אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת NFL בלוס אנג'לס כבר ב-2015? צילום: רויטרס

קבוצת NFL בלוס אנג'לס כבר ב-2015?

סנט לואיס ראמס ואוקלנד ריידרס עשויות לעבור לשחק בלוס אנג'לס כבר בשנה הבאה. כך על פי הדיווחים בארה"ב ו"הודאה" של ג'יימס באטס, ראש עיריית אינגלווד בקליפורניה

10.11.2014, 15:28 | שירות כלכליסט

 ג'יימס באטס, ראש עיריית אינגלווד בקליפורניה, עלה השבוע לכותרות לאחר שסיפר על הפגישה המתוכננת שלו עם הבעלים של קבוצת סנט לואיס ראמס, סטן קרונקי. הדברים נאמרו בנאום שנשא לאחר שנבחר לכהונה נוספת. באינגלווד יש לקרונקי חלקה בגודל 243 דונם עליה ניתן לבנות אצטדיון.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני סנט לואיס חוגגים. מסיימים את חוזה השכירות בסנט לואיס בסוף העונה, צילום: רויטרס שחקני סנט לואיס חוגגים. מסיימים את חוזה השכירות בסנט לואיס בסוף העונה | צילום: רויטרס שחקני סנט לואיס חוגגים. מסיימים את חוזה השכירות בסנט לואיס בסוף העונה, צילום: רויטרס

באטס סירב להודות בסוף השבוע אם הפגישה אכן התקיימה, אך ציין כי דן ב"שלוש השנים האחרונות" עם "שלושה בעלים של קבוצות NFL" באפשרות של העברת קבוצה.

מקורות בליגה דיווחו כי הראמס והאוקלנד ריידרס הן בין הקבוצות איתן ניהל את המגעים. בחודש שעבר דיווחו ב-CBS דיווחו בחודש שעבר ששתי הקבוצות מנהלות מגעים פעילים עם מספר ישויות בלוס אנג'לס לגבי האפשרות של מעבר כבר ב-2015. אולם הרצון של הקבוצות לעבור נפגע בשל הפיקוח הישיר של הליגה על התהליך.

חוזי השכירות הן של הראמס והן של הריידרס מסתיימים בסוף העונה הנוכחית, והעובדה שקרונקי רכש את האדמה הזו, הופכת את הראמס למועמדים המובילים לעבור לשם.

במיזורי אמנם פועלים להשארת הקבוצה במדינה, ועובדים על השגת אצטדיון חדש. בשבוע שעבר הכריז המושל ג'יי ניקסון על הקמת כוח משימה מיוחד לנושא, אך מספר מקורות בתוך הליגה, חלקם עם ידע ישיר בנוגע למתרחש בוועדת האצטדיונים והפיננסים – ממשיכים לציין שהראמס והריידרס הן המועמדות המובילות להגיע ללוס אנג'לס, ייתכן שכבר בעונה הבאה.

באטס סירב לקיים ראיון בנושא, וטען כי "אין על מה לדבר עד ש-24 מ-32 הבעלים של הקבוצות לא יאשרו לקבוצה לעבור". כמו כן הוא סירב לפרט לגבי ההתנהלות שלו מול קרונקי. "אני לא אחשוף שום פרט הנוגע ל-NFL או לדיונים הקשורים ל-NFL", הגיב.

בנוסף להתקשרויות שלו עם בעלי הקבוצות, באטס הוסיף כי כשישה "תאגידי פיתוח הממומנים בכבדות" פנו אליו לגבי פרויקטים לבניית אצטדיונים באזור הוליווד פארק לוס אנג'לס פורום, אותו הוא מייצג.

בעוד שחלקת האדמה באזור הוליווד פארק אינו האתר המועדף על ה-NFL – אזור Chavez Ravine מסביב לאצטדיון הדודג'רס לדוגמה מעורר עניין מתמשך והאפשרות הזו נשקלת. באטס הדגיש את התשתיות הנרחבות באזור, כולל הגישה לארבעה מחלפים, הקרבה לנמל התעופה הבינלאומי של לוס אנג'לס, פרויקטי הפיתוח המתמשכים והיכולת של האזור להתמודד עם עומסי תנועה כבדים – 50 אלף מבקרים השתתפו בעבר באירועים במסלול המרוצים והפורום. "לדעתי האישית אינגלווד היא האתר האידיאלי לקבוצת פוטבול", הוסיף.

אם קבוצה מתכוונת לעבור ללוס אנג'לס עד 2015, ולשחק על בסיס זמני ברוז בול, עליה להכריז באופן רשמי על הכוונות שלה עד אמצע פברואר. כל מהלך יצטרך לזכות במספיק קולות ולהעביר תשלום גבוה עבור המעבר. המקורות ממשיכים לטעון שאם המקרה אכן יגיע להצבעה, הוא בהחלט יאושר, ובוועדת האצטדיונים והפיננסים – שכוללת בעצמה 15 קולות – יאשרו את המהלך לפני שהוא יעלה להצבעה באסיפה הכללית.

אדריאן פטרסון. כבר לא פרזנטור של נייקי, צילום: רויטרס אדריאן פטרסון. כבר לא פרזנטור של נייקי | צילום: רויטרס אדריאן פטרסון. כבר לא פרזנטור של נייקי, צילום: רויטרס

 

נייקי זרקה את פטרסון

 

עדיין ב-NFL: נייקי, ענקית ציוד הספורט האמריקאית, הודיעה בשבוע שעבר כי סיימה את חוזה הפרסום שלה עם אדריאן פטרסון. "אדריאן פטרסון אינו עוד ספורטאי המייצג את נייקי", הודיעה החברה בהצהרה שפרסמה. בספטמבר הודיעה נייקי כי "השעתה" את הקשר עם פטרסון, זאת לאחר שנודע כי הוגש בטקסס כתב אישום נגד שחקנה של קבוצת הפוטבול מיניסוטה ויקינגס בגין הכאת בנו בן ה-4 עם ענף.

בעסקת טיעון שהתקבלה בשבוע שעבר הואשם פטרסון באשמה מופחתת של תקיפה. הוטל עליו קנס של 4,000 דולר והוא נידון ל-80 שעות של עבודות שירות. פטרסון נמצא ברשימת האישורים של הקומישינר, ופירוש הדבר שהוא ממשיך לקבל שכר אף שאינו משחק עבור הוויקינגס. כמו כן, ה-NFL יכולה להחליט גם להטיל עליו עונש משמעתי, זאת בהתאם למדיניות ההתנהגות האישית של הליגה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות