אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד מכה לבורסה: דוידי מוציא את אורמת מהמסחר בת"א צילום: יונתן בלום

עוד מכה לבורסה: דוידי מוציא את אורמת מהמסחר בת"א

מנהל קרן פימי החל במימוש מהלך המיזוג בין אורמת תעשיות לחברה הבת אורמת טכנולוגיות הנסחרת בניו יורק: כל מחזיק במניית תעשיות יקבל 0.26% מניה של טכנולוגיות - תעשיות תהפוך לפרטית ותימחק מהבורסה המקומית

11.11.2014, 12:53 | אורן פרוינד

מנהל קרן פימי ישי דוידי מוציא הבוקר לפועל את מהלך המיזוג של החברות אורמת תעשיות והחברה הבת אורמת טכנולגיות. אורמת תעשיות, הנסחרת בתל אביב בשווי של 3.1 מיליארד שקל, תתמזג עם אורמת טכנולגיותהנסחרת כיום בבורסת ניו יורק בשווי של 1.29 מיליארד דולר. לאחר העסקה תהפוך אורמת תעשיות לחברה פרטית ולמעשה תימחק מהמסחר בתל אביב.

מדובר במכה קשה לבורסה התל אביבית שתאבד עוד חברה ברמה בינלאומית לאחר שמלאנוקס בחרה לפני שנה לבטל את רישומה בתל אביב במקביל לרישומה בבורסת נאסד"ק. המשקיעים שירצו להיחשף לפעילות של אורמת יוכלו לעשות רק על ידי רכישה של אורמת טכנולגיות, שתמשיך להיות ציבורית (ונסחרת ב-NYS כאמור).

אורמת טכנולגיות היא למעשה האחזקה העיקרית של אורמת תעשיות (60%) מלבד מזומנים בקופה בהיקף 15 מיליון דולר וקרקע ביבנה בשווי של 12.4 מיליון דולר.

המיזוג שזכה לאישור הדירקטוריון של שתי החברות וצפוי לצאת לפועל ברבעון הראשון של 2015 בכפוף לאישור האסיפה הכללית, ויעשה לפי יחס המרה של 0.2592 - 

כלומר, מי שמחזיק מניה אחת של אורמת תעשיות יהיה זכאי לקבל 0.2592 מניות של אורמת טכנולגיות.

היחס האמור משקף פרמייה של 4.5% על מחיר הסגירה של מניית אורמת תעשיות אמש בתל אביב בהתחשב בשער דולר של 3.78 שקלים (שער היציג של אתמול). למרות זאת, מניית החברה רושמת הבוקר ירידות שערים ככל הנראה מכיוון שהקרנות ותעודות הסל המחוייבים לתמהיל השקעה בישראל החלו למכור הבוקר את המניה: עם מחיקתה הצפויה של המניה מהמסחר בתל אביב, תעודות הסל יזרימו היצע גדול של 200 מיליון שקל ממניות החברה.

עם סגירת העסקה, בעלי המניות הקיימים של אורמת טכנולוגיות צפויים להחזיק בכ- 38% ממניותיה (לעומת כ 40% כיום) ובעלי המניות הקודמים של אורמת תעשיות צפויים להחזיק בכ- 62% ממניות אורמת טכנולוגיות (לעומת כ 60% שאורמת תעשיות מחזיקה כיום כאמור).

דיתה ברוניצקי וישי דוידי, בעלי הסכם הצבעה משותף, צילום: עמית שעל, יונתן בלום דיתה ברוניצקי וישי דוידי, בעלי הסכם הצבעה משותף | צילום: עמית שעל, יונתן בלום דיתה ברוניצקי וישי דוידי, בעלי הסכם הצבעה משותף, צילום: עמית שעל, יונתן בלום

קרן פימי ומשפחת ברוניציקי, אשר יחד מחזיקים בכ- 39% ממניות אורמת תעשיות, וכתוצאה מהעסקה צפויים להחזיק בכ- 24% ממניות אורמת טכנולוגיות, התקשרו במספר הסכמים עם אורמת טכנולוגיות בין אלה - הסכם הצבעה במסגרתו יצביעו בעד העסקה באסיפת בעלי המניות של אורמת תעשיות וכן הסכם במסגרתו הסכימו למספר הגבלות.

אורמת תעשיות ציינה הבוקר כי המהלך יטיב עם בעלי המניות שלה מכיוון שהוא יגדיל את אחזקות הציבור. בנוסף היא ציינה כי ההון הצף של אורמת טכנולוגיות צפוי לגדול מכ- 40% כיום לכ- 76% והודות לכך יגדיל את הסחירות, יאפשר חשיפה למגוון רחב של יותר משקיעים פוטנציאליים ויגדיל את מספר האנליסטים הבינלאומיים המסקרים את החברה.

"הפיכתה של אורמת לחברה ציבורית אחת תקטין משמעותית את העלויות הרבות הכרוכות בניהול שוטף של שתי חברות ציבוריות", אמר הבוקר דורון בלשר, סמנכ"ל הכספים של קבוצת אורמת. בלשר הוסיף כי "מיקוד הפעילות בחברה ציבורית אחת תפשט את הדיווח החשבונאי לצד הגברת היעילות התפעולית לה אנו מקדישים תשומת לב ניהולית רבה בשנים האחרונות. פישוט מבנה ההחזקות יאפשר לחברה להתרכז אך ורק בפעילותה ובפיתוח עסקיה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות