אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקטביס במגעים לרכישת אלרגן תמורת 60 מיליארד דולר צילום: shutterstock

אקטביס במגעים לרכישת אלרגן תמורת 60 מיליארד דולר

בלומברג מדווחת כי פער של 3 מיליארד דולר מפריד בין הצעת אקטביס למחיר שבו נוקבת יצרנית הבוטוקס. אלרגן מעוניינת להגיע להסכם שיסייע לה לדחות ניסיון להשתלטות עוינת מצד וליאנט הקנדית

13.11.2014, 10:25 | שרות כלכליסט

אקטביס (Actavis) מנהלת משא ומתן לרכישת יצרנית הבוטוקס אלרגן (Allergan) תמורת 60 מיליארד דולר, ומנסה להגיע להסכם שיסייע לאלרגן לדחות את ניסיונות ההשתלטות העוינת של וליאנט פרמסוטיקלס (Valiant Pharmaceuticalsl). כך אמרו לבלומברג מקורות המקורבים לעניין.

שתי החברות מנסות לצמצם פער של כ-3 מיליארד דולר בין המחיר שמציעה אקטיביס למה שאלרגן מבקשת. אלרגן, יצרנית הטיפול נגד קמטים, בוטוקס, מבקשת מחיר של למעלה מ-210 דולר למניה ואילו אקטיביס מוכנה לשלם מחיר הקרוב יותר ל-200 דולר למניה. לדברי המקורות, ייתכן שכבר החודש ייחתם הסכם בין 2 החברות.

הסכם עם אקטיביס יעניק לבעלי מניות החברה פיתרון חלופי להשתלטות מצד וליאנט, המוכנה לשלם 200 דולר למניה, ושבה תומך בעל המניות הגדול ביותר של אלרגן – המשקיע האקטיביסט ביל אקמן (Bill Ackman) מפרשינג סקוויר (Pershing Square Capital Management).

"אני לא מאמין שווליאנט תוכל לעקוף את הצעת אקטיביס", אמר לבלומברג ג'ון שורר, ראש חטיבת חברות הבריאות בחברת ההשקעות אלינס (Allianz Global Investors) המחזיקה במניות של אלרגן ואקטיביס. "מעולם לא שמעתי על קידום מכירות שכזה", אמר שורר.

התחייבותה של וליאנט להגדיל את הצעת הרכישה שלה ל-200 דולר למניה תלויה בחלקה בעלייה הצפויה במחירי המניה. כך מסרה נציגות החברה במכתב לדירקטוריון אלרגן. 

הסיבה שאלרגן אינה מעוניית בהצעת וליאנט אינה קשורה רק למחיר המוצע. בחודש שעבר.בדחיית ההצעה הקודמת של וליאנט אמרה אלרגן כי ההצעה "בלתי הולמת באופן נחרץ" וטענה כי החברה הקנדית תשאב את כל כספי המחקר והפיתוח של החברה ותזרים אותם לתשלום חובותיה הנצברים מרכישות קודמות.

מגעים להסכם - אילוסטרציה, צילום: shutterstock מגעים להסכם - אילוסטרציה | צילום: shutterstock מגעים להסכם - אילוסטרציה, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות