אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פסיקה: גרמניה יכולה להילחם ב"תיירות הקצבאות" צילום: רויטרס

פסיקה: גרמניה יכולה להילחם ב"תיירות הקצבאות"

בית הדין של האיחוד האירופי קבע כי גרמניה תוכל לשלול קצבאות ממהגרים אזרחי האיחוד האירופי שמתגוררים בתחומה - אך לא עובדים או מחפשים עבודה בה

11.11.2014, 18:49 | שירות כלכליסט

בית דין של האיחוד האירופי בלוקסמבורג קבע שגרמניה תוכל למנוע קצבאות ממהגרים אזרחי האיחוד האירופי שמתגוררים בתחומה אך לא עובדים או מחפשים עבודה בה.

לפי הפסיקה התקדימית, שעשויה להשפיע גם על ישראלים שמחזיקים בדרכון של אחת ממדינות האיחוד האירופי, לגרמניה יש זכות להילחם ב"תיירות קצבאות" באמצעות שלילת דמי אבטלה והטבות אחרות אם מדובר במהגרים בעלי אזרחות אירופית ש"אינם פעילים כלכלית".

אנגלה מרקל, צילום: רויטרס אנגלה מרקל | צילום: רויטרס אנגלה מרקל, צילום: רויטרס

בית הדין נדרש לדון בעניין לאחר שאליזבטה דאנו, מהגרת רומניה שחיה בעיר לייפציג שבגרמניה, עתרה לבית המשפט לאחר שלשכת התעסוקה בעיר סירבה לאשר את בקשתה לקצבת אבטלה. הלשכה טענה שאין מספיק ראיות לכך שדאנו, שחיה בגרמניה מאז 2010, אכן חיפשה עבודה כלשהי בזמן שהותה במדינה.

בית המשפט בלייפציג החליט שבשל השלכותיו, הדיון בעתירה צריך להתנהל בדרג גבוה יותר ולכן העביר אותו לבין הדין של האיחוד האירופי בלוקסמבורג.

בפסיקתו הדגיש בית הדין של האיחוד כי אף שלאזרחי האיחוד האירופי יש את הזכות ליהנות מזכויות תושב במדינות אחרות שחברות בו למשך של שלושה חודשים, המדינה שמארחת אותם לא חייבת לשלם להם קצבאות רווחה במהלך התקופה הזו. אם המהגרים נשארים במדינה יותר משלושה חודשים אך פחות מחמש שנים, על זכויות התושב שלהם להיות תלויות ביכולת שלהם לכלכל את עצמם ואת בני משפחתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות