אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טיילור סוויפט: שירותי סטרימינג הורגים את המוזיקה

טיילור סוויפט: שירותי סטרימינג הורגים את המוזיקה

הזמרת הסירה לאחרונה במפתיע את הדיסקוגרפיה שלה משירות ספוטיפיי ועתה הסבירה מדוע; לטענתה, שירותי הזרמת שירים לא מספקים די הכנסות לכותבים, מפיקים ויוצרים בתחום

09.11.2014, 16:53 | עומר כביר

הזמרת טיילור סוויפט יוצאת נגד תעשיית הסטרימינג: ימים אחרי שהסירה את כל הדיסקוגרפיה שלה משירות המוזיקה ספוטיפיי, מסבירה את מניעיה. “אני לא מוכנה להשתתף בניסוי שלא מפצה את היוצרים בצורה ראויה", אמרה בראיון לאתר יאהו.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר משכה סוויפט במפתיע את הדיסקוגרפיה המלאה שלה מספוטיפיי. לפי הערכות, עשתה זאת כדי להגביר את מכירות אלבום חדש שהוציאה. האלבום עצמו, 1989, שהושק ב-27 באוקטובר, לא היה זמין מלכתחילה בספוטיפיי ורשם מכירות מרשימות של 1.3 מיליון עותקים בשבוע הראשון.

אין כסף בסטרימינג. סוויפט אין כסף בסטרימינג. סוויפט אין כסף בסטרימינג. סוויפט

בשנים האחרונות מדווחות חנויות המוזיקה הדיגיטלית, ובראשן אייטיונס, על ירידה בהיקף המכירות, שלדברי פרשנים היא תוצאה של שירותי סטרימינג בתשלום שמאפשרים להאזין למבחר עצום של אמנים תמורת תשלום חודשים שנמוך קצת יותר ממחירו של אלבום אחד.

“אם הייתי מאפשרת סטרימינג של האלבום החדש, זה בלתי אפשרי לשער מה היה קורה", היא אמרה כשהיא מתייחסת למכירות האלבום. “אבל אני יכולה להגיד שעולם המוזיקה משתנה במהירות, שהנוף של תעשיית המוסיקה משתנה, וכל דבר חדש, כמו ספוטיפיי (השירות ה"חדש" הזה הושק ב-2006, אותה שנה שבה הוציאה סוויפט את האלבום הראשון שלה; ע"כ), מרגיש לי כמו ניסוי", אמרה.

"אני לא מוכנה לתרום את העבודה שלי לניסוי שלתחושתי לא מפצה בצורה ראויה כותבים, מפיקים, אמנים ויוצרים של מוזיקה", הוסיפה. “אני לא מסכימה להנציח את התפיסה שלמוזיקה אין שום ערך ושהיא צריכה להינתן בחינם. אני משתדלת לשמור על ראש פתוח, כי אני חושבת שזה חשוב להיות חלק מהקדמה. אבל אני חושבת שהשאלה האם מדובר כאן בקדמה או האם יש כאן מחיקה על המילה 'מוזיקה' מתעשיית המוזיקה עדיין פתוחה לדיון".

סוויפט ציינה שהיא מתנגדת במיוחד לפרסום שירים חדשים בשירותי סטרימינג: “זה לא הרגיש לי נכון. הרגשתי שאני כאילו אומרת למעריצים שלי, 'אם תיצרו מוזיקה יום אחד, אם תציירו ציור, מישהו יוכל להיכנס למוזיאון, להסיר אותו מהקיר, לקרוע פינה ואז היא שלהם והם לא חייבים לשלם עליה. לא אהבתי את התפיסה שנוצרת, אז החלטתי לשנות את האופן שבו אני פועלת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות