אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים הגישה כתב אישום נגד סוכן הביטוח חיליק טפירו על עבירות דיווח

רשות המסים הגישה כתב אישום נגד סוכן הביטוח חיליק טפירו על עבירות דיווח

טפירו, שקרן ההשקעות אור שהייתה בבעלותו קרסה והותירה חובות של 61 מיליון שקל למשקיעים, מואשם בכך שסוכנות הביטוח שבניהולו לא הגישה דו"חות למע"מ וחייבת 400 אלף שקל

12.11.2014, 16:54 | תומר גנון

רשות המסים הגישה היום כתב אישום נגד איש הביטוח ובעלי קרן ההשקעות אור שקרסה, חיליק טפירו, בגין עבירות דיווח. על פי כתב האישום, סוכנות הביטוח שבניהולו של טפירו, "טפירו סוכנות לביטוח פנסיוני", איחרה ולא הגישה במועד דו"חות למע"מ בשישה מקרים שונים בשנה החולפת. חובות החברה למע"מ כיום נאמדים בכ-400 אלף שקל.

על אף שעבירות מסוג איחור ועיכוב בהגשת דו"חות למע"מ נמצאות במדרג הנמוך של עבירות המס הפליליות, התובעת בתיק, עו"ד יבגניה קומרניצקי מהמחלקה המשפטית של אגף המכס ומע"מ, ציינה בכתב האישום כי בכוונת הרשות לבקש עונש מאסר בפועל, במידה ותהיה הרשעה בתיק.

בתחילת ספטמבר אישר בית המשפט לטפירו הסדר עם נושי קרן ההשקעות אור, שהותירה אחרי קריסתה חובות של כ-61 מיליון שקל לכ-480 משקיעים. הנכס העיקרי ממנו אמורים הנושים להיפרע הינו סוכנות הביטוח שבשליטת טפירו. טפירו אמור להעביר 7.5 מיליון שקל במשך חמש השנים הקרובות לנושים.

חיליק טפירו חיליק טפירו חיליק טפירו

ביחד עם הסדר הנושים שאושר לשותפו של טפירו בקרן, עו"ד אמיר בירמן, לפיו הוא ישיב בחמש השנים הקרובות לקופת הפירוק 7.8 מיליון שקל, עומד ההחזר הצפוי לנושים על כ-16 מיליון שקל. בשורה התחתונה ההסדר צפוי "לגלח" כ-40%-50% מהחוב לנושים, זאת כמובן במידה וכל הכספים אכן ישולמו.

העובדים והמשקיעים בקרן אור, שעל פי פרסומיה השקיעה בפרויקטים של תמ"א 38, הגישו בקשת פירוק נגדה לפני כחצי שנה. זאת לאחר שרשות ניירות ערך הודיעה כי היא אוסרת על הקרן להמשיך לגייס כספים מבלי לפרסם תשקיף. במהלך חייה גייסה הקרן כ-80 מיליון שקל, תוך הבטחה לתשואות גבוהות של 8.5% לשנה ו-23% לשנתיים. בתמורה לכספים שגויסו קיבלו המשקיעים ערבות אישית מטפירו. לגבי חלק מהכספים, 22 מיליון שקל, ניתנו בנוסף ערבויות אישיות של שותפו אמיר בירמן.

עורכת הדין שרון פישמן, המייצגת את טפירו, מסרה הערב בתגובה: "מדובר כאמור בכתב אישום טכני בעל עבירות מיסוי ברף הנמוך ביותר, וללא יסוד נפשי של כוונה או מטרה להתחמק מתשלום המס. אין כל עניין בפרסום כתב אישום מעין זה לציבור, למעט ככל הנראה שמו של הנאשם. כך או כך, הדו"חות נשוא האישומים יוגשו לרשויות מע"מ, המחדלים נשוא הדו"חות יוסרו וכתב האישום יסתיים בסופו של דבר בלא כלום, בוודאי ובוודאי לא במאסר כלשהו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות