אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכרז הראשון של מחיר מטרה צפוי להיות בראש העין צילום: אוראל כהן

המכרז הראשון של מחיר מטרה צפוי להיות בראש העין

הערכה במשרד הבינוי כי מיד לאחר אישור חוק מע"מ 0 יפרסמו מכרז ראשון בהנחה של 20% על הקרקע בראש העין. שני המכרזים הבאים צפויים להיות ביוקנעם ובמודיעין

12.11.2014, 12:29 | עינת פז-פרנקל

משרד הבינוי פרסם את הערים בהן יימכרו דירות במחיר מפוקח בשנה הקרובה: בית שמש, גדרה, הרצליה, יוקנעם, ירושלים, מודיעין, קריית מוצקין, קריית אתא, ראש העין ורמלה. וזאת, במסגרת תוכנית מחיר מטרה במסגרתה מחיר הדירה הסופי ייקבע על-ידי המדינה בהנחה של כ-20% מהמחיר הממוצע שיקבע השמאי הממשלתי הראשי.

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט מגורים בראש העין, צילום: יובל חן פרויקט מגורים בראש העין | צילום: יובל חן פרויקט מגורים בראש העין, צילום: יובל חן

מכרזי מחיר מטרה יפורסמו בשנים 2015 עד 2019 לכ-66 אלף יחידות דיור. ל"כלכליסט" נודע כי המכרז הראשון שמתכנן משרד הבינוי צפוי להיות בראש העין - מיד לאחר אישור חוק מע"מ 0. שני המכרזים הבאים צפויים להיות ביוקנעם ובמודיעין.

הדירות, בשטח 60-150 מ"ר, יימכרו לרוכשי דירה ראשונה ולמשפרי דיור, בני 35 ומעלה עם תא משפחתי. וזאת, בניגוד לזכאים להטבת מע"מ בשיעור 0%, שהם מחוסרי דירה בלבד. חוק מע"מ 0% אושר היום בוועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית.

במסגרת הקמפיין שהשיק משרד הבינוי במדיה, מפורסם מידע נוסף לציבור אודות תוכנית מחיר מטרה. במכרזי מחיר מטרה יזכו הקבלנים שיציעו את המחיר הגבוה ביותר על הקרקע, אך הם יחויבו למכור 80% מהדירות בפרויקט במחיר שנקבע על ידי המדינה, כאמור.

מטרת המדינה בתוכנית מחיר מטרה היא גם להשפיע על מחירי דירות מיד שנייה, שמהוות כ-75% מהעסקאות בשוק הנדל"ן למגורים, והציפייה היא שמוכרי הדירות מיד שנייה יורידו את מחיריהן על מנת להתחרות בדירות המפוקחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות