אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ביל גרוס קיבל בונוס של 290 מיליון דולר מפימקו בשנה שעברה צילום: רויטרס

דיווח: ביל גרוס קיבל בונוס של 290 מיליון דולר מפימקו בשנה שעברה

לפי בלומברג, מייסד החברה שעזב אותה במפתיע בספטמבר קיבל את הבונוס למרות שהקרן שניהל השתרכה מאחורי מרבית הקרנות האחרות מבחינת ביצועיה; בפימקו הכחישו את הדיווח

15.11.2014, 12:02 | שירות כלכליסט

ביל גרוס, לשעבר מנהל ההשקעות בפימקו ומי שייסד את החברה, הרוויח בשנה שעברה בונוס של 290 מיליון דולר, זאת על אף שבשנה זו קרן טוטאל ריטורן שניהל, השתרכה מאחורי מרבית הקרנות האחרות מבחינת הביצועים שלה, כך עולה ממסמכים שהגיעו לידי סוכנות בלומברג. עוד נחשף כי מוחמד אל-עריאן, לשעבר מנכ"ל פימקו, הרוויח ב-2013 בונוס של 230 מיליון דולר. לשם השוואה, לורנס פינק, מנכ"ל בלאקרוק, קרן נהכספים הגדולה בעולם, הרוויח שכר כולל שעמד על 22.9 מיליון דולר ב-2013, בעוד שמייקל דיקמן, מנכ"ל אליאנץ, החברה האם של פימקו, הרוויח 8.99 מיליון דולר. הבונוס של גרוס ייצג 20% מכלל מאגר הבונוסים של החברה, כך לפי הדיווח. עם זאת, בפימקו הכחישו את הדברים.

קראו עוד בכלכליסט

השכר של מנהלי כספים לרוב תלוי בהיקף הכספים עליהם הם מפקחים וההחזרים שהם מייצרים. גרוס ואל-עריאן היו אחראים על נכסים בשווי 2 טריליון דולר בתוקף תפקידיה ב-2013. אולם הקרן המרכזית של גרוס, טוטאל ריטורן, השתרכה כאמור ב-2013 מאחורי 65% מהקרנות היריבות, ולאחר שב-2012 עקפה 90% מהן.

מהמסמכים שהגיעו לידי בלומברג עולה עוד כי דניאל אייבסון, מנהל ההשקעות החדש של פימקו, שמונה לתפקיד לאחר עזיבתו המפתיעה של גרוס בספטמבר, הרוויח בונוס של 70 מיליון דולר בשנה שעברה. אייבסון (45) מנהל את קרן Pimco Income Fund, שלה נכסים בשווי 39.3 מיליארד דולר. הביצועים שלה עקפו בשנה שעברה את 99% מהמתחרות, וההחזרים עמדו על 4.8%.

גרוס. יודע למה הוא מחייך?, צילום: בלומברג גרוס. יודע למה הוא מחייך? | צילום: בלומברג גרוס. יודע למה הוא מחייך?, צילום: בלומברג

אולם בפימקו מיהרו להכחיש את הדיווחים. "בפימקו איננו מגיבים על שכר, עלינו לציין שהנתונים שהועברו לבלומברג אינם מדוייקים", הגיב דובר החברה דניאל טרמן, "במשך יותר משלושה עשורים, המנהלים השותפים בחברה שומרים על אחזקה משמעותית בה, שעומדת כעת על 30% מהרווחים. התנהלות זו מספקת אמצעי חשוב למשוך ולשמור על המשקיעים המוכשרים ביותר שישרתו את הלקוחות שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות