אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעריצים את מדונה? פריטים מהקריירה של הזמרת מוצעים למכירה צילום: אם סי טי

מעריצים את מדונה? פריטים מהקריירה של הזמרת מוצעים למכירה

אם אהבתם את השמלות של כוכבת הפופ ב"אוויטה" או בקליפ ל"נערה חומרנית", הן יכולות להיות שלכם תמורת סכום "סמלי"; עוד למכירה: גיטרה של דיוויד בואי

09.11.2014, 20:29 | שירות כלכליסט
מספר פריטים מפורסמים המייצגים את הקריירה והחיים האישיים של מדונה מוצעים כעת למכירה, בהם השמלה, הצעיף והתכשיטים בהשראת מרילין מונרו שלבשה בקליפ לשיר "נערה חומרנית". לפי ההערכות השמלה תימכר ב-40-60 אלף דולר, בעוד הצעיף יגרוף 4,000-6,000 דולר.

פריטי הלבוש של מדונה המוצעים למכירה פריטי הלבוש של מדונה המוצעים למכירה פריטי הלבוש של מדונה המוצעים למכירה

המכירה של פריטי רוקנרול יצאה לדרך ביום שישי האחרון ותימשך יומיים, היא כוללת 700 פריטים, כולל המשקפיים של ג'ון לנון, חולצה שלבש קורט קוביין, גיטרה של דיוויד בואי ופריטים השייכים לאלביס פרסלי, ליידי גאגא וזמרים נוספים. אולם מדונה נחשבת למקור המשיכה המרכזי של המכירה הפומבית, ו-140 פריטים שלה מוצעים למכירה, כולל יומן אירועים, השמלה שלבשה בסצנת ההכתרה בסרט "אוויטה" ושמלת הכלולות שלה מהחתונה לשון פן. אפשר גם לרכוש את כרטיס אמריקן אקספרס שלה פג התוקף שלה ומדי הבייסבול שלבשה בסרט ליגה משלהן מ-1992.

"מעטים הם החפצים של מדונה שניתן לרכוש בימינו במכירות פומביות", מסביר מרטין נולאן, מנהל בית המכירות ג'וליאן, שמנהל את המכירה הפומבית. חלק ניכר מהפריטים של מלכת הפופ הועברו על ידי חברת השקעות פרטית בבריטניה. "בחברה אספו כסף ב-2007 ובחרו במדונה כיעד ההשקעה שלהם", אומר נולאן. "כעת הם החליטו למכור את הפורטפוליו של מדונה".

לדבריו של נולאן, ההצעות לרכישה יגיעו מכל רחבי העולם. הוא מספר כי לפני עשר שנים הרוכשים היו בעיקר מעריצים פנאטיים, אך כיום הקונים הגדולים הם דווקא המוזיאונים. ב-2005 ערכו בג'וליאן מכירה של 200 פריטים שהיו שייכים למרילין מונרו, המכירה הכניסה 1 מיליון דולר, אולם נולאן מעריך כי כיום היא הייתה מכניסה 10 מיליון דולר. "וזו הערכה שמרנית", הוא מוסיף. לראיה, חצאית שנרכשה באותה מכירה עבור 1,500 דולר נמכרה שוב שנתיים לאחר מכן עבור 50 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות