אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הגנה בים

התעשיה האווירית: ניסוי יירוט מוצלח למערכת הטילים "ברק 8" להגנה על מטרות ימיות ויבשתיות

11.11.2014, 13:43 | עוזי בלומר

התעשייה האווירית (תע"א) ביצעה אתמול (ב') ניסוי יירוט של מערכת הטילים "ברק 8", ודיווחה על הצלחת הניסוי. מערכת "ברק 8" מיועדת להגן על מטרות שטח יבשתיות, וגם על ספינות או אסדות קידוח ימיות. המערכת היא פרי פיתוח של התעשייה האווירית ו-DRDO, ארגון המחקר והפיתוח הביטחוני בהודו, ובשיתוף מפא"ת במשרד הביטחון, אלתא, רפאל ועוד.

לדברי בועז לוי, מנהל חטיבת מערכות טילים וחלל בתעשיה האווירית, מערכת "ברק 8" היא מערכת ורסטילית שמיועדת לתת מענה למגוון רחב של איומים שפועלים כיום בזירה האזורית, כולל מטוסים, טילים, טילי שיוט, וטילים "לוחכי ים" נגד ספינות. הטיל יכול לספק הגנה נקודתית והגנה אזורית, מסוגל לפגוע במטרות בגובה נמוך וגם בגובה גבוה, ויעיל עד טווח של עשרות ק"מ.

לוי ציין, שהמערכת כבר נמכרה למספר צבאות זרים, בעסקאות שהיקפן כמה מיליארדי דולרים, וגם צה"ל הוא ברשימת הלקוחות שלה. להערכת לוי, יש למערכת פוטנציאל יצוא במיליארדי דולרים נוספים.

כזכור, במהלך מלחמת לבנון השנייה נפגעה ספינת חיל הים אח"י חנית, מטיל שירה חיזבאללה מהחוף הלבנוני. על רקע מלחמת האזרחים בסוריה קיים חשש שטילי יאחונט, טילי שיוט על-קוליים נגד ספינות, מתוצרת רוסיה, זלגו מצבא סוריה לידי חיזבאללה. לטילים אלה יש יכולת לפגוע בספינות חיל הים או באסדות הקידוח הישראליות בים התיכון, עד מרחק של כ-300 קילומטר מהחוף. באוקטובר האחרון פורסמו באתרי חדשות זרים דיווחים על קיום ניסוי בו הצליח טיל "ברק 8" להשמיד מטרה בעלת מאפיינים של טיל יאחונט.

ניסוי יירוט באמצעות מערכת "ברק 8" מתוצרת התעשיה האווירית, צילום: התעשיה האווירית לישראל ניסוי יירוט באמצעות מערכת "ברק 8" מתוצרת התעשיה האווירית | צילום: התעשיה האווירית לישראל ניסוי יירוט באמצעות מערכת "ברק 8" מתוצרת התעשיה האווירית, צילום: התעשיה האווירית לישראל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות