אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דליה טל תפסיק להעניק ייעוץ משפטי לדירקרטוריון לאומי צילום: יאיר שגיא

דליה טל תפסיק להעניק ייעוץ משפטי לדירקרטוריון לאומי

עד תחילת השנה שימשה עו"ד טל גם כיועצת המשפטית של הבנק וגם כיועצת המשפטית של הדירקטוריון, ואולם בעקבות דרישה של המפקח על הבנקים נאלצה טל לבחור באחד משני התפקידים. את מקומה ייתפוס עו"ד חנן פרידמן שמונה לתפקיד לפני מספר חודשים

10.11.2014, 09:37 | תומר ורון

עו"ד דליה טל, תחדל מלשמש כיועצת המשפטית של הדירקטוריון ואת מקומה ייתפוס חנן פרידמן, היועץ המשפטי של הבנק שמונה לתפקיד לפני מספר חודשים. טל ומשרדה ימשיכו להעניק שירותים חיצוניים לבנק.

עד תחילת השנה הנוכחית שימשה טל גם כיועצת המשפטית של הבנק וגם כיועצת המשפטית של הדירקטוריון. בעקבות דרישה של המפקח על הבנקים, דודו זקן, על טל היה לבחור באחד מהשניים. הטענה היתה שטל, יועצת חיצונית, לא יכולה לייעץ להנהלה ולאחר מכן לדירקטוריון שאמור לפקח על אותה ההנהלה.

עו"ד דליה טל, צילום: עמית שעל עו"ד דליה טל | צילום: עמית שעל עו"ד דליה טל, צילום: עמית שעל

לפני מספר חודשים כאמור הגיע פרידמן מחברת הראל לתפקיד היועץ המשפטי הפנימי של הבנק והחליף את נעמי זנדהאוז שכיהנה בתפקיד 31 שנים. גורמים בבנק מציינים כי מדובר בתהליך טבעי בו היועץ המשפטי של הבנק ייתן ייעוץ משפטי גם לדירקטוריון ועל כן הופסקה עבודתה של טל במישור זה.

בשנת 2013 מוזג משרדה של טל – קנטור אלחנני טל – יחד עם משרד מיתק ליקוורניק גבע באחד המיזוגים הגדולים במערכת המשפט הישראלית. מאז המיזוג גבר הלחץ על טל להפסיק את הייעוץ לדירקטוריון כדי שתוכל להמשיך להעניק שירותים חיצוניים להנהלה – שירותים הנחשבים רווחים יותר. טל נחשבת למקורבת למנכ"לית הקודמת של הבנק - גליה מאור.

טל כיהנה למעלה מ-20 שנה כיועצת המשפטית החיצונית של הבנק ולפני כן הייתה גם יועצת משפטית של בנק ישראל. משרדה של טל פנה גם לבנק מזרחי טפחות בהצעה לייצג אותו אל מול הרשויות האמריקאיות המנהלות חקירה נגדו בחשד לסיוע להעלמות מסים, במזרחי טפחות סירבו להצעה.

מבנק לאומי נמסר: "לפני כשלושה חודשים מונה יועץ משפטי חדש לבנק, ובהתאם להנחיית המפקח על הבנקים הוא משמש גם כיועץ משפטי לדירקטוריון. משרד מיתר נותן שירותים לבנק, בדומה למשרדים אחרים שלהם חוזה התקשרות מול הבנק".

ממשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע לשם טל נמסר: "בנק ישראל הנחה כי על עו"ד דליה טל לבחור בין המשך ייעוץ משפטי לדירקטוריון בנק לאומי לבין מתן שירות משפטי לבנק. בהתאם, עו"ד טל הפסיקה לפני כמה חודשים להעניק ייעוץ משפטי לדירקטוריון הבנק. עו"ד דליה טל ומשרד מיתר ממשיכים וימשיכו לתת שירות משפטי איכותי ומקצועי לבנק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות