אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שולה זקן: החוזרת בתשובה צילום: עידו ארז

שולה זקן: החוזרת בתשובה

המזכירה הכל יכולה של אולמרט עלתה בשבוע שעבר על דוכן העדים כמי שמטהרת את מצפונה ופרקה הכל על ראשו של הבוס לשעבר

09.11.2014, 08:32 | משה גורלי

איזו שולה זקן עלתה בשבוע שעבר על דוכן העדים? החוזרת בתשובה שטיהרה את עצמה ואת מצפונה כדי לפרוק את האמת וכל האמת על ראשו של אהוד אולמרט, או השקרנית הסדרתית, שחילצה את עצמה בעסקת טיעון פנטסטית כדי לספק לתביעה את התמורה? לפי עדותה החדשה, אולמרט ידע על הכל וזיכוי טלנסקי חייב להתהפך להרשעה כיוון שמדובר בכספים אישיים ולא פוליטיים.

קראו עוד בכלכליסט

1. הנימה העבריינית

ההקלטות לא מבשרות טובות אך הקופה הסודית מדאיגה יותר

 

זקן סיפרה כי אולמרט השתמש בכסף לחליפות, עטים, סיגרים ודמי כיס לאשתו עליזה. החיזוק לעדותה זו: ההקלטות ויומני שולה. כמה מחזקות ראיות "חפציות" אלה את הסיפור?

זוהי שאלה טובה שתלויה במידה רבה בשופטים. לעניין זה האולמרטים מעודדים מהעובדה שהתיק נשמע בירושלים ולא אצל דוד רוזן למשל.

ההקלטות רעות לאולמרט בגלל הנימה העבריינית שנשזרת בהן, בעיקר זו המדיחה את זקן לשתיקה. אבל לעניין טלנסקי, העניין שלשמו התכנסנו, ההגנה מודאגת בעיקר בגלל סיפור 30 אלף הדולרים — השלמת המשכורת לזקן מהקופה הסודית של מסר, שהזין טלנסקי.

ההגנה טוענת שגם אלה כספים פוליטיים, מכיוון שנועדו לתגמל את זקן על שירותיה הפוליטיים לצד שירותיה כראש לשכה.

יומני שולה מציגים סכומים שעברו לכאן ולשם. הם גרועים לאולמרט בעיקר בגלל כעסו המוקלט על שזקן טרחה להנציח אלקטרונית את ניידות הכספים. מנגד, זקן לא כתבה הסבר לצדם, ולא ידעה להעיד בשבוע שעבר על תכליתם וייעודם.

ההגנה טוענת שגם הם "פוליטיים". היומנים, כמו הקופה הסודית, מכבידים על אולמרט בעיקר לעניין ההסתרה הקונספירטיבית ופחות לעניין מהות הכספים בין האישי לפוליטי.

שולה זקן עו"ד אורי קורב (מימין) בבית המשפט המחוזי בירושלים, צילום: טלי מאייר שולה זקן עו"ד אורי קורב (מימין) בבית המשפט המחוזי בירושלים | צילום: טלי מאייר שולה זקן עו"ד אורי קורב (מימין) בבית המשפט המחוזי בירושלים, צילום: טלי מאייר

האישי מצוי בעיקר בעדות עצמה, שביקשה ההגנה לקעקע ביום חמישי.

2. התועלת המפתיעה

אולמרט עשוי להרוויח מההקלטות של הריב עם אחיו

 

חלק ניכר מההקלטות עוסקות בכלל בתיק הולילנד. וכאן, באופן לא צפוי, עשויה לצמוח לאולמרט דווקא תועלת. הוא נשמע בבירור כשהוא זועם על אחיו יוסי ומתאר אותו כאיש היחיד שלא ראוי לעזרתו ולמחויבותו. האחד והיחיד, ממש כך. בדברים אלה יש לערער על הרשעתו העיקרית של אולמרט בהולילנד - חצי מיליון שקל שארגן כביכול מעד המדינה דכנר לאחיו המסובך בחובות.

מנגד, עדותה של זקן מחזקת את הרשעתו המשנית של אולמרט בהולילנד. את 60 אלף השקלים מדכנר מסרתי לאולמרט אישית, ביד, בשלושה צ'קים, אמרה.

לצד הסיפור המשפטי מתמקדת העדות ביחסים  שנמשכים כבר 40 שנה בין הבוס־מנטור לעוזרת המסורה שליוותה אותו והתפתחה לצדו - ממזכירה זוטרה לראש לשכה כל יכולה ולמושחתת בזכות עצמה שכבר רשמה שלוש הרשעות פליליות. סיפורה של זקן מניפולטיבי אך מכמיר לב באותה מידה.

אולמרט היה אלוהים בשבילה, אבא וספונסר. עשיתי הכל בשבילו, אמרה. שיקרתי, שמרתי על זכות השתיקה. הוא השתמש בי ובסוף הוא הפיל את האשמה עליי.

ומנגד, שולה ידעה לרדות את הדבש - לקבל מאות אלפים מדכנר, לטרטר את המועמד לרשות המסים ג'קי מצא שיסדר ג'ובים למקורביה. שורה של קבלנים פינקו אותה. ואין ספק שהיא סחטה את אולמרט, ובגדול. היא לא החמיצה הזדמנות לאיים עליו כדי שיממן אותה, כדי שיפנה לאקירוב ולאודי אנג'ל בבקשה שיסדרו לה עבודה.

3. הקש ששבר

הניסיון התקשורתי להפיל את ראשוטורס על זקן שינה הכל

 

הראיון של עו"ד רועי בלכר ב"עובדה", שבו כינה אותה "שקרנית" והסיכומים לבית משפט שבהם הפיל אולמרט את פרשת ראשונטורס על ראשה, היו לדבריה של זקן הקש ששבר את גב הגמל. קש אחר היה החלפת עורכי הדין, כשעברה להשפעת עו"ד עופר ברטל המנותק מצינור המזומנים של אולמרט. מברטל היא הבינה שזה היא או הוא; או שהיא הולכת לכלא להרבה שנים או שהיא פותחת עליו.

ובשבוע שעבר היא פתחה עליו, ובגדול. עו"ד אייל רוזובסקי, סנגורו של אולמרט, הצליח לקזז מהעוצמה בחקירה הנגדית. החשבון הסופי יוגש בהמשך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות