אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוכרז סכסוך עבודה בחברת הביטוח הפניקס צילום: מיקי אלון

הוכרז סכסוך עבודה בחברת הביטוח הפניקס

העובדים מאיימים לפתוח בשיבושים בעבודה החל מה-27 בנובמבר אם לא ייענו דרישותיהם לקבלת נתח מתמורת מכירת השליטה בהפניקס לידי משפחת קושנר, אם אמנם תצא לפועל

16.11.2014, 09:47 | רחלי בינדמן

סכסוך עבודה הוכרז בחברת הביטוח הפניקס המנוהלת על ידי אייל לפידות. ביום חמישי האחרון, כך מדווחת החברה, הודיע ועד עובדי הפניקס כי הוא מכריז על סכסוך עבודה. בהתאם לתנאי סכסוך עבודה, במקרה של אי הגעה להסכמה, שיבושי העבודה וההשבתה אפשריים שבועיים לאחר ההכרזה, ובמקרה זה יחול המועד ב-27 בנובמבר.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת הוועד, העובדים דורשים לחתום על הסכם קיבוצי מול ההנהלה תוך עיגון דרישותיהם לזכויות כספיות בעקבות המכירה הצפויה של הפניקס לבעלים החדשים, ככל שתצא לפועל.

לפני כמה חודשים נחתם הסכם בין משפחת קושנר האמריקאית לבעל השליטה בהפניקס, יצחק תשובה, למכירת השליטה בהפניקס לידי המשפחה. ההסכם כפוף לאישור המפקחת על הביטוח במשרד האוצר דורית סלינגר.

העובדים מנהלים בימים אלו מגעים מול ההנהלה לחתימה על הסכם קיבוצי, ומעוניינים לקבל נתח מתמורת המכירה, במידה שזו אכן תצא לפועל. הצדדים הגיעו למבוי סתום מול ההנהלה ומאיימים כעת כי ינקטו בעיצומים תחת הכרזת סכסוך עבודה, אם לא יענו דרישותיהם.

הפניקס מתמודדת במקביל גם עם ועד עובדים מחזית נוספת, תחת חברת הבת, בית ההשקעות אקסלנס - שם הוכרז סכסוך עבודה על רקע אי הסכמות מול ההנהלה על גיבוש הסכם קיבוצי.

ג ג'ארד קושנר, ממשפחת הרוכשים הפוטנציאליים של הפניקס | צילום: בלומברג ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות