אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרף עלה, מספר העוברים צנח: רק 63% עברו בהצלחה את בחינת ההסמכה ללשכת עוה"ד צילום: שאטרסטוק

הרף עלה, מספר העוברים צנח: רק 63% עברו בהצלחה את בחינת ההסמכה ללשכת עוה"ד

זאת לעומת הממוצע בשנים האחרונות שעומד על 75%; הבחינה התקיימה לפני שבועיים וגררה טענות רבות מצד סטודנטים על כך שהיתה "קשה ולא הוגנת"

11.11.2014, 15:03 | ענת רואה
שבועיים אחרי בחינת ההסמכה האחרונה של לשכת עורכי הדין, שגררה כמות לא מבוטלת של טענות מצד נבחנים על כך שהבחינה היתה קשה ו"לא הוגנת", מתברר כי אכן שיעור הנכשלים גבוה מתמיד. מנתונים שפרסמה הלשכה לפני זמן קצר עולה כי מתוך 2,073 נבחנים שניגשו לבחינה - שהם 63% - עברו אותה בהצלחה, נמוך משמעותית מהממוצע שעומד בשנים האחרונות על כ-75%.

קראו עוד בכלכליסט

מתוך 2,073 הנבחנים כ-1,436 איש ניגשו אליה בפעם הראשונה ואחוז המעבר הממוצע שלהם הוא 77%.

317 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השנייה וכמעט מחציתם עברו אותה, ואילו 320 נבחנים ניגשו בפעם השלישית או יותר, ורק 18% מתוכם עברו את הבחינה.

לפי התפלגות הנבחנים בפעם הראשונה, שיעור ההצלחה הגבוה ביותר היה של בוגרי אוניברסיטת תל אביב והאוניברסיטה העברית: בתל אביב עברו 97% מתוך 117 הנבחנים והציון הממוצע של בוגרי המוסד היה 78.5 נקודות, ואילו בוגרי האוניברסיטה העברית השיגו אחוז מעבר של 96%, וציון ממוצע 76.9 נקודות.

בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. מספר העוברים צנח, צילום: שאטרסטוק בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. מספר העוברים צנח | צילום: שאטרסטוק בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין. מספר העוברים צנח, צילום: שאטרסטוק

בהמשך הטבלה מופיעים בוגרי המרכז הבינתחומי ש-95% מתלמידיו הצליחו לעבור את הבחינה בפעם הראשונה, ומיד אחריו אוניברסיטת בר אילן עם אחוז מעבר של 91% וציון ממוצע זהה לשני המוסדות – 76%.

עשרה בוגרים של מכללת ספיר שניגשים לבחינות זו השנה הראשונה עברו כולם את הבחינה בפעם הראשונה וזכו לציון 75.2 בממוצע. בהמשך הטבלה מדורגות אוניברסיטת חיפה (88% מעבר), המכללה למינהל (84% מעבר).

בהמשך אחוזי ההצלחה צונחים: רק 62% מבוגרי מכללת נתניה הצליחו לעבור את הבחינה והציון הממוצע של הנבחנים הוא 67.9 נקודות, ואחריהם שערי משפט, הקריה האקדמית אונו, מכללת רמת גן, ומכללת צפת שרק מחצית מבוגריה עברו את הבחינה והציון הממוצע שלהם לא עובר את רף ההצלחה בבחינה: 64.9 נקודות. אחרון ברשימה מצוי המרכז האקדמי כרמל, שרק כשליש מהנבחנים שלמדו בו הצליחו לעבור את הבחינה והציון הממוצע הוא 61.4 נקודות.

ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי מסר: "אני מברך את המתמחים שצלחו את הבחינות בכתב ומאחל להם הצלחה בהמשך. אחת הדרכים להתמודד עם הצפת המקצוע היא שינוי מתכונת הבחינה והעלאת רף הכניסה למקצוע. לשכת עורכי הדין מבקשת לקבל לשורותיה את הטובים והראויים ביותר, וכראש הלשכה אמשיך לפעול למען מטרה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הבחינה קלה מדי
אחוזי העוברים באוניברסיטאות הטובות הם גבוהים באופן שערורייתי. 97% עוברים? אתם צוחקים עליי? זה אומר שזו הבחינה הקלה ביותר בכל התואר באוניברסיטת תל אביב ובאוניברסיטה העברית ובהרבה. זה אומר שרק 5-6 אנשים במחזור נכשלים והאחרים עוברים. זו ממש בדיחה. אני מציע לכייל את הבחינה למצב שבו יהיה 80% עוברים באוניברסיטאות. כך הבחינה תהיה יותר הוגנת, מכיוון שהרף יהיה יחסי ולא מוחלט. ואם המכללות באמת יותר טובות מהאוניברסיטאות כמו שהן אוהבות לציין, אז בבקשה. תיאורטית אחוז העוברית במכללות יכול להיות גם 100%. כל עוד הן באמת יהיו טובות יותר מאוניברסיטאות והסטודנטים ישיגו ציונים גבוהים יותר. בהצלחה!
שאול , מרכז  |  12.11.14
לכל התגובות