אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

דיווח שוטף

נעילה יציבה בת"א על פי מסורת ימי א': מחזור "רצפה" של 412 מיליון שקל

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ברמת הבסיס, ת"א בנקים טיפס ב-0.9% - לאומי עלה ב-0.8% על רקע פרשת הסחיטה בלאומי קארד, מזרחי טפחות טיפס ב-1.8%; פער ארביטראז' שלילי הוריד את טבע ב-2.3%. לאחר העלייה במחירי המזון - שטראוס עלתה ב-1.7%, אסם ב-1.5%

16.11.2014, 16:29 | מיקי גרינפלד

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים  אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שניה

 דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי, צילום: shutterstock דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי | צילום: shutterstock  דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי, צילום: shutterstock

16:30 - כמיטב המסורת של ימי ראשון בבורסה המקומית - המסחר ננעל במחזור פיצ'פונצ'יק של 412 מיליון שקל בלבד. זה היה יכול להיות מצחיק אם זה לא היה עצוב. המדדים המרכזיים סגרו את היום ביציבות המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ברמת הבסיס. איגרות החוב הממשלתית ננעלו בעליות - האיגרת השקלית ל-10 שנים (0324) עלתה ב-0.2% - התשואה ירדה במהלך היום ב-3 נקודות ל-2.09%.

16:00 - מבט על מניות הבנקים, הנסחרות נכון לשעה זו בעלייה של 0.7%. מזרחי טפחותמוביל את הבנקים הגדולים עם עלייה של 1.7%, לאומיו בינלאומי עולים ב-0.7% כ"א, פועליםו דיסקונט עולים ב-0.5% כ"א. פועלים מרכזת את המחזור הגבוה בבנקים, 11 מיליון שקל. בסך הכול מרכזים 5 הבנקים הגדולים מחזור נמוך של 32 מיליון שקל בלבד.

15:30 - קרנות אג"ח כללי בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית הן שיאניות המגייסים בשבוע החולף עם 600 מיליון שקל. מנגד הקרנות הכספיות המהוות חלופה לפיקדון הבנקאי ממשיכות לפדות עם פדיונות של 550 מיליון שקל, בהמשך לפדיון של 740 מיליון שקל בשבוע שלפני כן, וזאת לאחר שהתשואה שהן מייצרות נמוכה על פי רוב מדמי הניהול שהן גובות.

14:50 - הפגיעה של 'צוק איתן' במשק הישראלי מקבלת מספר רשמי: ברבעון השלישי של השנה נרשמה במשק צמיחה שלילית בשיעור שנתי של 0.4%. כך מתברר מהאומדן הראשון של החשבונות הלאומיים לרבעון השלישי של השנה שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. לדברי הלמ"ס, הירידה שנרשמה בתוצר ברבעון השלישי משקפת בעיקר ירידות בהשקעות בנכסים קבועים וביצוא סחורות ושירותים ללא יהלומים וללא חברות הזנק, ועליות בהוצאה לצריכה פרטית ובהוצאות לצריכה ציבורית.

14:40 - באופנהיימר יוצאים בהמלצת תשואת שוק על קמהדע: "המספרים ברבעון הנוכחי היו נמוכים מתחזיותנו בעקבות מכירות נמוכות מהצפי של התרופה Glassia לשותפה העסקית Baxter. ההכנסות מהפצת תרופות היו גבוהות מתחזיתנו בעקבות מכירות חזקות של נוגדנים תוך ורידיים (IVIG) בישראל. הנהלת קמהדע אישרה את תחזית ההכנסות לשנת 2014 כולה, בטווח של 70-72 מיליון דולר, אשר כוללת צמיחה רבעונית של 126% במכירות Glassia ל-Baxter. אנחנו מורידים את תחזית ההכנסות לשנים 2014 ו-2015, מעלים ב-50% את תחזית הרווח למנייה ב-2015 ומותירים את דירוג מניית קמהדע על Perform", כותבים באופנהיימר.

 

14:00 - המלצות שבועיות:

אלכס זבז'ינסקי, מיטב דש ברוקראז': "אנו ממליצים על מח"מ של כ- 4 שנים בתיק האג"ח. כמו כן אנו ממליצים להגדיל את הרכיב הצמוד בטווחים הארוכים, אך עדיין לשמור על הטיה שקלית בתיק הכולל. אנו ממליצים על העדפה של האג"ח הממשלתיות בריבית משתנה על פני האג"ח הקצרות.

דודי רזניק, מנהל מחקר אג"ח בלאומי שוקי הון: אנו ממליצים על מח"מ אחזקות של כ-5 שנים. נמשכת המלצתנו לאחזקה עודפת בשקלים הלא צמודים על רקע סביבת האינפלציה הנמוכה. לאור העובדה כי מהלך הורדת הריבית מוצה, ברובו, אנו ממליצים להחזיק את מח"מ האחזקות השקלי בצורה סינתטית של שילוב אג"ח קצר יחד עם איגרות ארוכות מאוד לטווח של 10 שנים ומעלה. בצמודי המדד אנו ממליצים על אחזקות סינתטיות גם כן. חשיפה לצמודי מדד קצרים מומלצת בעיקר על ידי רכישת מדד לשנה בחדרי עסקאות, וכן על ידי חשיפה דרך איגרות חוב קונצרניות בדרוג גבוה המעניקות מרווח גבוה יחסית. בחלק הקצר של העקום השקלי מומלצת אחזקת אג"ח בריבית משתנה חלף אחזקת מק"מ ואג"ח בריבית קבועה לטווח של עד שנתיים.

13:35 - שטראוסו אסםעולות היום ב-1.5% ו-1.2% בהתאמה, על רקע העלייה במחירי המזון בחודש אוקטובר, שתרמו לעלייה של 0.3% במדד הכללי. מחירי המזון עלו ב-0.7% בתקופה זו ומחירי הירקות עלו ב-2%.

13:25 - מזרחי טפחותמוביל היום את מניות הבנקים עם טיפוס של 1.4%, כשברקע המשך העלייה במחירי הדירות, ודיווחים על המשך התרחבות שוק המשכנתאות. פעילות המשכנתאות מהווה נתח מרכזי במזרחי טפחות.

13:00 - מחצית יום המסחר, אלה מחזורי הפעילות נכון לשעה זו:

מחזור כולל: 212 מיליון שקל.

מחזור מדד ת"א 25: 72 מיליון שקל.

מחזור מדד ת"א 75: 48 מיליון שקל.

מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 25: טבע- 22 מיליון שקל.

מרכזת את המחזור הגבוה בת"א 75: טאואר- 15 מיליון שקל.

12:15 - מניות בולטות בת"א 25, שנסחר נכון לשעה זו בירידה של 0.1%: שטראוסעולה ב-1.7%, מזרחי טפחות ואסם עולים ב-1.1% כ"א. מן הצד השלילי - טבעמאבדת 2.2%, אופקומאבדת 1.6% וסלקום נחלשת ב-1.3%. מניית טבע מרכזת את המחזור הגבוה במדד המוביל - 19 מיליון שקל.

11:40 - למרות ירידה של 1.7% בחברה הבת נכסים ובנייןבעקבות הדוחות, וירידה מקבילה בחברות הבנות סלקום(1.4%-) ושופרסל(0.6%-) - החברה האם דסק"ש ובעלת השליטה בה אי.די.בי פתוח בולטות מעל כולן בת"א 100 עם עלייה של 4.6%% ושל 5.5% בהתאמה.

11:30 - קבוצת אלעזרא השלימה את המכרז למשקיעים מסווגים בהנפקת סדרת אג"ח חדשה (סדרה ג'). במהלך המכרז המוסדי התקבלו ביקושים של 157.4 מיליון שקל, למעלה מפי 2 מהיקף הגיוס אשר תוכנן במקור. החברה קיבלה התחייבויות מוקדמות ממשקיעים מסווגים לרכישת אג"ח בהיקף של כ- 64 מיליון שקל ע.נ, הסכום שהחברה ביקשה לגייס בשלב זה. האג"ח (סדרה ג') הינה לא צמודה, בריבית שקלית של 5.35%, ונפדית ב-5 תשלומי קרן בין השנים 2015 עד 2017. האג"ח מגובה בשעבוד ראשון על העודפים מארבעה פרויקטים של חברת הבת אפרידר וכן שעבוד על קרקעות באשקלון שבבעלות חברת הבת.

11:10 - דירקטור חיצוני חדש לבורסה: הועדה הציבורית למינוי דירקטורים חיצוניים מינתה את דר' דן וייס לדירקטור חיצוני בדירקטוריון הבורסה לניירות ערך. ד"ר דן וייס יחליף את ד"ר רון מלכא המסיים את כהונתו בדירקטוריון. וייס הוא רואה חשבון, בוגר הנדסת מערכות מידע בטכניון ובעל PhD במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. וייס הוא חבר סגל הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב, וכיהן כדירקטור ויו"ר ועדת השקעות של קרנות השתלמות ופנסיה בקבוצת מגדל-מקפת.

11:00 - חדשות רעות לבזק, משני כיוונים: 

ממלא מקום הממונה על הגבלים עסקיים, ד"ר אסף אילת, פירסם היוםקביעה לפיה חברת בזק ניצלה לרעה את מעמדה כבעלת מונופולין בתחום האינטרנט ובתחום הטלפוניה וחסמה את מתחרותיה מלהתחרות באופן חופשי בשוק. הקביעה פורסמה בעקבות מדיניות התמחור בה נקטה בזק בנוגע לשירותי תשתית אינטרנט וטלפוניה והיא יכולה לשמש ראיה לכאורה  בכל הליך משפטי ולשמש ככלי עזר בהגשת תובענות אזרחיות כנגד בזק.

במקביל, השופטת דפנה אבניאלי מבית המשפט המחוזי בת"א דחתה את הערעור המנהלי שהגישה בזק כנגד החלטת עיריית ת"א לסווג שטח של 4 קומות במגדלי עזריאלי בתל אביב מתוך 17 קומות בהן מחזיקה בזק, כ"בניינים שאינם משמשים כמגורים" לצורך חיוב בארנונה. בזק טענה כי יש לסווג את שטח 4 הקומות כ"בתי תוכנה" או "בתי מלאכה" - ובהתאם לחייב בתעריף הארנונה המתאים והנמוך יותר - שכן אגפי החברה הממוקמים בהן מהווים את יחידת הפיתוח הטכנולוגי של החברה.

10:30 - חברת אורביט, העוסקת במערכות תקשורת לוויינים, מערכות ניהול תקשורת במטוסים ובמערכות עקיבה וטלמטריה, סיימה את הרבעון השלישי עם הכנסות של 13.3 מיליון דולר, גידול של 7.5% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013. אורביט רשמה גידול בהכנסות בכל שלושת תחומי הפעילות העיקריים של החברה: סאטקום (תקשורת לוויינים לפלטפורמות ניידות), עקיבה וטלמטריה (T&T) וניהול רשתות קשר (CMS). הרווח התפעולי של אורביט צמח ברבעון השלישי ב-50% ל-1.1 מיליון דולר. אורביט סיימה את הרבעון עם רווח נקי 571 אלף דולר, לעומת רווח נקי של 550 אלף דולר ברבעון השלישי של 2013.

10:15 - אורמתמדווחת כי החברה הבת אורמת טכנולוגיות (הנסחרת בניו יורק) מנהלת מו"מ למכירה של כ-49% במספר קטן של תחנות כח בארה"ב - תוך השארת התחנות האמורות בשליטתן. היקף ההכנסות של התחנות עליהן מתנהל ההמו"מ בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2014 עומד על 60 מיליון דולר, והשווי (100%) הנגזר להן בדיונים עומד על 425 מיליון דולר.

10:10 - מקבץ דיווחים מהבוקר:

יעדמאשרת את הידיעה הבלעדית של "כלכליסט" מהבוקר, על העברת השליטה (52.25%) בחברה לידי גדי טפר, מנכ"ל ארקעי לשעבר, תמורת 11.3 מיליון שקל (10 אגורות למניה).

מיי סייזהתקשרה בהסכם שיתוף פעולה עם In Situ S.A שהינה בעלת הזכויות במותג האפנה TRUCCO, לפיו ישתפו פעולה לצורך הטמעת טכנולוגיית המדידה של החברה במערכת המידע הממוחשבת של IN SITU לצורך בחינת יעילות טכנולוגיית המדידה של החברה במכירות של IN SITU ושביעות רצונם של הלקוחות.

קפיטל פוינטפרסמה את פרטי הנפקת נוירורדם בניו יורק. קפיטל מחזיקה ב-11% ממניות ניורודרם, שהונפקה בשישי האחרון על פי שווי של 164 מיליון שקל, נמוך מהתחזיות המקודמות של נוירודרם.

כלל ביוטכנולוגיההחלה את פעילותה של קרן ההשקעות החדשה אנטומיה, שהוקדמה בשיתוף חברות הביטוח של מגדל והראל.

9:50 - יום המסחר הראשון של השבוע נפתח בירידות קלות: ת"א 25 נחלש ב-0.1% ות"א 100 יורד ב-0.2%. מנגד, הבנקים פותחים את היום בירוק, עם עלייה של 0.4% בנקים.

9:35 - תוצאות רבעון שלישי של נכסים ובניין, החברה הבת של דסק"ששבשליטת אי.די.בי פתוח. ההכנסות מהשכרת נכסים הסתכמו בכ-189 מיליון שקל, בהשוואה לכ-191 מיליון ש"ח ברבעון המקביל אשתקד. ה-NOI מנכסים זהים הסתכם ברבעון השלישי בכ-142 מיליון שקל, בהשוואה לכ-138 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ-3%. ההכנסות ממכירת דירות ברבעון הסתכמו בכ-110 מיליון שקל, בהשוואה לכ-98 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי ברבעון הסתכם בכ-9 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-64 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד ברבעון המקביל הושפע מהוצאת מס חד פעמית של 30 מיליון שקל בגין העלאת שיעור מס החברות בישראל.

9:30 - מחצית חודש נובמבר מאחורינו – אלה החברות שבלטו מעל כולן בשבועיים האחרונים:

המרוויחות של מדד ת"א 25: נייס עם תשואה חיובית של 18.4%; טבע עלתה ב-6.3%; כיל טיפסה ב-5.6%.

המפסידות של מדד ת"א 25: סלקום נפלה ב-7.5% והמתחרה פרטנר ב-7.4%. אסם עם ירידה של 3.9% סוגרת את שלישיית המפסידות.

המרוויחות של מדד ת"א 75: טאואר קפצה בשבועיים האחרונים ב-14.4%, עם דחיפה של דוחות חיוביים. פריון עלתה ב-11%, גם היא לאחר פרסום תוצאות טובות לרבעון השלישי. אי.די.איי ביטוח טיפסה בשבועיים האחרונים ב-8.9%.

המפסידות של מדד ת"א 75: דיסקונט השקעות מובילה את המניות שחטפו מכה קשה החודש – לאחר הודעת נתוני ההנפקה הצפויה של החברה הבת אדמה בניו יורק – וצנחה בשבועיים האחרונים ב-39.9%. החברה האם שלה, אי.די.בי פתוח, עם נפילה של 25% נמצאת במקום השלישי ברשימת המפסידות. מפרידה בין שתיהן מניית פוטומדקס, שבמקום השני, עם תשואה שלילית של 36.2% מתחילת החודש.

 

9:00 - חברת הביטוח הפניקסשל קבוצת דלק מודיעה כי ביום חמישי קיבלה מנציגי העובדים הודעה על סכסוך עבודה בחברה, על רקע דרישת העובדים לחתימה על הסכם קיבוצי ודרישותיהם לזכויות כספיות במסגרת המכירה הצפויה של החברה למשפחת קושניר - אם זו אכן תצא לפועל.

8:55 - שלמה איזנברג בעל השליטה ויו"ר דירקטוריון במלם תים, פורש מתפקידו כמנכ"ל החברה, במה שמכונה בדיווח של החברה כ"סיום כהונה". כהונתו כמנכ"ל החלה ב-1 ביולי 2013.

8:50 - גאון אחזקותהשלימה הנפקת אג"ח: בשני שלבי ההנפקה נרשמו ביקושי יתר בהיקף של כ-170 מיליון שקל, ובסך הכל, גייסה החברהכ-90 מיליון שקל. החברה הנפיקה סדרה חדשה של איגרות חוב (ב') שקליות העומדות לפרעון ב-4 תשלומים שנתיים שווים במהלך השנים 2017-2020, במח"מ של 3.5 שנים ושיעור ריבית של כ-6.8%. 

8:45 - המסחר במניית לאומיו עזריאלי יתנהל על רקע חשיפת פרשיית ניסיון הסחיטה בחברת כרטיסי האשראי של הבנק, לאומי קארד, אף שעל פי ההודעות שיוצאות מלאומי קארד, לא נגרם נזק ללקוחותיה. עזריאלי מחזיקה ב-20% בלאומי קארד.

8:20 - פערי התשואה ת"א ניו יורק, רגע לפני פתיחת שבוע המסחר: תשואת האיגרת הממשלתית השקלית ל-10 שנים עומדת על 2.12%. התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב ל-10 שנים - 2.32%.

8:05 - אלה פערי הארביטראז' שעמם חוזרות מרבית הדואליות מניו יורק לאחוזת בית:

פער חיובי:

כיל0.4%; טאואר5.2%; איזיצ'יפ1.6%; סאפיינס0.6%; מזור2.4%; פרוטליקס0.2%; פלוריסטם6.4%; פוטומדקס1.5%; סיליקום2.9%; פורמולה3.7%; מג'יק2.2%; סיירן1.3%; ביוליין1.8%; אלומיי3.8%; רדהיל3.9%.

פער שלילי:

טבע 2.5%; פריגו 0.9%; אופקו 1.9%; נייס 0.5%; אלביט מערכות 0.4%; גזית גלוב 0.2%; סלקום 1%; פרטנר3%; קומפיוגן3.2%; אבוג'ן1.7%; לייבפרסון1.4%; קמהדע0.7%; נובה0.2%; איתוראן0.2%; אלון רבוע כחול1.6%; אלוט2.2%; פריון3.8%; כן פייט3.8%; סרגון5.7%; אלביט הדמיה3.2%.

 

7:30 - בורסת תל אביב נכנסת הבוקר לתקופת השיא של עונת הדוחות לרבעון השלישי. ברקע למסחר, העלייה שנרשמה במדד המחירים לצרכן באוקובר, בשיעור של 0.3%. בהלמן אלדובי אמרו בתגובה כי "מדד אוקטובר הינו מעל לציפיות, ויתן שקט מסוים לבנק ישראל, לבחון את צעדיו בשבועות הקרובים, אולם סביר שהשקט יהיה זמני בלבד. להערכתנו, אין כאן שינוי מגמה בתחום האינפלציה בישראל. הבעיה של אינפלציה שלילית תשוב ותצוץ בחודשים הקרובים".

עוד ברקע למסחר - המגמה המעורבת שנרשמה בשישי בניו יורק. דאו ג'ונס ירד ב-0.1%, נאסד"ק עלה ב-0.2%, S&P 500 ננעל בעלייה קלה לשיא חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות