אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תעשייה ושמה לברון צילום: אם סי טי

תעשייה ושמה לברון

לפי ההערכות בסוכנות בלומברג, חזרתו של לברון ג'יימס לקליבלנד קאבלירס תכניס לקבוצה ולעיר 215 מיליון דולר בשנה מתיירות, מסים, הוצאות בתעשיית השירותים ועל עסקי הקבוצה. לברון ישפיע לטובה גם על בריאות תושבי העיר ואפילו על תשלומי האג"ח באזור

12.11.2014, 11:26 | שירות כלכליסט

לברון ג'יימס חוזר לצפון מזרח אוהיו, ומביא איתו יותר מאת הכישרון שלו. כלכלה חדשה תצטרף לשחקן הכדורסל הטוב בעולם.

קראו עוד בכלכליסט

לברון ג לברון ג'יימס. כל עסק קטן מכניס יותר בגלל חזרתו לקליבלנד | צילום: אם סי טי לברון ג

מחכה לחוזה הטלוויזיה הבא

לפי ההערכות בסוכנות בלומברג, חזרתו לקליבלנד קאבלירס תכניס לקבוצה ולעיר 215 מיליון דולר בשנה מתיירות, מסים, הוצאות בתעשיית השירותים ועל עסקי הקבוצה. ההשפעה הפיננסית של ג'יימס היא הגדולה ביותר מקרב כל אחד משחקני ה-NBA הנוכחיים, היא גבוהה מהעלות של המרת מתחם אמריטראסט לבנייני דירות, מלון, בניין משרדים וחלל מסחרי, וגבוהה מהסכום שהוציאה אלקואה לבנות מחדש מכונת חישול ברזל במשקל של 50 אלף טונה בקליבלנד וורקס.

"הוא כלכלה מהלכת ומדברת", אומר ניק קוסטיס, הבעלים של מסעדת Pickwick & Frolic מדאון טאון קליבלנד. קוסטיס (71) אמר כי הוא מצפה להרוויח עוד 150-250 אלף דולר בעקבות שובו של ג'יימס לקאבלירס. "המצב של כולם ישתפר".

ג'יימס (29) יליד העיר אקרון, סיפר שהגאווה המקומית היא שעזרה למשוך אותו בחזרה לאוהיו ממיאמי היט. הוא חתם על חוזה לשנתיים בשווי 42 מיליון דולר, שמאפשר לו לעזוב לאחר עונה אחת. חוזה מסוג זה מנוגד למגמה של שחקנים בכירים שחותמים לתקופה המקסימאלית, ופירושו שהוא יוכל להרוויח עוד כשתקרת השכר תעלה בסיום עונת 2015-16 כתוצאה מחוזי השידור החדשים של הליגה בשווי 24 מיליארד דולר.

לטענתו של אלן סנדרסון, כלכלן מאוניברסיטת שיקגו, ההשפעה של ג'יימס על הצריכה הפרטית גדולה יותר בקליבלנד מאשר כל עיר אחרת. גם אם היה עובר לשיקגו,  שבה גרים פי 7 יותר אנשים ויש לה כלכלה גדולה יותר, ההשפעה שלו בקליבלנד גדולה יותר. בהתאם, הוא מעריך כי ההשפעה של ג'יימס גדולה משל דריק רוז מהשיקגו בולס – שחקן נוסף שזכה בתואר ה-MVP של הליגה ונותר לשחק בעיר ילדותו. סנדרסון מוסיף שאם הקאבלירס יזכו להצלחה, ההשפעה של הקבוצה תהיה מודגשת אף יותר, מכיוון שאף קבוצת ספורט אחרת בקליבלנד לא זכתה בתואר מאז קבוצת הפוטבול הבראונס ב-1964.

ההודעה של ג'יימס מה-11 ביולי, אותו שבוע בו פורסם שהוועידה הרפובליקנית הלאומית (NRC) ב-2016 תתקיים בקליבלנד, הדגישה את הרנסאנס שעובר על העיר השוכנת בסמוך לימת אירי, וסבלה בעבר מסגירת מפעלים וירידה במספר התושבים. האוכלוסייה הצטמצמה בקרוב ל-60% משיא של 914,808 תושבים ב-1950 ל-390 אלף היום, כך לפי נתוני מפקד האוכלוסין האמריקאי.

עבור עובדי הארנה, שובו של ג'יימס פירושו יותר ימי עבודה, עוד שעות ושעות נוספות. למנהל מלון אחד, ההחלטה הזו של ג'יימס גרמה לכך שביקש לעבור לעבוד בדאון טאון, ואילו עבור חברות ביטוח הבריאות המקומיות, מדובר בהזדמנות להגיע לעוד לקוחות פוטנציאלים לאחר יישום רפורמת אובמהקר.

לברון עם לאב וקיירי איירוינג. לטענתו של אלן סנדרסון, כלכלן מאוניברסיטת שיקגו, ההשפעה של ג לברון עם לאב וקיירי איירוינג. לטענתו של אלן סנדרסון, כלכלן מאוניברסיטת שיקגו, ההשפעה של ג'יימס על הצריכה הפרטית גדולה יותר בקליבלנד מאשר כל עיר אחרת. | צילום: איי אף פי לברון עם לאב וקיירי איירוינג. לטענתו של אלן סנדרסון, כלכלן מאוניברסיטת שיקגו, ההשפעה של ג

חזרתו של המלך

בחנות הבגדים CLE Clothing בדאון טאון, שבה אין פריטים של הקאבלירס או של ג'יימס, ההכרזה יצרה עבודה בסוף השבוע הראשון בהיקף שאופייני לתקופת החגים בדצמבר. לורה קובינסקי, מנהלת הפעילות של החברה, אמרה כי החנות, שמכרה חולצות עם סיסמאות כמו "שובו של המלך" (Return of the King), נשארה פתוחה עד שעות מאוחרות. החנות תשאר פתוחה עד שעות מאוחרות גם בחודשי החורף, זאת מכיוון שחזרתו של ג'יימס פירושה קהל גדול יותר.

"תמיד ידענו שזו עיר מעולה, אבל עם חזרתו של לברון, ארגון הוועידה הרפובליקנית והאירוח לאחרונה של Gay Games, אנשים נוספים מתחילים להבחין בכך, וזה בהחלט מרענן", הוסיפה קובינסקי.

קליבלנד זכתה לכינוי "השגיאה ליד האגם" (the mistake by the lake) לאחר שב-1969 נהר קויהוגה המזוהם עלה באש וב-1978 העיר הכריזה על חדלות פירעון. השינוי החל ב-1995 כשהעיר נבחרה כאתר בו יוקם היכל התהילה של הרוק אנד רול, זאת בשילוב עם הבנייה של אצטדיונים לשלוש קבוצות הספורט המובילות, עזרו לעיר להתאושש ודם חדש זרם לאזורי הדאון טאון, האמנות והמסדרון הרפואי, שהתפתח מסביב לקליבלנד קליניק, המעסיק הגדול במחוז.

מאז 2010 ההשקעות הציבוריות והפרטיות טיפסו ל-5.5 מיליארד דולר, כך לפי דו"ח רבעוני של "דאון טאון קליבלנד אלייאנס", כולל מרכז כנסים חדש בעלות של 465 מיליון דולר ומלון צמוד בשווי 272 מיליון דולר, שנמצא בשלבי בנייה. בין השנים 2006-2012 נרשמה בקליבלנד עלייה גם במספר בוגרי המכללות בגילאי 25-34 שמתגוררים בעיר.

מנכ"ל הקבוצה לן קומורוסקי, המכהן גם כחבר בלשכת הכנסים והמבקרים של העיר, אומר כי הוועידה הרפובליקנית והמאמר שכתב ג'יימס שבו הסביר את החלטתו לחזור, ככל הנראה יתגלו כ"נקודות המפנה" בסיפור תחייתה של העיר.  "ההשפעה הייתה כל כך ססמית וסימבולית שהיא יצרה תחושה מחודשת של אופטימיות", הוסיף.

לברון ג לברון ג'יימס עם אוהדי הקאבס. הקבוצה קרוב לוודאי שתהנה מעלייה בהכנסות ממכירת כרטיסים, מחוזי ספונסרשיפ, ממכירת מרצ'נדייז, ולאחר סיום חוזה השידור שלה לעשר שנים ב-2016, גם מעלייה בהכנסות מהטלוויזיה | צילום: איי אף פי לברון ג

עיר בחולצת לברון

הקאבלירס יחוו את הצמיחה הגדולה ביותר בעסקים כתוצאה מהגעתו של ג'יימס. הקבוצה לא סיימה עונה עם מאזן חיובי של ניצחונות או העפילה לפלייאוף מאז עזיבתו ב-2010. מיד לאחר ההכרזה של ג'יימס, הקבוצה הפכה למועמדת הבולטת לזכות באליפות, והמנויים העונתיים שלה אזלו בתוך פחות מעשר שעות.

הקבוצה קרוב לוודאי שתהנה מעלייה בהכנסות ממכירת כרטיסים, מחוזי ספונסרשיפ, ממכירת מרצ'נדייז, ולאחר סיום חוזה השידור שלה לעשר שנים ב-2016, גם מעלייה בהכנסות מהטלוויזיה.

הקאבלירס מרוויחים בשלב זה 25 מיליון דולר בשנה מחוזה שידור לעשר שנים עם "פוקס ספורטס אוהיו", שנחתם ב-2006. להערכתו של לן דלוקה, שעבד במשך קרוב ל-30 שנה ב-CBS ספורטס וב-ESPN. אם הקבוצה תהנה מהצלחה בשנתיים הבאות, וג'יימס יישאר לתקופה ממושכת, החוזה הבא ככל הנראה יהיה בשווי כפול או אפילו משולש.

הדחיפה המיידית הגדולה ביותר לעסקים תגיע ממכירת כרטיסים, שיכולה להוסיף לקבוצה 44.5 מיליון דולר בשנה, כך לפי ההערכות של סוכנות הכרטיסים SeatGeek.com. סכום זה כולל 7.9 מיליון דולר ממכירות נוספות של כרטיסים למשחקים של העונה הרגילה, 3.3 מיליון דולר בשל עליות משיטת התמחור הדינמית (dynamic pricing model), במסגרתה גובים תעריפים גבוהים יותר עבור משחקים טובים יותר, וסכום אפשרי של 33.3 מיליון דולר אם הקבוצה תארח תשעה משחקים בפלייאוף, תרחיש כזה של אירוח משחקים לרוב מסתכם בזכייה באליפות המזרח.

הכנסות מחוזי ספונסרשיפ צפויות לעלות ב-30%, כך לפי הערכות חברת הייעוץ בתחום, IEG משיקגו, בעיקר מחוזים חדשים או כאלה שהתנאים שלהם יפתחו מחדש. מכירות המרצ'נדייז בתוך הארנה, שאינן כלולות בתכנית חלוקת ההכנסות של הליגה, יעלו ככל הנראה גם כן, כמו גם הוצאות האוהדים על מזון ושתייה.

חולצות רפליקה של לברון. הכנסות מחוזי ספונסרשיפ צפויות לעלות ב-30%, כך לפי הערכות חברת הייעוץ בתחום, IEG משיקגו, בעיקר מחוזים חדשים או כאלה שהתנאים שלהם יפתחו מחדש. מכירות המרצ חולצות רפליקה של לברון. הכנסות מחוזי ספונסרשיפ צפויות לעלות ב-30%, כך לפי הערכות חברת הייעוץ בתחום, IEG משיקגו, בעיקר מחוזים חדשים או כאלה שהתנאים שלהם יפתחו מחדש. מכירות המרצ'נדייז בתוך הארנה, שאינן כלולות בתכנית חלוקת ההכנסות של הליגה, יעלו ככל הנראה גם כן, כמו גם הוצאות האוהדים על מזון ושתייה | צילום: איי אף פי חולצות רפליקה של לברון. הכנסות מחוזי ספונסרשיפ צפויות לעלות ב-30%, כך לפי הערכות חברת הייעוץ בתחום, IEG משיקגו, בעיקר מחוזים חדשים או כאלה שהתנאים שלהם יפתחו מחדש. מכירות המרצ

פצצת לברון - הקוקטייל

"אנחנו זוכים לביקוש רב", הודה קומורוסקי, שסירב להעביר נתונים ספציפיים. הבעלים של הקבוצה, דן גילברט השקיע כבר למעלה מ-1 מיליארד דולר באזור דאון טאון של קליבלנד, ובבעלותו 12 עסקים מקומיים, כך לפי קומורוסקי. דובר הקבוצה טאד קרפר מסר כי גילברט לא זמין להעברת תגובה.

הקאבלירס הכפילו את מאזן הניצחונות שלהם בעונת 2003-2004 לאחר שבחרו בג'יימס בסבב הראשון של הדראפט, והקבוצה העפילה לפלייאוף בכל אחת מחמש העונות האחרונות שלו בקבוצה. לאחר שהודיע כי הוא עוזב לטובת מיאמי במשדר טלוויזיה מיוחד שארך 75 דקות – הכרזה שגרמה לכמה מאוהדי הקאבלירס לשרוף חולצות רפליקה שלו – ג'יימס עזר למיאמי היט להופיע במשך ארבע עונות ברציפות בסדרת הגמר, כולל זכייה באליפות ב-2012 ו-2013. ב-11 עונות, זכה ג'יימס ארבע פעמים בתואר ה-MVP, פעמיים בתואר השחקן המצטיין של סדרת הגמר ונבחר 10 פעמים במשחק האולסטארס.

לאורך הכתפיים שלו, מקועקע הכיתוב: Akron Est. 1984. כשהודיע על כוונתו לשוב לאוהיו, הודה שההחלטה היא "מעבר לשיקולי כדורסל".  "הקהילה שלנו, שנקלעה לכך כך הרבה קשיים, זקוקה לכל הכישרונות שהיא יכולה להשיג", כתב במאמר, שפורסם במגזין ספורטס אילוסטרייטד ב-11 ביולי.

בשעות הצהריים באותו היום, שמעה אנג'י ג'רגס, מלצרית במסעדת פניני'ס בדאון טאון קליבלנד את החדשות האלה באמצע יום העבודה שלה. היא סיפרה שחלק מהסועדים לא טרחו לשוב לעבודה שלהם, ונשארו לשתות עד הלילה.

בבר – מסעדה גייטווי במלון רדיסון, השוכן בסמוך, החלו להציע משקה בשם "פצצות לברון" שעולה 2 דולר, מדובר בשוט ויסקי, ליקר רימונים, מיץ תפוזים וספרייט. הלקוחות מקבלים גם שקית סוכר, כך שיוכלו לחקות את המסורת של ג'יימס לפני משחקים של זריקת אבקת גיר לאוויר. ריאן פלפס, סגן מנהל המלון, סיפר כי עבר אליו בתחילת אוגוסט ממלון אחר של הרשת באוהיו. "במיקום הזה יהיו יותר עסקים, ויותר עסקים פירושם יותר הזדמנויות", מספר פלפס, שמעריך שהבר – מסעדה, יתמלא עד אפס מקום בערבי משחקים, בעוד שכל 142 חדרי המלון יוזמנו בימים של משחקי בית, שמתחילים ביום חמישי (30.10) במשחק נגד הניו יורק ניקס.

למונט אנדרסון גם חשב על הקריירה שלו ברגע ששמע את החדשות. אנדרסון (31), תושב קליבלנד שגר בשכונת סנט קלייר, עובד כשוטף כלים בקוויקן לונס ארנה, ומרוויח 8.90 דולר לשעה בימים של משחקי כדורסל או אימונים. "המחשבה הראשונה שלי הייתה שאעבוד יותר שעות, יהיו יותר משחקים, ויותר קהל", סיפר. "בטח שאעבוד עוד שעות נוספות".

שובו של ג'יימס לא בהכרח יתרגם לזרימה של דולרים חדשים, אלא יהיה מדובר בהטייה של כספים שאחרת היו פשוט מבזבזים במקומות אחרים, טוענים סנדרסון ורוברט באומן, כלכלן במכללת הצלב הקדוש במסצ'וסטס שמתמחה בהשפעה הכלכלית של אירועים כמו הסופרבול וועידות פוליטיות. לדבריו של באומן, הגעתו של ג'יימס תגרום לאנשים לקבל בחירות אחרות לגבי אופן ההוצאות שלהם.

ההשפעה הגדולה ביותר שלו מחוץ למגרש תבוא לידי ביטוי בהוצאות של האוהדים, בעיקר באזור הדאון טאון. לפי ההערכות במחוז, ההוצאות הללו יעלו ב-34 מיליון דולר בשנה ל-170 מיליון דולר, לא כולל משחקי הפלייאוף. הנתון הזה כולל הוצאות במלונות ובמסעדות הסמוכות, כמו המסעדות שבבעלותו של השף מייקל סימון.

לסימון מסעדות בתוך קוויקן לונס ארנה ובבית קזינו סמוך, הוא מצפה לעלייה של 25% בעסקים בערבי משחקים. "זה חלק מהטבע האנושי להוציא קצת יותר כסף כשנמצאים במצב רוח טוב, והולכת להיות לנו קבוצה טובה יותר עם לברון מאשר בלעדיו", הסביר סימון.

לברון. החזרה עוזרת גם לעסקים שאינם בתחום האירוח או הספורט, צילום: רויטרס לברון. החזרה עוזרת גם לעסקים שאינם בתחום האירוח או הספורט | צילום: רויטרס לברון. החזרה עוזרת גם לעסקים שאינם בתחום האירוח או הספורט, צילום: רויטרס

מה הקשר אובמה-קר?

החזרה עוזרת גם לעסקים שאינם בתחום האירוח או הספורט. בעקבות רפורמת הבריאות של אובמה, שנכנסה לתוקף באוקטובר האחרון, ספקיות ביטוח כמו מדיקל מיוצ'ואל מאוהיו, המשמשת כשותפה של הקבוצה כבר למעלה מ-15 שנה, נאלצו לשנות את הפרסום שלהן כך שיפנה לאנשים פרטיים ולא לחברות. ג'ארד צ'ייני, סמנכ"ל השיווק של החברה הסביר כי מדובר ב"דינמיקה שונה לגמרי".

"כשהוא עזב, החברות שהיו קשורות לארנה הגיעו רק לחלק מהאנשים שהגיעו אליהם בעבר", סיפר. "פתאום, הפרסום בארנה חזר להיות כוח על".

העיר תרוויח גם מהפרסום המתלווה לשידור מספר רב יותר של משחקים בטלוויזיה, מוסיף אדם סאקס, מייסד ונשיא מחלקת התיירות הכלכלית של אוקספורד אקונומיקה מפילדלפיה. בשנה שעברה שודרו בטלוויזיה הארצית שני משחקים של הקאבלירס, לא כולל המשחקים ששודרו ברשת שבבעלות הליגה – השנה, המספר עומד על 25 ועשוי עוד לעלות.

החשיפה תשפיע על חברות ואנשים פרטיים ששוקלים להיכן לעבור, אומר אודוארד "נד" היל, דיקן המכללה לעניינים אורבניים באוניברסיטת קליבלנד סטייט, וכלכלן המתמחה בפיתוח. היל נזכר כיצד נסע לקרואטיה בפעם האחרונה ששיחק ג'יימס במדי הקאבלירס, וראה שלט חוצות בגובה שתי קומות של השחקן בכניסה לחנות של נייקי. "סוג כזה של זיהוי השם, עבור עיר בגודל בינוני, הוא גבוה במיוחד", הסביר.

אד פיצ'גרלד, מנהל מחוז קויאהוגה, אמר ב-14 ביולי כי במחוז מצפים שג'יימס יכניס לפחות 50 מיליון דולר נוספים, ושלקאבלירס בתפוקה מלאה תהיה השפעה של 500 מיליון דולר על הכלכלה. ההערכה הזו שונה משל התחזית של בלומברג, מכיוון שהיא כוללת את ההשפעה הישירה של המשחקים של הקבוצה, וכן הוצאות לא ישירות על סחורות ושירותים והוצאות של עובדים הקשורים לקבוצה ולארנה.

מהמחוז נמסר כי ההערכות לגבי הצמיחה באחוזים מבוססות על חישובי הוצאות האוהדים שנעשו בייעוץ עם "פוסיטיבלי קליבלנד", לשכת הכנסים והמבקרים של המחוז. הנתונים כוללים הפרשים בין משחקים שכל הכרטיסים אליהם אוזלים, כלומר 20,562 צופים, לעומת מספר הצופים בלי לברון, שעמד בממוצע על 17,330 בעונה שעברה.

ההוצאות פירושן גם יותר ההכנסות ממסים לקליבלנד, למחוז קויאהוגה ולאוהיו. העיר לבדה מצפה לצמיחה שנתית של בין 3.3-3.75 מיליון דולר ממסים על מכירות כרטיסים, חנייה וחדרי מלון, מעריך דדריק סטיבנס, מנהל Division of Assessments and Licenses.

עלות השכר שמשלמת הקבוצה צפויה לטפס ל-8.2 מיליון דולר בשנה הבאה, כלומר תוספת של 437 אלף דולר במס הכנסה לאוהיו, בהתבסס על מדרגת המס הגבוהה ביותר על המרוויחים למעלה מ-208,500 דולר בשנה. קליבלנד ואינדפנדס, אוהיו, שבה מתאמנת הקבוצה, יחלקו ביניהן 82 אלף דולר נוספים במס הכנסה בעקבות העלייה בשכר של הקבוצה, בהתבסס על מס בגובה 2% שמוטל על ספורטאים שאינם תושבי העיר.

במחוז מעריכים עוד כי יתווספו 550 מקומות עבודה באזור הדאון טאון, שיסתכמו ב-28 מיליון דולר נוספים במשכורות למלצרים, מאבטחים ועובדים אחרים. תוספת זו תכניס 890 אלף דולר במס הכנסה למדינה, בהתבסס על שיעור של 3.169% המוטל על מרוויחים בין 20,900 דולר ו-41,700 דולר בשנה.

סופרמן. כמו לברון, גם הוא תושב מפורסם של קליבלנד סופרמן. כמו לברון, גם הוא תושב מפורסם של קליבלנד סופרמן. כמו לברון, גם הוא תושב מפורסם של קליבלנד

גם סופרמן מקליבלנד

ג'יימס ישפיע גם על תשלומי האג"ח, מכיוון שההכנסות מסים משמשות בין היתר גם לתשלום 9 מיליון דולר בשנה בריבית על אג"ח בשווי 120 מיליון דולר שהמחוז הנפיק ב-1992 עבור בניית קוויקן לונס ארנה. ניית'ן קלי, סגן מנהל המחוז בענייני פיתוח כלכלי, אומר כי ההערכה היא לעלייה של 3.5 מיליון דולר במסים המוקצים לתשלום החובות – שיפצו על סכום זהה שנמשך מהקרן הכללית לאחר עזיבתו של ג'יימס.

עם זאת, נותרו עוד אתגרים. קליבלנד מדורגת שביעית ביחד עם העיר לנסינג במישיגן ברשימת הערים העניות ביותר מקרב 50 ערים שמונות יותר מ-100 אלף תושבים. נכון למאי 2014, 36.1% מהאוכלוסיה חיה מתחת לקו העוני, כך לפי הנתונים שאספו בבלומברג.

בנוסף, העיר דורגה חמישית מבחינת שיעורי עיקולי הבתים במהלך המיתון. כתוצאה מכך נותרו אלפי נכסים נטושים ומטים ליפול, שנהרסו בניסיון לבלום את הירידה בערכי הנדל"ן למגורים.

למרות זאת, ג'ו רומאן, נשיא ומנכ"ל "גרייטר קליבלנד פרטנרשייפ", לשכת המסחר של העיר, מאמין כי האפשרות של הזמנות עד אפס מקום, תעניק למסעדות ולעסקים אחרים את הביטחון להשקיע ולשמור על תעסוקה יציבה. "יש אנשים שמסוגלים למשוך יותר הוצאות חיצוניות מאחרים, ואני חושב שלברון הוא אחד מהם", אמר.

אוהיו מלאה בשלטים החוגגים את שובו של ג'יימס, כולל שלט חוצות חדש בגובה 10 קומות בצד המזרחי של מגדלי לנדמרק אופיס בקליבלנד שהחליף שלט קודם שהוסר לאחר עזיבתו למיאמי. באקרון, בית הספר התיכון בו למד ג'יימס תלה פוסטר ענק ממול לחנות חלקי רכב שבחזית הקדמית שלה נכתב "ברוך הבא הביתה, לברון, עיר הולדתך".

בתוך הקזינו הורסשו, שבבעלות גילברט, עומד קיר בגודל של כמעט 10 מטרים של תמונות של מפורסמי העיר, ביניהם דרו קארי, בוב הופ וסופרמן, שהומצא על ידי תלמידי תיכון מקומיים ב-1933. ג'יימי בראון, סגן נשיא לשיווק בקזינו, התלוצץ שנראה שהקיר אינו שלם. "נצטרך כנראה למצוא מקום ולהוסיף אותו", הודה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות