הלאומי יצטרך להתקזז איתו.

שירות התעסוקה, צילום: שאול גולן שירות התעסוקה | צילום: שאול גולן שירות התעסוקה, צילום: שאול גולן

העובדים מוחים על כוונת השירות לסגור 18 לשכות, ובהן לוד, הרצליה, יבנה, מסעדה, טירת הכרמל, קצרין, קרית ארבע ומרר. לשכות אלו אמורות להתמזג לתוך לשכות גדולות יותר בסביבתן, אך בוועד חוששים שהעובדים בלשכות אלו יפוטרו, שכן גם כך ההנהלה רוצה להוריד 80 תקני עובדים ולהוציא שירותים מסויימים לחברות חיצוניות, כאשר בין השאר פניות למעסיקים והפניה למשרות יתבצעו באמצעות מערכת מקוונת שתופעל על ידי חברות חיצוניות. אחת המחלוקות היא על תכנית שיזם מנכ"ל השירות, בועז הירש, בהוראתו של שר הכלכלה נפתלי בנט, לפיה מקבלי הבטחת הכנסה יופנו לקואצ'רים ופסיכולוגים תעסוקתיים שלא יהיו עובדי השירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות