אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש לשכת עוה"ד בהתקפה על החרם נגדו: "אובססיה שמביכה המערכת כולה" צילום: עמית שעל

ראש לשכת עוה"ד בהתקפה על החרם נגדו: "אובססיה שמביכה המערכת כולה"

הנהלת בתי המשפט שמתעלמת מקיומו של ראש הלשכה דורון ברזילי בשל כוונתו לערוך משוב שופטים, הזמינה את יריבו, עו"ד אפי נוה, לשאת דברים במקומו בטקס חנוכת בית המשפט החדש בתל אביב

13.11.2014, 14:57 | ענת רואה
עו"ד דורון ברזילי, ראש לשכת עורכי הדין, יוצא בהתקפה חריפה נגד נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס ומנהל בתי המשפט מיכאל שפיצר, בעקבות החרם שהכריזו האחרונים על ברזילי. החרם הוכרז בגלל כוונת ברזילי לערוך משוב שופטים, משוב אותו הבטיח לבצע כבר לפני ארבע שנים, ולפי הדיווח האחרון של הלשכה יצא לפועל כבר בסוף החודש.

קראו עוד בכלכליסט

על רקע החרם ובצעד מופגן, עו"ד ברזילי לא הוזמן לטקס חנוכת היכל המשפט החדש בתל אביב שיתקיים היום אחה"צ, והטקס יערך בהשתתפות הנשיא גרוניס והמנהל שפיצר, שרת המשפטים ציפי לבני, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי וגורמים נוספים. את לשכת עורכי הדין ייצג בטקס יו"ר ועד מחוז תל אביב, עו"ד אפי נוה, יריבו של ברזילי שזוכה לתמיכתם של גרוניס ושפיצר. אפשר להניח כי אלמלא הפילוג בלשכת עורכי הדין בין ראשי המחוזות לראש הלשכה, חרם מסוג זה היה גורר חרם נגדי של ראשי המחוזות כך שאיש לא היה מופיע לאירועי הנהלת ביהמ"ש.

ברזילי פרסם לפני זמן קצר הודעה בה הוא אומר כי התנהלות הנהלת בתי המשפט "מהווה שפל חדש וחסר תקדים". לדבריו: "דווקא המערכת המשפטית שאמורה לשמש סמל ומופת להתנהלות והתנהגות חברתית וציבורית, נגררת ומתדרדרת לרמה מבישה של התנהלות שאין בה לא כבוד ולא הדר, כפי שמצופה ממנה".

מימין: אשר גרוניס ודורון ברזילי. ברזילי לא הוזמן לטקס, צילום: יוסי זמיר מימין: אשר גרוניס ודורון ברזילי. ברזילי לא הוזמן לטקס | צילום: יוסי זמיר מימין: אשר גרוניס ודורון ברזילי. ברזילי לא הוזמן לטקס, צילום: יוסי זמיר

ברזילי המשיך: "לא ייתכן שעקב אובססיה של בעל תפקיד כזה או אחר בהנהלת בתי המשפט, תגרר מערכת המשפט כולה למקום שבו שופטים, עורכי דין, בעלי תפקיד אחרים והציבור כולו ירגישו בושה ומבוכה".

הלשכה הודיעה כי היא קוראת לנשיא גרוניס ולהנהלת בתי המשפט לחזור בהם מההחלטה להחרים את הלשכה ו"להתנהל בכבוד גם בוויכוח הלגיטימי שמתקיים בין הלשכה לבין הנהלת בתי המשפט בעניין המשוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בושה גדולה
החרם של גרוניס איננו רק נגד ראש הלישכה אלא גם כנגד הועד המרכזי על כל מוסדותיו וועדותיו , כאשר במקביל המערכת מתחנפת לועדי המחוזות הצייתנים והממושמעים ובוחשת בפוליטיקה הפנימית של הלישכה ללא כל בושה. אפילו אהרון ברק בשיא הסכסוך עם דרור חטר ישי לא העז לפעול בצורה כה בוטה.
קרטופל  |  16.11.14
2.
בזיון לנזקקי מערכת המשפט
הוקם מגדל משפט חדש. בדיוק באמצע האזור היקר והיוקרתי של תל אביב, הצפוף והדחוק ומועט החניה. בדיוק מה שמתאים למשרדי עורכי דין יקרנים ויוקרתיים שחלקם ממילא נמצאים קרוב. אין רכבת ליד ואין מסוף אוטובוס ליד ואין מגרשי חניה גדולים וזולים ליד. יש מסעדות יקרות ויוקרתיות. דוברי ערבית הם 20% מן המדינה אבל אני בטוח שאין שילוט מתאים בערבית עבורם, ובאנגלית עבור תושבי חוץ. תודה רבה לכל המתכננים והמתכננות ששקלו באופן עמוק את טובת הציבור הדל והפשוט והחליטו נגדו.
אנוש  |  13.11.14