אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי:  אלשטיין ובן־משה לא יקבלו שכר על תפקידם כיו"ר צילום: אוראל כהן

אי.די.בי: אלשטיין ובן־משה לא יקבלו שכר על תפקידם כיו"ר

זאת בעקבות הלחץ שהפעילו הגופים המוסדיים. לפי תוכנית התגמול המקורית ביקשו בעלי השליטה שכר שינוע בין 60–95 אלף שקל בחודש

16.11.2014, 09:39 | רחלי בינדמן

הפתעה בתוצאות ההצבעה לגבי שכר בכירי אי.די.בי פתוח. אהרון פוגל, שכיהן כיו"ר לתקופה קצרה בת 4 חודשים בלבד, הופתע לגלות כי בעלי מניות המיעוט של אי.די.בי, ובעיקרם המשקיעים הפרטיים בניהם קרן ההשקעות ברוש ושחקן הנוסטרו דוד אדרי, החליטו ברוב גבוה של 70% להתנגד לבקשתו לקבל שכר עבור עבודתו בהיקף כולל של 450 אלף שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

עם מינוי פוגל בינואר 2014 לתפקיד היו"ר על ידי הבעלים החדשים אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה, הצהיר פוגל כי הוא מוותר על שכרו עד להשלמת הסדר החוב באי.די.בי. פוגל ציפה כי לאחר השלמת ההסדר יוגדר לו שכר, אלא שכעבור 4 חודשים החליטו הבעלים לסיים את תפקידו, והוא ביקש לקבל שכר בגין עבודתו. לא ברור אם אלשטיין ובן־משה ישלמו מיכסם לפוגל או שהיו"ר הפורש, שהספיק מאז להתמנות ליו"ר צים, יצטרך לוותר על הסכום ולהסתפק במיליוני השקלים שצבר בכהונתו כיו"ר מגדל.

בתוך כך, הודיע מנכ"ל אי.די.בי, חיים גבריאלי במהלך האסיפה שהתקיימה ביום חמישי האחרון, כי הוא מוותר על בונוס בגובה 4 משכורות ובכך אישר את חשיפת "כלכליסט" בנושא. גבריאלי ויתר על הבונוס לאחר שביצע שיחות מקדימות עם הגופים המוסדיים והבין כי אישור הבונוס עלול להיות גבולי.

כמו כן, ובעקבות הלחץ שהפעילו הגופים המוסדיים, נאלצו אלשטיין ובן־משה להודיע על שינוי מדיניות התגמול ושהם מוותרים בשלב זה בהיותם יו"רים משותפים באי.די.בי על שכרם. לפי תוכנית התגמול המקורית ביקשו השניים לאשר לכל אחד מהם שכר שינוע בין 60–95 אלף שקל בחודש, לצד בונוס אפשרי של עד 12 משכורות לכל אחד.

אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין | צילום: אוראל כהן אדוארדו אלשטיין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות