אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אם מישהו יפגע בתקציב של יאיר לפיד, הוא יפרוש מהממשלה" צילום: מוטי זאבי

"אם מישהו יפגע בתקציב של יאיר לפיד, הוא יפרוש מהממשלה"

כך לדברי גורמים בסביבתו של שר האוצר. יו"ר הקואליציה אלקין: "בסיטואציה הנוכחית אישור של תוכנית 0% מע"מ נראה בלתי סביר"

16.11.2014, 09:19 | רוני זינגר

"שר האוצר לפיד נחוש להעביר תקציב חברתי לטובת מעמד הביניים והשכבות החלשות, ולצד זה תוכנית דיור רחבה. אם מישהו יפגע בנושאים אלה הוא יפרוש מהממשלה”, מסרו ביממה האחרונה גורמים מסביבתו של שר האוצר יאיר לפיד.

בתגובה לדברים שאמרו בימים האחרונים יו"ר הכנסת ויו"ר הקואליציה בדבר נחרצותם שלא להתגמש בנושאים מסוימים בחוק ההסדרים, ובדבר דרישתם להפניית כמה מהנושאים לדיון בוועדות כנסת שאינן מקובלות על "יש עתיד" נמסר מלשכת השר: "שר האוצר וכל חברי הכנסת של יש עתיד תומכים תמיכה מלאה בזכותה של הכנסת לקיים דיון על כל סעיפי התקציב. אולם לצערנו המציאות הפוכה, גורמים אינטרסנטיים ובראשם חברי מרכז הליכוד מפעילים לחצים כבדים על בחרי הכנסת במטרה לפגוע בכספים החברתיים וברפורמות לטובת הציבור, השכבות החלשות ומעמד הביניים".

קראו עוד בכלכליסט

אמש אמר יו"ר הקואליציה, זאב אלקין בשיחה עם כלכליסט, כי ״אסור לכנסת להתנהל תחת איומים כמו של שרת הבריאות. אני מבין את רצונה להילחם על הרפורמה שלה, אבל אסור שזו תאושר אחרי רבע שעה בוועדת כספים. להשתמש באיומי התפטרות זה בעצם לומר שהכנסת חייבת להיות חותמת גומי? זו אמירה בעייתית מבחינת הבנה של הדמוקרטיה הישראלית״, הדבריפ נאמרו על רקע איומיה של שרת הבריאות יעל גרמן בשבוע שעבר כי תתפטר אם לא יעברו סעיפי הרפורמה בבריאות.

״מוקד הכוח הוא תמיד אצל ראש הממשלה, אבל ראש ממשלה עצמו כבר חווה לא פעם ויכוחים דומים עם הכנסת והבין שחייב להיות איזון בין הרשויות. ואם ראש ממשלה ידע להבין שיש מצבים שבהם אתה צריך להיות קשוב לכנסת, אז גם אנשי ״יש עתיד״ יכולים לעמוד בזה״, אמר אלקין שמסביר למעשה בדבריו כי הכוח המרכזי מרוכז כרגע בידיו ובידיי יו״ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו״ר ועדת הכנסת יריב לוין.

יו"ר הכנסת אדלשטיין ושר האוצר לפיד בעת הצגת התקציב לפני כשבוע, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר הכנסת אדלשטיין ושר האוצר לפיד בעת הצגת התקציב לפני כשבוע | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר הכנסת אדלשטיין ושר האוצר לפיד בעת הצגת התקציב לפני כשבוע, צילום: אלכס קולומויסקי

יו״ר הכנסת אדלשטיין התראיין אתמול בערוץ 2 ואמר על רקע המשבר הנמתח בעניין ״עליי לא מאיימים בהקמת ממשלה חלופית״. אדלשטיין עומד נחרץ מאחורי קרב כיפופי הידיים באשר לסעיפים המרכזיים בחוק ההסדרים שבמחלוקת: סעיף קק״ל, סעיפי גרמן, וכן סעיף שנוגע לקיצוץ כוח אדם במשרדי הממשלה.

בנוגע לחוק מע״מ 0 אמר אתמול אלקין ל״כלכליסט״ כי ״אם אנחנו במצב שהתקציב תקוע ולא עובר הרי שבסיטואציה כזו לאשר רק את חוק 0% מע״מ זה נראה בלתי סביר״.

בימים האחרונים נודע כי לפיד העביר מסרים לראש הממשלה לפיהם הוא עשוי לנסות להקים ממשלה חלופית. מחר יגיע לפיד לוועדת הכספים, שם הוא אמור להציג את תקציב 2015 לח״כים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
שרי "יש עתיד" לקו ב"כחלוניזם"
הרצון המטורף לקדם רפורמה תחת הכותרת "הורדת יוקר המחייה", בין אם נכונה אם לאו, היא האובססיה החדשה של שרי "יש עתיד". כחלון היה החלוץ, הריץ רפורמה, ולאחריה פרש. תראו איפה הוא היום, מועמד בפוטנציה לראשות ממשלה. שרי "יש עתיד" ראו כי טוב, והחלו כ"א לאמץ לו רפורמה תחת הכותרת הכובשת "הורדת יוקר המחייה". הרי ברור, שאם פעם אחת עבדו על הקהל עם הסיסמא "איפה הכסף" (אע"פ שעדיין לא נמצא) הרי יצליחו לעבוד עליו פעם נוספת עם סיסמא אחרת. בשורה התחתונה כ"א מהם לא דואג לציבור או ליוקר המחייה, אלא לכסא שלו. לפיד, גרמן, פירון ושות' יודעים שבלי רפורמה על-שמם לא יבחרו בשנית ע"י העם.
והמבין יבין את חיים יבין  |  16.11.14
לכל התגובות