אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Forter גייסה 15 מיליון דולר מסקויה ו-NEA צילום: אוראל כהן

Forter גייסה 15 מיליון דולר מסקויה ו-NEA

החברה הישראלית הוקמה על ידי יוצאי Fraud Sciences שנמכרה לאיביי ומפתחת טכנולוגיה לזיהוי הונאות בעסקאות שנעשו באתרי שופינג. השיטה: ניטור התנהגות הגולש באתר כדי לגלות אם הוא קונה לגיטימי או כלי שמפעילים האקרים

11.11.2014, 16:03 | מאיר אורבך
פורטר (Forter) הישראלית השלימה גיוס של 15 מיליון דולר מסקויה ישראל ו-NEA האמריקאית והתחילה להפעיל מרכז פיתוח בישראל. בהשקת המרכז נכחו דאג ליאונה, השותף המנהל הבכיר של סקויה העולמית וכן פיטר באריס מ-NEA.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה של NEA - אחת הקרנות הגדולות והוותיקות בעמק הסיליקון - היא מהראשונות שעשתה הקרן בישראל.

פורטר הוקמה ב-2013 על ידי מיכאל רייטבלט (שמכהן כמנכ"ל החברה), אלון שמש (אנליסט ראשי) ולירון דמרי (סמנכ"ל תפעול). השלושה הם בוגרי חברת פרוד סיינס (Fraud Sciences) הישראלית שנמכרה ל-ebay ב-2008 ב-169 מיליון דולר, ועסקה בזיהוי רמאויות ברשת באתרי מסחר. החברה מעסיקה כיום כ-40 עובדים במשרדיה בתל אביב ובקרוב תקים משרדים בעמק הסיליקון.

רייטבלט, שמש ודמרי, מייסדי החברה, צילום: אוראל כהן רייטבלט, שמש ודמרי, מייסדי החברה | צילום: אוראל כהן רייטבלט, שמש ודמרי, מייסדי החברה, צילום: אוראל כהן

פורטר פיתחה מערכת אוטומטית שבודקת כל עסקה שמתבצעת באתר הסחר ומאשרת או פוסלת אותה באופן אוטומטי, תוך בחינת הסיפור שמאחוריה. בכל קנייה נבחנת זהות הקונה במערכת בעלת שלוש שכבות: הראשונה בוחנת מהיכן האדם גולש ואפילו באיזה מכשיר; השנייה בודקת את הזהות של מי שהוא טוען שהוא; והשלישית מנתחת את התנהגות הקונה בזמן אמת באתר. שילוב של שלוש השכבות האלה יוצר למעשה פרופיל של הקונה.

על פי הערכות כמות הזיופים בקניות כיום עומדת על 5 מיליארד דולר של הפסדים לסוחרים מקוונים. עונת החגים הבינלאומית שנמצאת בפתח אמורה ליצור עסקאות בנפח כולל של 315 מיליארד דולר, כך על פי אימרקטיר. העונה שיכולה להיות מאוד רווחית לסוחרי, עשויה להיות כך גם לרמאי הרשת השונים, טוענת פורטר.

"בשנה האחרונה המערכת שלנו טיפלה במאות מיליוני דולרים של עסקאות שאפשרו להרבה סוחרים לפעול בשקט וללא דאגה מזיופים", אמר מיכאל רייטבלט, מנכ"ל החברה. "הטכנולוגיה שלנו מאפשרת להם למכור יותר ובמהירות רבה יותר ללא קשיים". שמיל לוי, שותף בסקויה ישראל והמשקיע הראשון בחברה: "המערכת של פורטר התקבלה בשמחה בהרבה חברות לאחר שהיא הצליחה להוכיח הפחתה בזיופים. ההונאות שבהם נתקלו הסוחרים ירדו לאפס".

שמיל לוי, שותף בסקויה ישראל, צילום: נמרוד גליקמן שמיל לוי, שותף בסקויה ישראל | צילום: נמרוד גליקמן שמיל לוי, שותף בסקויה ישראל, צילום: נמרוד גליקמן

NEA שמה עין על ישראל

NEA היא אחת הקרנות הגדולות ביותר בעמק הסיליקון, פועלת מזה 37 שנה ומנהלת כ-14 מיליארד דולר ב-14 קרנות שונות. בין היתר, השקיעה בגרופון, האוז של עדי טטרקו ועוד.

בשיחה עם "כלכליסט" אמר רווי ווישוואנטן, שותף כללי ב-NEA: "אנחנו מסתכלים על ישראל בתקופה האחרונה ואנחנו מאוד מתעניינים בשוק. אנחנו חברה גלובלית שאוהבת חברות שעוסקות בבעיות גלובליות והונאות במסחר מקוון היא אחת מהן". לדבריו, פורטר נמצאת בתחילת דרכה ותצטרך למצוא לקוחות חדשים, אך הוא מאמין שהפתרונות שלה מציגים יתרונות יחסיים שיסייעו לה לגדול. "הקניות ברשת בעונה הקרובה יביאו לגידול בפעילות של החברה. אנחנו נעשה הרבה ביקורים בישראל ואני בטוח שתהיה לנו עוד הרבה פעילות כאן", הוסיף. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות