אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זוגלובק מורידה את טבעוף מהמדף צילום: סטודיו ברוך נאה

בלעדי לכלכליסט

זוגלובק מורידה את טבעוף מהמדף

יצרנית המזון תפסיק לשווק את העוף ללא אנטיביוטיקה שרכשה ב־2009 עקב עלויות גבוהות וביקוש נמוך. זוגלובק במגעים למכירת המותג למשק ארצי שפועל בתחום

13.11.2014, 07:18 | נורית קדוש

שלוש שנים אחרי שזוגלובק רכשה את מותג העוף ללא אנטיביוטיקה טבעוף, בימים הקרובים היא תחדל לשווק אותו לרשתות המזון.

ל"כלכליסט" נודע כי החברה מנהלת מגעים מתקדמים למכירת המותג למשק ארצי, העוסקת גם בשיווק עופות ללא אנטיביוטיקה. בימים הקרובים צפויה משק ארצי להגיש בקשה לאישור הרכישה לרשות ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

אלי זוגלובק. ראה במוצרי בריאות מנוע צמיחה , צילום: אלעד גרשגורן אלי זוגלובק. ראה במוצרי בריאות מנוע צמיחה | צילום: אלעד גרשגורן אלי זוגלובק. ראה במוצרי בריאות מנוע צמיחה , צילום: אלעד גרשגורן

 

יתמקדו בעוף מעובד

 

במכתב ששלחה זוגלובק בימים האחרונים לרשתות השיווק ושהגיע לידי "כלכליסט" עדכנה החברה כי החליטה להפסיק את ייצור מוצרי טבעוף, ולהתמקד בליבת עסקיה בתחום מוצרי העוף המעובד. עוד הודיעה החברה כי שיווק המותג צפוי להתחדש על ידי הרוכש עם השלמת העסקה.

ההחלטה להפסיק את שיווק טבעוף התקבלה בזוגלובק לפני כחצי שנה, ומאז פעלה החברה למצוא קונה. זאת לאחר שב־2009 היא רכשה את המותג ב־2.5 מיליון שקל מידי כונס הנכסים שמונה לחברת טבע עוף מהעמק, שהתמוטטה על רקע קריסתה של משחטת עוף העמק שהחזיקה ב־25% ממנה.

אלי זוגלובק, מבעלי זוגלובק, הסביר באותם ימים שהחברה רואה במוצרי בריאות את מנוע הצמיחה לפעילותה והרכישה נגזרת ממגמה זו. אלא שעם הזמן הבינו בזוגלובק כי ללא בעלות על כל שרשרת האספקה של המוצרים ללא אנטיביוטיקה, דוגמת המכון לייצור תערובות מזון לעופות, הפעילות אינה רווחית. זאת בעיקר נוכח מחירו הגבוה של העוף הטבעי ביחס למחירי עופות בגידול רגיל.

מוצר של טבעוף. תמחור גבוה בהרבה מעופות בגידול רגיל, צילום: סטודיו ברוך נאה מוצר של טבעוף. תמחור גבוה בהרבה מעופות בגידול רגיל | צילום: סטודיו ברוך נאה מוצר של טבעוף. תמחור גבוה בהרבה מעופות בגידול רגיל, צילום: סטודיו ברוך נאה

על פי מחירי אתר mySupermarket, למשל, אריזת 500 גרם כרעיים של טבעוף עולה 46.5 שקל, בעוד כרעיים טריות בקצבייה במשקל חצי ק"ג עולות 26.5 שקל. חצי ק"ג חזה עוף של טבעוף עולה 42.9 שקל, ומחירו של המוצר המקביל בגידול רגיל עומד על 29.9 שקל. המחירים הגבוהים הובילו לכך שלמוצרי טבעוף היה ביקוש נמוך, והחברה נאלצה למקד את מכירת המותג בחנויות מתמחות בלבד דוגמת עדן טבע מרקט.

רכישת המותג על ידי משק ארצי יכולה להוות פעילות משלימה לחברה, שכבר עוסקת בגידול ושיווק עופות ללא אנטיביוטיקה. במשק מגדלים את העופות באמצעות תזונה צמחית, ובצפיפות נמוכה יותר מבלולים רגילים.

הממונה צריך לאשר

אף שקטגוריית העוף ללא אנטיביוטיקה תופסת אחוזים בודדים מכלל מכירות העוף בישראל, תידרש משק ארצי לקבל את אישור הממונה על הגבלים לעסקה מכיוון שהיא כבר פעילה בקטגוריה. אם תושלם העסקה, המשק יידרש לבחור בין המשך פעילותו באמצעות שני מותגים נפרדים (טבעוף ומשק ארצי) או מחיקת אחד המותגים לטובת השני.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות