אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשורה ליצרני המזון: שינוי סימונים על אריזות מזון ומשקות - במועד אחד בלבד צילום: כרמית פלר

בשורה ליצרני המזון: שינוי סימונים על אריזות מזון ומשקות - במועד אחד בלבד

לפי הצעת החוק של ח"כ איילת שקד, שאושרה בוועדת הכלכלה, הוראות הסימון על גבי מוצרי מזון יבשים, שמפרסמים משרדי הבריאות, הכלכלה, החקלאות ועוד, ייכנסו לתוקפן בצורה מרוכזת - לאחר שנתיים

11.11.2014, 20:26 | נורית קדוש
לצד הגברת הרגולציה המכבידה על יצרני המזון, זוכים זוכה ענף המזון להקלה משמעותית. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ איילת שקד, שנועדה להסדיר את מועד שינוי הסימונים על גבי מוצרי מזון ומשקה.

לפי ההצעה שאושרה, הוראות הסימון על גבי מוצרי מזון יבשים, שמפרסמים הגורמים השונים בהם משרדי הבריאות, הכלכלה, החקלאות ועוד, ייכנסו לתוקפן בצורה מרוכזת. זאת לעומת המצב כיום, לפיו יצרני המזון והמשקאות נדרשים לשנות את סימון המוצרים בהתאם לדרישות משרדי הבריאות, החקלאות, הכלכלה ועוד, ללא תיאום בין הגורמים ובמועדים שונים. לפי ההצעה, הוראת סימון שתפורסם מ-1 בינואר ועד ל-31 בדצמבר, תיכנס לתוקף לאחר שנתיים מתום אותה שנה.

איילת שקד, צילום: יאיר שגיא איילת שקד | צילום: יאיר שגיא איילת שקד, צילום: יאיר שגיא

עוד אושר כי הרגולטור יוכל לקבוע מועד מוקדם לכניסה לתוקף של הוראת הסימון. הרגולטור יוכל לקבוע הוראה מוקדמת במקרים בהם מצא חשש ממשי לפגיעה בשלומו, בריאותו או בטיחותו של הציבור, או שמצא כי קיימת הסתברות גבוהה להטעיית הצרכן. עם זאת, היצרנים והיבואנים יוכלו לשנות את הסימון גם לפני המועד באופן וולנטרי, בתנאי שהרגולטור לא מנע זאת מהם.

החוק צפוי להכנס לתוקף ב-1 בינואר 2015, ויחול רק על הוראות שיינתנו החל מאותו יום ואילך. המשמעות היא כי הוראה שתינתן מ-1 בינואר 2015 עד 31 בדצמבר 2015, תיכנס לתוקף ב-1 בינואר 2018,

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות