אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גבאי לביהמ"ש: להציב דד ליין של שבועיים להשלמת תוכנית ההבראה בדואר צילום: עמית שעל

גבאי לביהמ"ש: להציב דד ליין של שבועיים להשלמת תוכנית ההבראה בדואר

המשקיף המיוחד בדואר ישראל ממליץ לביהמ"ש להתערב בתהליך בסיומו של לוח הזמנים הנוקשה; לדבריו, הקונפליקטים בין הוועד להנהלה רחוקים מפיתרון: "נראה כי הדרך לחתימה על הסכם קיבוצי מתוקן עוד ארוכה ורצופה מהמורות"

13.11.2014, 09:43 | אופיר דור
אייל גבאי, המשקיף המיוחד בדואר ישראל, הגיש אתמול לבית המשפט דו"ח שני ובו הוא ממליץ להציב דד ליין נוקשה מאוד לחברה ולמדינה לצורך השלמת תוכנית ההבראה. גבאי ממליץ להעניק ארכה של 14 יום בהם יצטרך שר התקשורת גלעד ארדן להכריע בנוגע לשינויים ברגולציה שיוטלו על דואר ישראל וחברת הדואר תצטרך להגיע להסכמות עם ועד העובדים בנוגע להסכם קיבוצי חדש.

קראו עוד בכלכליסט

לדעת גבאי, אם לא תחול התקדמות משמעותית בשתי סוגיות אלו יצטרך בית המשפט להתערב ישירות, להניח בפני הצדדים הסכם קיבוצי הוגן וראוי לטעמו ולדרוש כי יוצגו בפניו הכללים הרגולטורים המינימליים שיש לאמץ כדי לחלץ את דואר ישראל מסכנת חדלות הפירעון המרחפת מעליו.

הדו"ח של גבאי הוגש לבית המשפט במסגרת עתירה שהגישו מחזיקי האג"ח נגד דואר ישראל. העתירה הוגשה לאור חשש של המחזיקים כי הדואר לא יעמוד בתשלומים השוטפים של החוב שלו אליהם החל מאפריל שנה הבאה. בדו"ח הראשון שפרסם בחודש שעבר צינן גבאי את ההתלהבות מההסכמות שהושגו בין הגורמים המעורבים (משרד התקשורת, האוצר, ההסתדרות, הדואר וועד העובדים) ביחס לעקרונות תוכנית ההבראה בדואר.

הפגנת עובדי הדואר בסוף חודש ספטמבר, צילום: יובל חן הפגנת עובדי הדואר בסוף חודש ספטמבר | צילום: יובל חן הפגנת עובדי הדואר בסוף חודש ספטמבר, צילום: יובל חן

גבאי הזהיר כי עדיין קיימים נושאים קריטיים שנותרו פתוחים בנוגע לתוכנית ההבראה שאמורה לייצב את מצבו הפיננסי של הדואר. גבאי ציין כי אמנם הוסכם בין הצדדים כי מספר המשרות בדואר יקוצץ ב-1,200 כחלק מתוכנית ההבראה, אך צפוי להתנהל מאבק בין הוועד להנהלה סביב גיבוש רשימת העובדים שיעזבו בפועל. כמו כן, הזכיר גבאי כי עדיין לא סוכם היקף המימון שתעביר המדינה לצורך יישום תוכנית ההבראה ושמשרד התקשורת טרם הכריע בנוגע לעניינים רגולטורים קריטיים, כמו עדכון תעריפי הדואר ומספר סניפי הדואר שיסגרו.

בדו"ח הנוכחי מתייחס גבאי לצורך להכריע במהירות בנוגע לרגולציה על הדואר, בטרם השר גלעד ארדן פורש בשבוע הבא. אם לא תוסכם הרגולציה לפני עזיבת ארדן, עלול הנושא להידחות עד לכניסת שר חדש למשרד.

"על אף המגעים האינטנסיביים והרצון הטוב, הנושאים המהותיים לשם הבראת החברה וייצוב מצבה, טרם סוכמו", כותב גבאי.

בהתייחס למגעים בין הוועד להנהלה, אומר גבאי כי "על פי הלך הרוח ומהתנהלות הצדדים, נראה כי הדרך לחתימה על הסכם קיבוצי מתוקן עוד ארוכה ורצופה מהמורות ואף אינה נראית בעתיד הקרוב לעין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות