אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עברתי לאנדרואיד. למה אפל לא מעבירה לי הודעות מאייפוניסטים? צילום: בלומברג

עברתי לאנדרואיד. למה אפל לא מעבירה לי הודעות מאייפוניסטים?

כך תהתה אזרחית אמריקאית לאחר שהודעות ממשתמשי iMessage לא הגיעו למכשיר הגלקסי S4 שלה - ותבעה את החברה. בעיות התקשורת בין מכשירי אייפון ואנדרואיד נבעו מבאג במערכת המסרים המידיים של אפל, שתוקן השבוע

12.11.2014, 11:25 | עומר כביר
אפל חויבה להתמודד עם תביעה שהוגשה נגדה, בטענה שלא הודיעה לצרכנים ששירות המסרים המידיים שלה למכשירי iOS ומחשבי מק, iMessage, עלול למנוע ממשתמשים שעוברים מאייפון לאנדרואיד מלקבל הודעות SMS ממשתמשי אייפון אחרים. כך קבעה השבוע שופטת בית המשפט המחוזי הפדרלי בסן חוזה, לוסי קו.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של סוכנות רויטרס, קו פסקה בתביעה שהגישה משתמשת אייפון לשעבר, אנדריאנה מור, בטענה שחסימת ההודעות פגעה בחוזה שהיה לה עם ספקית הסלולר ורייזון, בעת שעברה מהאייפון 4 לגלקסי S5.

מור, שמבקשת להפוך את תביעתה לתביעה ייצוגית, טוענת שאפל כשלה להסביר ללקוחותיה שבעת מעבר מאייפון לטלפון סלולרי אחר, מערכת ההפעלה iOS תחסום "אינספור" הודעות ממשתמשי אייפון אחרים.

התקלה תוקנה. מכשיר האייפון 6 פלוס, צילום: apple.com התקלה תוקנה. מכשיר האייפון 6 פלוס | צילום: apple.com התקלה תוקנה. מכשיר האייפון 6 פלוס, צילום: apple.com

האם הופר חוק ההגבלים העסקיים?

הבעיה שבגינה נתבעת אפל קיימת מזה כמה שנים - ייתכן שכבר מאז השקת iMessage ב-2011. חרף תלונות רבות, רק לפני ימים ספורים הפיצה אפל כלי מקוון שמאפשר למשתמשים שהחליפו את האייפון לשחרר את הודעות ה-SMS שלהם מבין ציפורני השירות.

ואולם, כעת תאלץ אפל להתמודד עם התביעה שהוגשה נגד בנושא, אחרי שקבעה השופטת קו שלתובעת יש זכות לנסות ולהוכיח שאפל שיבשה את החוזה שלה עם ספקית הסלולר והפרה את חוקי ההגבלים העסקיים של קליפורניה. “התובעת לא צריך להדגים זכות אבסולוטית לקבל כל הודעת SMS כדי לטעון שהמעשים המכוונים של אפל גרמו להפרה או להפרעה ביחסיה החוזיים", כתבה השופטת בהחלטתה.

אפל לא הגיבה לפניית רויטרס בנושא, אך במסמכים שהגישה לבית המשפט אמרה החברה שמעולם לא טענה ששירות iMessage יוכל לזהות מעבר של משתמשי אייפון למכשירים יריבים. “אפל מתייחסת במלוא הרצינות לשביעות הרצון של לקוחותיה, אבל החוק לא מספק מענה למקרה שבו טכנולוגיה לא מתפקדת בהתאם לאמונות הסובייקטיביות של התובעת", טענה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות