אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מציע דמי ניהול של 0.58% לעצמאים שיצטרפו לקרן השתלמות באינטרנט צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

מיטב דש מציע דמי ניהול של 0.58% לעצמאים שיצטרפו לקרן השתלמות באינטרנט

לקראת סוף השנה מקצר בית ההשקעות הליכים ופונה לעצמאים: "אנחנו מגלגלים את החיסכון התפעולי לעמית בדמי הניהול"

10.11.2014, 07:52 | רחלי בינדמן
מיטב דש משיק קרן השתלמות שניתן להצטרף אליה דרך אתר האינטרנט של בית ההשקעות ומכוון לקהל היעד של העצמאים.

קראו עוד בכלכליסט

דמי הניהול בקרן ההשתלמות הדיגיטלית עומדים על 0.58%, בעוד ממוצע דמי הניהול בתעשייה הוא 0.73%. בנטרול קרנות ההשתלמות ללא מטרות רווח ("מפעליות"), הממוצע נע סביב 1%. דמי הניהול שמוצעים כעת לעצמאים נמוכים בכשליש מהממוצע שגובה בית ההשקעות - 0.9%. זאת ללא תנאי בהצטרפות כמו הפקדות מינימליות.

 טדי לין טדי לין  טדי לין

לפני שנתיים השיקו במיטב דש גם קרן פנסיה שניתן להצטרף אליה דרך האתר, ושמציעה דמי ניהול נמוכים של 0.19% מהצבירה ו־1.49% מההפקדות השוטפות, ללא תנאים מוקדמים. לדברי טדי לין, מנכ"ל חברת הגמל הטרי של מיטב דש, אלפי עמיתים הצטרפו אליה ועשרות אלפי שקלים מופקדים בה מדי חודש.

הקרן מושקת בתזמון שאינו מקרי. לקראת סוף שנה מחזרות החברות אחר העצמאים, כדי לעודד אותם לנצל את הטבות המס המגיעות להם בעת חיסכון בקרן השתלמות. לעצמאים יש תקרת הטבת מס של 5,700 שקל בשנה אם יפקידו 18,400 שקל בשנה בקרן השתלמות. עבור השכירים, המעסיק מפריש מדי חודש סכום ומנכה משכרם סכום נוסף לקרן השתלמות. ציבור העצמאים מצדו נוהג לבצע את ההפקדות עם הגשת הדו"ח השנתי, לקראת סוף השנה.

"אנחנו מגלגלים את החיסכון התפעולי לעמית בדמי הניהול", אומר לין. "אנשים רוצים להיכנס מהבית למחשב ב־12 בלילה ולהפקיד כספים". לגבי קהל היעד לקרן החדשה אומר לין: "יש מוצרים שחשוב לקבל בגינם ייעוץ והכוונה, אבל יש מוצרים שהאדם יודע בדיוק מה הוא רוצה - וזה קהל היעד שלנו". העצמאי יוכל לבצע הפקדה חד־פעמית בתשלום בכרטיס אשראי או בהעברה בנקאית או להצטרף בהוראת קבע לקרן ההשתלמות. "אצל ציבור העצמאים אין מעורבות מעסיק, ולכן התהליך פשוט יותר", אומר לין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
תראו איזה אבסורד נוצר מ"מנהל ההסדרים" של המעסיק
יש לאפשר למעסיקים להעביר את האחריות על ההפקדות לפנסיה, השתלמות ופיצויים - לעובד. בכפוף לקבלת אישור מהעובד על ההפקדות הנ"ל בגובה שקובע החוק כיום, המעסיק יהיה פטור מאחריות על הפרשות סוציאליות (עד 2008 היה פטור גם ללא אישור כנ"ל...): 1. המעסיק ירוויח שלא צריך להתעסק עם מסלקות חברות הביטוח.* 2. העובד ירוייח דמי ניהול חצי ורבע ממה שהוא משלם היום. מודעות הציבור למחיר הביטוח תעלה - ואיתה בחירה נכונה יותר של מוצרים, אפילו אם ייבחר העובד להמשיך דרך סוכן ביטוח כנהוג היום. 3. חברות הביטוח הקטנות ירוויחו תחרות בענף הריכוזי והעצום. 4. המדינה תרוויח פחות זקנים מתחת לקו העוני ופחות תלות במוסדות הרווחה. 5. המדינה תרוויח חלוקה הוגנת יותר של ההון (דרך חברות ביטוח "קטנות" וכו'). * חברות הביטוח מסבכות את העניינים כדי שתידרש מעורבות סוכני הביטוח (שבבעלותן!!!). סוכני הביטוח משווקים רק מה שמשתלם להם, ובפרט מייקרים את המוצרים לעובדים המוחלשים ביחס לעובדים החזקים מהוועדים ומעמד הביניים+
שכיר , שונא סוכני ביטוח  |  10.11.14