אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוסלה תחנת הסמים הגדולה באינטרנט

חוסלה תחנת הסמים הגדולה באינטרנט

אתר Silk Road 2.0 נסגר ומפעילו נעצר. הוא מואשם בתיווך ב-13 אלף עסקאות סמים משלל סוגים. בתוך כך, נסגרו גם מספר אתרי הפצת סמים ומפעיליהם נעצרו באירלנד. כיצד הצליחו הרשויות לתפוס את הפושעים?

09.11.2014, 11:19 | נמרוד צוק
שנה לאחר שהפסיקו את פעולתו של אתר השוק השחור "סילק רוד", סגרו בסוף השבוע רשויות החוק בארה"ב ובאירופה את האתר שהחליף אותו, "סילק רוד 2.0", והעמידו לדין את המפעיל שלו, בלייק בנטאל, שמוכר בקהילת ההאקרים בכינוי Defcon.

קראו עוד בכלכליסט

בנטאל נעצר בסן פרנסיסקו ביום ד' האחרון והועמד לדין למחרת בבית משפט פדרלי במנהטן, כשהוא מואשם בסיוע לסחר בסמים ובסחורות לא חוקיות אחרות בהיקף של מיליוני דולרים בחודש, סחר בו לקחו חלק יותר ממאה אלף קונים לטענת התביעה.

אלפים רבים של עסקאות סמים אלפים רבים של עסקאות סמים אלפים רבים של עסקאות סמים

סוכני ה-FBI והסוכנות לבטחון המולדת תיעדו כ-13 אלף מודעות מכירה של סמים לא חוקיים, בהם 1,700 מודעות למכירת אקסטזי, מספר דומה של מודעות למכירת מריחואנה, כ-380 מודעות למכירת אופיאטים ו-1,800 מודעות שהציעו סמים פסיכדליים.

סגירת האתר היא חלק מקמפיין רחב היקף שמנהלות שתי הסוכנויות נגד אתרי סחר בסמים ברשת האפלה, במסגרתו נסגרו גם האתרים "הידרה" ו"קלאוד 9", שמציגים שניהם את ההודעה "אתר נסגר זה נתפס על ידי הרשויות" במקום דף הבית מאז סוף השבוע - אותה הודעה שמציג כעת סילק רוד 2.0.

סוכנים במסווה של האקרים

על פי דיווח של אתר Wired מספר אתרים נוספים הפכו לבלתי זמינים במהלך הימים האחרונים, כאשר ה-FBI אישר את התפיסה של שלושה אתרים נוספים מלבד סילק רוד, בינתיים ללא פרטים נוספים. במקביל עצרה סוכנות יורופול האירופית שני חשודים נוספים בדאבלין כחלק מהמבצע, עליהם נמצאו סמים בשווי רבע מיליון דולר ומטבעות ביטקוין בשווי 2.5 מיליון דולר. לדברי הרשויות הם אינם קשורים לתיק של סילק רוד 2.0 אלא לאחד האתרים האחרים.

את המידע המפליל על בנטאל ומעורבותו בניהול האתר השיגו הסוכנים לאחר שאחד מהם חדר לצוות התמיכה הטכני של סילק רוד 2.0 כשהוא מתחזה להאקר. במסגרת התפקיד הוא קיבל גישה לאזורים באתר שהיו בשימוש בלעדי של בנטאל ושותפיו וניהל איתו אינטראקציה ישירה. בדומה לסילק רוד המקורי, גם הגרסה השניה שלו פעלה כשרת נסתר ברשת המוצפנת Tor.

את הגרסה הראשונה של האתר, שנסגרה באוקטובר 2013, הפעיל לטענת הרשויות רוס וויליאם אולבריכט, שפעל תחת הכינוי "שודד הים רוברטס" (Dread Pirate Roberts). אולבריכט הואשם בפריצה למחשבים, הלבנת הון, סיוע להברחת סמים ותשלום עבור רצח (שלא יצא לפועל) של 6 בני אדם. הוא טוען לחפות בכל הסעיפים, ומשפטו יתחיל בינואר הקרוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות