אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבעות עולם מדווחת על דליפה בבאר מגד 6 צילום: יריב כץ

גבעות עולם מדווחת על דליפה בבאר מגד 6

זאת בניגוד לממצאי בדיקת לחץ מיוני האחרון שלפיה בעיית הדליפה בבאר נפתרה. הפעילות בבאר הופסקה. "עלויות התיקון ייקבעו רק לאחר שיוחלט על הפיתרון, במידה שיוחלט על ביצועו"

10.11.2014, 10:05 | מיקי גרינפלד

שותפות גבעות עולם מדווחת הבוקר (ב') כי במהלך בדיקות שגרתיות בבאר מגד 6 נתגלתה דליפה בבאר. זאת בניגוד לממצאי בדיקת הלחץ בבאר מחודש יוני האחרון, שאישרה כי בעיית הדליפה נפתחרה. בארות מגד ממוקמות בסמוך לראש העין.

גבעות מציינת בדיווח כי עד לתיקון הדליפה עד לתיקון הדליפה לא ניתן יהיה לבצע מבחנים או הפקה בבאר. לעניין העלויות, גבעות מבהירה כי אלה ייקבעו רק לאחר שיוחלט על הפיתרון לתיקון הדליפה, "במידה שיוחלט על ביצועו", כלשון הדיווח.

"השותפות בוחנת את השלכות הדליפה על המשך הפעולות בבאר ואת אפשרויות הפתרון השונות ועלותן", מבהירה גבעות, ומוסיפה כי הגורמים לדליפה אינם ידועים בשלב זה.

ב-28 באוקטובר קיבלה גבעות יבלה הבוקר אישור של תוכנית העבודה המעודכנת מהממונה על ענייני הנפט, ובמסגרת זו נקבע כי בקידוח מגד 6 יבוצעו פעולות המרצה עד ליום 31 בינואר 2015. עוד נאמר בדיווח האמור כי "תוכנית המבחנים לבאר נמצאת בהליכי גיבוש ותכנון מול משרד הממונה". 

באמצע ספטמבר הודיע במפתיע מנכ"ל גבעות הנכנס יוסי זינגר על התפטרותו, חודש בלבד מאז כניסתו לתפקיד. זינגר נימק את ההחלטה במכתב ששלח לדירקטוריון: "העדר היכולת לממש את תפקיד מנכ"ל השותפות אינו נעוץ בי. לשותפים שותף הכללי הסדרים בלתי אפשריים וסבוכים אשר מונעים זאת, וכן מקשים על נושאים נוספים, מורכבים ועתיר סיכון כגון גיוס מקורות כספיים וכיו"ב".

.

אתר הקידוח הקרוב של מגד 5, צילום: יריב כץ אתר הקידוח הקרוב של מגד 5 | צילום: יריב כץ אתר הקידוח הקרוב של מגד 5, צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות