אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת UBS: בעל פיצוציה בתל אביב נעצר בחשד שהסתיר כמיליון דולר צילום: בלומברג

פרשת UBS: בעל פיצוציה בתל אביב נעצר בחשד שהסתיר כמיליון דולר

על פי החשד, בעל הפיצוציה השמיט במהלך השנים הכנסות - שאותן העביר לחשבון סודי שהחזיק בבנק בשוויץ. הוא שוחרר תוך הפקדת ערבויות של 400 אלף שקל

09.11.2014, 16:54 | תומר גנון

רשות המסים ממשיכה לחקור ישראלים נוספים בפרשת החשבונות הלא מדווחים בבנק השוויצרי UBS. מחלקת החקירות של פקיד שומה חיפה והצפון עצרה בסוף השבוע בעל פיצוציה ברחוב דיזנגוף בת"א, בחשד להשמטת הכנסות, ניהול ספרים כוזבים ושימוש במרמה, עורמה ותחבולה בכוונה להתחמק מתשלום מס. על פי החשד, בעל הפיצוציה לא דיווח על הכנסות של למעלה ממיליון דולר, אותן העביר לחשבון הסודי בשוויץ.

קראו עוד בכלכליסט

אילוצסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוצסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוצסטרציה, צילום: שאטרסטוק

על פי הבקשה לשחרורו בתנאים מגבילים, במסגרת החקירה לחשיפת אזרחים ישראלים המחזיקים חשבונות בנק בחו"ל, התגלה כי בעל הפיצוציה, ברננדו פישר (65), מחזיק בבנק UBS שוויץ חשבון שיתרתו 1,057,035 דולר. על פי החשד, בעל הפיצוציה הסתיר את קיום החשבון בחו"ל והשמיט את ההכנסות מהדו"חות שהגיש לפקיד השומה בכוונה להתחמק ממס. הוא שוחרר תוך הפקדת ערבויות של 400 אלף שקל, והטלת צו עיכוב יצאה מהארץ.

בעל הפיצוציה, ועשרות ישראלים נוספים בהם אנשי עסקים, בעל משרד עורכי דין מתל אביב, מהנדס ובעל שליטה בחברת תשתיות, נחשפו ברשימה שעומדת במרכז פרשת העלמת המס שהותרה לפרסום ביום רביעי. רשימת החשבונות הסודיים נתפסה במחשבו של יועץ השקעות ב-UBS שנעצר בסוף חודש יולי במלון בת"א, לאחר שנפגש עם לקוחות ישראלים.

לטענת רשות המסים בחשבונות שאותרו במחשבו של היועץ, ששמו עדיין אסור בפרסום, יש מאות מיליוני יורו שחייבים בתשלומי מס בישראל. במהלך חקירתו ברשות המסים של היועץ, הציגו לו החוקרים ראיות לכאורה לכך שייעץ ללקוחותיו הישראלים לא לדווח על החשבונות לרשות המסים, כדי לא לשלם מס על הכספים שנמצאים בהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

26.
לכל אלו שתומכים בגנב (לכאורה)
ההערכה היא שבישראל לפחות שליש מהכסף הוא שחור. ז"א שאם הייתה גביית אמת ניתן היה לספק יותר שירותים לאזרח, כמובן לחלק עוד למקורבים אבל עדיין להוריד מיסים בשיעור מסוים, נגיד חמישית. במקרה הספציפי שלי מדובר בכ-35,000 ש"ח לשנה במיסים ישירים בלבד. נזק שנגרם לי כל שנה בגלל מר פיצוציה (לכאורה) ושות'. עכשיו אשאל את כל התומכים בגנב (לכאורה) ובשאר המעלימים - נניח שאני הייתי נכנס לבית שלכם ומעמיס על משאית שחונה בחוץ את ה-LCD, את המקרר, מכונת הכביסה, המייבש ומקנח במחשב הנייד שלכם ובסמרטפונים של כלל בני המשפחה, הייתי לוקח את כל הסחורה הזאת, בשווי כאמור של 35 אלף, ונעלם עם חיוך אל האופק. נניח שהייתי עושה את זה לכם כל שנה ושנה. עדיין הייתם חושבים שאני איזה דון קישוט תמים שנלחם בטחנות הרוח של מס הכנסה ומע"מ? עדיין הייתי נחשב איזה רובין הוד שובב שלא ראוי לרדוף אחריו ובוודאי שלא להענישו? אולי תגידו שיש גנבים גדולים יותר שראוי לטפל בהם קודם ובנתיים להניח לי?
אזרח  |  10.11.14
לכל התגובות