אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי וחקירות המס בארה"ב: האם מאור ורף יידרשו להחזיר את הבונוסים שקיבלו? צילום: אביגיל עוזי

לאומי וחקירות המס בארה"ב: האם מאור ורף יידרשו להחזיר את הבונוסים שקיבלו?

בנק ישראל המלווה את החקירה שמנהלות הרשויות האמריקאיות נגד הבנק החשוד בסיוע לתושבי ארה"ב בהעלמת מס עשוי לדרוש מבכירי לאומי להחזיר חלק מהבונוסים שקיבלו בתקופת החקירה; גליה מאור קיבלה בתקופה זו בונוסים של כ-18 מיליון שקל ואיתן רף משך שכר בהיקף של 33 מיליון שקל

10.11.2014, 19:56 | תומר ורון
המפקח על הבנקים דודו זקן עשוי לחייב את בכירי בנק לאומי להשיב את הבונוסים והמענקים שקיבלו בעבר, זאת בעקבות החקירה שמנהלות הרשויות האמריקאיות היום כנגד הבנק בחשד לסיוע להעלמות מס.

בשלב זה בנק ישראל מלווה את התהליך במטרה לוודא פגיעה מינימאלית לבנק וללקוחותיו ואינו צפוי לבדוק את התנהלותו, אך כאשר החקירה מול הרשויות האמריקאיות תסתיים ייבחן הפיקוח את מעורבותם של בכירי הבנק באותה פעילות שסייעה ללקוחות אמריקאיים להתחמק מתשלומי מס בארה"ב. מדובר בשנים 2002-2010 אז עמדה בראש הבנק גליה מאור ויו"ר דירקטוריון הבנק היה איתן רף.

מאור רשמה בשנים אלו שכר בעלות של 53 מיליון שקל כאשר מתוך סכום זה עלות הבונוסים מוערכת בכ-18 מיליון שקל. רף משך באותן שנים שכר בעלות של 33 מיליון שקל. אם בבנק ישראל יימצאו לנכון, הם ידרשו מבכירי הבנק חלק מהבונוסים בחזרה.

מימין: גליה מאור ואיתן רף. יחזירו את הבונוסים?, צילום: אוראל כהן מימין: גליה מאור ואיתן רף. יחזירו את הבונוסים? | צילום: אוראל כהן מימין: גליה מאור ואיתן רף. יחזירו את הבונוסים?, צילום: אוראל כהן

לפני כשבועיים נרשמה הסתבכות נוספת של בנק לאומי בחקירה כאשר הרגולטור הפיננסי בניו יורק דרש מהבנק קנס של מיליארד שקל. הבנק שילם עד כה קנסות בהיקף של כ-1.2 מיליארד שקל, זאת כחלק מהסדר המתגבש עם משרד המשפטים האמריקאי ונמצא לקראת סופו. ההסכם עם משרד המשפטים האמריקאי אינו צפוי לכלול רכיב פלילי.

החקירה החלה לפני 3 שנים אז החלו הרשויות האמריקאיות לחקור שורה של בנקים בעולם, בחשד כי אלה סייעו ללקוחותיהם האמריקאים להעלים מס מהרשויות בארה"ב.

בין הבנקים הישראליים שברשימה ניתן למצוא גם את בנק הפועלים ואת בנק מזרחי-טפחות אך

חקירתם נמצאת בשלבים מקדמיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
הבנקאים
חבל על האנרגיה.אף אחד לא יחזיר את מה שקיבל/לקח/משך וכדומה. השחיתות לא נולדה אצל גליה אלא הרבה לפני. כולם שכחו את יפת הגדול/הדגול/האגדי שהיה מורה דרך לכל ענקי הבנקאים!!!!!!!!!!!!!!ותתפלאו שהוא לא היה הראשון. עוד מקדמת דנא ,בעת הקמת הבנק כזרוע הפיננסית של התנועה הציונית,דאגו האבות המייסדים להיעלמות ההון הראשוני של הבנק.להוציא מהם כסף זה רק בתביעה משפטית אם בכלל. ומי יגיש נגדם תלונה????????אולי משיח צדקנו. אין מה לעשות.אין חדש תחת השמש.בנקאות היא חמדנות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
גמלאי , ישראל  |  11.11.14
לכל התגובות