אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שדרוג אוטומטי בבזק: לקוחות 40 מגה יעברו ל-100 מגה צילום: אלי דסה

שדרוג אוטומטי בבזק: לקוחות 40 מגה יעברו ל-100 מגה

משרד התקשורת עצר בתחילת השנה מבצע שדרוגים של בזק ל-100 מגה בטענה כי הוא פוגע בתחרות בשוק. במהלך הנוכחי ישודרגו גם לקוחות 5 ו-10 מגה אוטומטית ל-15 מגה

09.11.2014, 11:58 | אופיר דור

חברת בזק ממשיכה במדיניות שדרוגי מהירויות האינטרנט האגרסיבית שלה. החברה מודיעה היום (א') כי היא תבצע שדרוג אוטומטי של הלקוחות הגולשים במהירות 40 מגה למהירות 100 מגה. במקביל בשבועיים הקרובים ישודרגו אוטומטית לקוחות הגולשים במהירויות 5 ו-10 מגה למהירות 15 מגה. 

קראו עוד בכלכליסט

בזק מוסרת כי במסגרת התהליך ישודרגו מהירויות האינטרנט לחצי מיליון לקוחות. הלקוחות שישודרגו באופן אוטומטי יקבלו הודעה מבזק, ויוכלו לבקש להישאר בקצב הנוכחי שלהם.

על מנת ליהנות מהשדרוג, יצטרכו הלקוחות להגדיל את מהירות הגלישה גם אצל ספק האינטרנט שלהם, צעד שכרוך ברוב המקרים בעלויות נוספות. השדרוג למהירות 100 מגה יעשה רק במקומות שבהם החברה יכולה לספק מהירות זו. בחודש פברואר דיווחה החברה כי היא יכולה לספק קצב של 100 מגה ל-60% מהלקוחות. אולם בחברה מבצעים שדרוגים טכנולוגיים שמטרתם להרחיב כל העת את מספר הלקוחות שיכולים לקבל 100 מגה.

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

בזק גם תפתח ללקוחות הגולשים ב-15 מגה את האפשרות לשדרג את מהירותם חינם ל-40 מגה. אולם שדרוג זה ידרוש מהם לפנות לחברה ולהחליף את המודם שמותקן בביתם. עבור לקוחות שכבר היום גולשים ב-100 מגה, יוזל במעט המחיר שהם משלמים החל מהשנה השנייה מ-129 שקל ל-119 שקל, כדי ליצור אחידות מחירים מול לקוחות ששודרגו מ-40 מגה.

בתחילת השנה עצר משרד התקשורת מהלך שדרוגים נרחב ואגרסיבי במיוחד מצד בזק, במסגרתו אפשרה החברה לכל הלקוחות בכל המהירויות לעבור ללא תוספת למהירות 100 מגה. המשרד טען אז כי בזק מנצלת את כוחה המונופוליסטי כדי למנוע כניסה של מתחרים חדשים במסגרת הרפורמה לפתיחת שוק התקשורת הקווית לתחרות.

במסגרת הרפורמה אמורות לחכור חברות מתחרות את תשתית בזק ולמכור על גביה חבילות אינטרנט ללקוח הסופי. במשרד טענו אז כי המהלך של בזק יפגע בכדאיות של המתחרים להיכנס לשוק כיוון שהוא יפגע במקדם הרווחיות הפוטנציאלי שלהם. לאחר שיוסר איום הרפורמה, טען המשרד, תוכל בזק להעלות מחירים. יציאת הרפורמה המדוברת אל הפועל נידחת שוב ושוב כבר מספר שנים.

במבצע הנוכחי בזק ממשיכה במדיניות השדרוגים, אך בצעדים מדודים יותר לכאורה כדי לא לעורר את התנגדות משרד התקשורת, שיכול לעצור את המהלך. לפי בזק, כ-30% מלקוחות החברה יגלשו בתום מהלך השדרוג במהירות 100 מגה ומהירות הגלישה הממוצעת של לקוחות החברה תעמוד על כ-35 מגה לעומת 24 מגה כיום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות